"Skatowali go, a on siedział spokojnie". Andrzej Pilecki wspomina ojca

| Aktualizacja:

Jaki był Witold Pilecki? Jak zapamiętał go syn? "Jak coś powiedział, to człowiek czuł respekt. Ale był fajnym facetem. W tyłek od ojca dostałem tylko raz, ale pamiętam to do dziś" - tak Andrzej Pilecki wspomina Rotmistrza w rozmowie z portalem dziennik.pl.

wróć do artykułu
 • ~banda czworga. PO PSL SLD RP
  (2013-06-21 12:25)
  Rozenki, Szechtery, urbany, Stolzmany, Millery, Szmalcowniki Paligłupy i ich swołocz POlszewicko-PSLowsko Lewacka na drzewa zamiast liści.
  To mordercy Polaków , kolaboranci. Taki bydlak nigdy nie stanie w obronie kraju. Okradnie i wyjedzie a na dodatek doniesie na sąsiadów Polaków. Polska dla prawdziwych Polaków a reszta jako goście bez prawa rządzenia.
  Dziennik GP a tobie co się stało?
 • ~Szmaja/w-wa
  (2013-06-22 15:11)
  No widać po wpisach że sporo jest jeszcze pociotków byłych władz komunistycznych ,żyją oni i funkcjonują w różnych firmach najczęściej opłacanych z naszych podatków i te gnidy mające swoje korzenie w innej wierze mają jeszcze czelność krytykować Pileckiego, niestety taka była prowadzona polityka żeby wyniszczyć prawdziwych polskich patriotów i im się to niestety udało, a pachołki moskwy wciąż mają coś do powiedzenia i mieszają jak tylko mogą niszcząc nasz kraj.
 • ~tommy
  (2013-06-21 11:47)
  Oj, chyba robi si goraco kolo tylka, bo nawet Dziennik pisze o BOHATERZE PILECKIM ( CZESC I CHWALA ).
 • ~Patriota
  (2013-06-21 11:19)
  Chwała BOHATEROM !
 • ~nadzieja
  (2013-06-22 10:22)
  BARDZO WSPOLCZUJE DZIECIOM ROTMISTRZA PILECKIEGO. ZONA NIE DOCZEKALA TEJ CHWILI,ABY KOSCI MEZA ZLOZYC W GROBIE,ALE MAM NADZIEJE,ZE DZIECI DOCZEKAJA,CHOCIAZ TO BARDZO TRUDNA SPRAWA GDYZ OSOBY PO WYKONANIU NA NICH KARY SMIERCI WYWOZONO5 W WIELE MIEJSC I WRZUCALI DO WSPOLNEGO GROBU,PO CZYM WLEWALI NA NICH PARE WIADER WAPNA. ALE MOZE W IPN MAJA JAKIES DOKUMENTY,W JAKIM DNIU BYL WYKONANY WYROK I GDZIE CIALA ZOSTALY WYWIEZIONE,CHOCIAZ TYCH GROBOW WSPOLNYCH BYLO BARDZO DUZO. ZYCZE DZIECIOM P.PILECKIEGO ZEBY DOCZEKALI CHWILOI,KIEDY BEDA MOGLY PRZYCHODZIC NA GROB OJCA.OKRUTNE TO BYLY WYDARZENIA,ALE SIE JUZ NIE POWTORZA.
 • ~Gauleiter KAtschynsky
  (2013-06-21 11:26)
  12 wydarzeń, o których Donald Tusk „nie wiedział”

  Słowa Donalda Tuska: „ja nic nie wiem, nie komentuję czegoś, o czym mało wiem” wypowiedziane po podpisaniu przez EuRoPol Gaz memorandum z Gazpromem, stały się obiektem kpin w całej Polsce. Przypominamy inne wydarzenia, o których „nie wiedział” Donald Tusk - mający przecież na głowie tak ważne wydarzenia jak granie w piłkę nożną.
  Donald Tusk nie wiedział:
  1.O memorandum gazowym ws. Jamału II
  („Muszę sprawdzić te informacje, ja nic nie wiem, nie komentuję czegoś, o czym mało wiem”).

  2. Kto podpisał uwagi do polskiego raportu MAK
  (U Moniki Olejnik: „W sensie fizycznym nie wiem. Ale my bierzemy za ten... mówi pani... [...] Nie wiem, kto technicznie, ale ja biorę też za to oczywiście współodpowiedzialność”)
  3. Kto zaproponował mu konwencję chicagowską jako podstawę badania katastrofy smoleńskiej
  („Ona była wynikiem... yyy... [...] Yyy... była rozmowa, ale nie w charakterze ustalenia czy zobowiązania na gruncie jakiego prawa będziemy się poruszali. Ale trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy w samym Smoleńsku, wtedy przy szczątkach samolotu czy ta rozmowa miała jakiś taki precyzyjny, konkretny charakter. Szczerze powiedziawszy, akurat w tych pierwszych czterech godzinach miałem co innego na głowie.”)

  4. O Konferencji Smoleńskiej, która odbyła się jesienią 2012 r.
  (pytany, czy zapoznał się z wynikami badań, rzucił tylko: „Nic o tym nie słyszałem”)
  5. Co podpisuje w ramach paktu fiskalnego
  Pytany, czy reguła zrównoważonego budżetu (maksymalny deficyt strukturalny nie wyższy niż 0,5 proc. PKB) w ramach paktu fiskalnego ma wejść w życie w ciągu roku od ratyfikacji go w Polsce, od 1 stycznia 2013 r., czy od wejścia do strefy euro, odpowiedział: „Nie wiem. nie wiem. Pierwsza pani mi zadała to pytanie”

  6. O tym, że rozmawiał z Władimirem Putinem o wizycie w Katyniu
  „Podczas spotkania na molo rozmowa była dość krótka i głównie pokazywałem wówczas premierowi Putinowi, gdzie mieszkam, i trasę, którą często przebiegam jako jogger, pytaliśmy także siebie nawzajem, jak wygląda kwestia życia prywatnego w kontekście ochrony. Premier Putin m. in. powiedział, że jego ochrona siedzi u niego w kuchni, ja mówiłem, że ja mam zdecydowanie większy komfort, bo mam większą swobodę” - żartował Donald Tusk pytany o treść rozmowy z premierem Rosji na sopockim molo.
  Ale rzecznik Tuska Paweł Graś 4 lutego 2010 r. podkreślał, że tematem rozmowy premierów Polski i Rosji podczas ich wrześniowego spotkania w Sopocie z 2009 r. były uroczystości katyńskie 2010 r. „Te ustalenia, te rozmowy, które miały miejsce, w ten sposób się zmaterializowały (...) to była inicjatywa obu panów premierów” - chwalił Graś Donalda Tuska. Ten jednak nie pamięta najwyraźniej, jakoby rozmawiał z Putinem o uroczystościach rocznicowych.
  7. O nepotyzmie w spółkach skarbu państwa opanowanych przez PSL
  "Nie mam wiedzy na temat nepotyzmu, jeśli będziemy rozumieli przez nepotyzm - zgodnie z semantyką - zatrudnianie bliskich. Czasami zatrudnianie ma bardziej, powiedziałbym, wyrafinowany sposób, tzn. czasami zatrudnia się bliskich czy kolegów niekoniecznie w tej samej spółce" - powiedział Donald Tusk.
  8. Jakie ma hasło do komputera
  W styczniu 2012 r. fotoreporterzy PAP zrobili zdjęcie służbowego laptopa premiera. Na komputerze były przyklejone... login i hasło. Było to tuż po atakach hakerskich na strony rządowe. „Nie pamiętam hasła do komputera” - tłumaczył rozbrajająco Tusk dziennikarzom.
  9. O aferze z Elewarrem
  "On [Donald Tusk] nie może dowiadywać się o każdej rzeczy, bo trzeba byłoby go zasypywać masą poważnych, ale drobnych spraw" - Julia Pitera.

  10. O wizycie prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku
  Tusk: „Prezydent Kaczyński nie przewidywał, nie miałem żadnego takiego sygnału, ani takiej informacji, że zamierza wspólnie ze mną lub z rządem obchodzić rocznicę katyńską”.
  Trudno jednak w to uwierzyć, bo 27 stycznia 2010 r. Kancelaria Prezydenta wysłała do MSZ pismo informujące o planach Lecha Kaczyńskiego...
  11. O konferencji ABW ws. Brunona K.
  Rzecznik rządu, Paweł Graś stwierdził, że premier Donald Tusk nie wiedział o planach konferencji ABW i prokuratury, na której przedstawiono informacje ws. udaremnienia zamachu na konstytucyjne organy państwa.
  12. O sprawdzeniu przez ABW skrzynek Amber Gold
  Pytany, czy znał notatkę ABW z 24 maja br. nt. Amber Gold, Tusk odpowiedział: - Nie miałem w sprawie Amber Gold informacji innych niż medialne.
 • ~@gauleiter...
  (2013-06-21 11:58)
  TY UBECKA KANALIO - SPIEPRZAJ Z FORUM!

  SZKODZISZ POLSCE - sobie juz nie - BOS GENETYCZNY IDIOTA!
 • ~Mosin
  (2013-06-22 13:26)
  Do pięt mu nie dorastacie pajace, czego wypisujecie bzdury albo go obrazacie?
  zdechnijcie to bd z was jakis pożytek
 • ~KKKS
  (2015-04-30 21:37)
  Do wszystkich którzy wątpią w ucieczkę Witold Pilecki był na zmianie w piekarni poza obozem gdzie pilnowali strażnicy dzięki szczęściu i sprawności udało mu się zbiec poczytajcie zanim się wypowiecie
 • ~Tofik
  (2013-06-21 19:23)
  re~bycie chrześjaninem to wielki honor2013-06-21 18:56
  Ciekawe jakiego ty jesteś wyznania, sądząc z wpisu pewnie "sekty pancernej brzozy", twój biskup to Janusz z gumowym pastorałem, a papa to Jurek z gumowymi uszami, a nad wszystkimi czuwa rabe Aaron.
 • ~sonar
  (2013-11-03 18:57)
  Jako pierwszy w polsce zgłaszam i domagam sie by kosciół katolicki uznał pileckiego jako świętego.Jest tego godzien jak nikt inny.
 • ~tyz
  (2013-06-21 12:04)
  jak sie zgodzil zostac szpiclem noto tak koncza szpicle , walka o wladze zawsze konczy sie zle dla przegranych
 • ~pisowski pisowiec
  (2013-06-21 11:27)
  "Gauleiter KAtschynsky" masz obsesję, debilu polityczny. Lepiej nie głosuj.
 • ~St.szeregowy
  (2013-06-21 23:23)
  Ty TW "Endek",nie produkuj się ORMOwski kapusiu. Ten komuchowaty smród czuc z twojego szmatławego wpisu,na odległośc!.
  Ciuliku jeden,nie zawracaj gitary,spadaj robalu
 • ~Weteran
  (2013-06-21 11:52)
  To tak wygląda,że to był jedyny rotmistrz w przedwojennym wojsku polskim.Było ich wielu i także gineli,ale nikt z tego nie robi sensacji.
 • ~piotr Zabielski ROYAL POLONIA RP
  (2013-06-22 01:08)
  Kochani RODACY
  Z pewnoscia tacy ludzie jak pilecki nie umierali za taka
  swolocz u WADZY pobolkowej jaka dzis mamy a ten fakt
  w miare rozbudzonej w sobie swiadomosci opartej na prawdzie
  zobowiazuje wszystkie sily patriotyczne aby z koncem Sierpnia
  wraz z czerwona kartka i taczkami pozbawic zludzen tych, ktorzy
  u Wadzy nie maja nic wspolnego z Polska i polskoscia.
  Piotr Zabielski ROYAL POLONIA RP
 • ~Zwykły polak
  (2013-06-21 11:59)
  zobaczcie sobie kogo chwalici Pilecki kto to jest? Generałek, bogaczek i szlachcic. Tylko takich ludzie macy polacy szanować a najlepiej im być poddani. NIGDY WIĘCEJ FASZYZMU I KAPITALIZMU W POLSCE I TAKICH PERSON JAK BURŻUJ PILECKI.
 • ~he
  (2013-06-21 11:35)
  Polactwo uwielbia tworzyć sobie bohaterów.
 • ~polon24
  (2013-06-21 17:31)
  TO PIĘKNA POSTAC !!!
 • ~Legiony Antybolszewickie
  (2013-06-26 02:41)
  żydo-bolszewickie bękarty się podpisują pewnie z izraela gdzie pouciekały kundle stalina. No już niebawem wyzdychacie kundle a Polska i tak będzie istnieć.
  Wam robactwo tylko obcinać łby i S`R`A`Ć w bolszewicką szyjkę aż się góvvnem zatka.

Może zainteresować Cię też:

 • Wojciech Pszoniak

  Pszoniak o akcji "Nie świruj. Idź na wybory": Jestem w szoku, nie chciałem nikogo urazić

 • Skoda Superb iV

  Nowa Skoda Superb iV już w produkcji. W Polsce pojedzie za darmo?

 • zus

  Emerytura obywatelska wkrada się do mainstreamu. Co dalej z ZUS?

Zobacz więcej