Ostatnie chwile księdza Jerzego Popiełuszki. Tak zabójcy mataczyli w śledztwie. ZEZNANIA

Cała akcja miała na celu tylko „dokuczenie” kapelanowi Solidarności – przekonywał w śledztwie Grzegorz Piotrowski, jeden z zabójców księdza Jerzego Popiełuszki. Leszek Pękala, inny z funkcjonariuszy SB skazanych za morderstwo twierdził, że niewiele pamięta, bo był w szoku. Zeznania zachowane w aktach prokuratorskich pokazują, jak wszyscy trzej oskarżeni kluczyli w śledztwie i próbowali umniejszać swoje role w tej zbrodni.

wróć do artykułu
  • ~Duch
    (2019-11-05 00:09)
    Kto tu pisze komentarze z pochwałą dla zabójstwa człowieka temu resocjalizacja albo psychiatra się przydadzą.Widać że coś z główka nie tak....
  • ~PIAST
    (2016-12-19 14:34)
    DZISIAJ GDY tzw . KOD PONAWIA STEROWANE PRZEZ ZLECENIODAWCOW [ W TYM BYLYCH S B -ekow ROZROBY I PROWOKACJE KTORYCH UKRYTYM CELEM JEST OBALENIE OBECZNEGO DEMOKRATYCZNIE WYBRANEGO RZADU JAK I PREMIER I PREZYDENTA NIE WOLNO ZAPOMNIEC CZYM BYLA KOMUNA W POST BOLSZEWICKIEJ P R L , ZAKATOWANIE PRZEZ PACHOLOW S B KSIE,DZA PATRIOTY , SMIERC 17 - LETNIEJ ,, INKI Z POSTBOLSZEWICKIEGO WYROKU I SETEK PATRIOTOW TO BRZMI ,, MOMENTO
  • ~cfv
    (2016-06-17 23:32)
    Dzisiaj cała czwórka tych morderców sa resortowymi emerytami (pewnie zgarniaja po 10tys emerytury, a wasi roidzice ile dostają).... Grzegorz Piotrowski największy oprawca, wydał ksiązkę, pisze artykuły w mediach pod pseudonimem, jezdzi drogim samochodem, bierze udział w bankietach dla VIP-ów :( To jest adekwatna krara w naszym kraju?
  • ~moralnosc
    (2016-05-18 22:57)
    analfabeci z was historyczni i patryioci pożal sie Boże zamiast wypowiadac sie o tym co nie znacie znajdzcie duze drzewo i sie o nie walnijcie
  • ~płk X
    (2016-02-25 22:27)
    no pięknie macie nasrane w tych głupich czerwonych łbach, tylko pogratulować "patriotyzmu", wstyd i hańba że takie ścierwo usiłuje mówić po polsku i żreć ten polski chleb ! Fakultetów to te indywidua nie nagromadzili. Żałosny komunistyczny skowyt, brak orientacji politycznej i poczucia godności narodowej. Tragedia!
  • ~czarna pedagogika
    (2016-02-25 11:18)
    Te bandziory, które skatowaly księdza są owocami typowego dla komuny "wychowania ". Lane w dzieciństwie pajace wyrosły na "porządnych" aparatczykow reżimu i sadystycznych morderców
  • ~mika
    (2015-12-01 10:07)
    powinna być kara śmierci dla tych pieprzonych esbeków
  • ~jezu i maryja bez jozwa
    (2015-11-28 22:02)
    Winny Polski EPISKOPAT z Glempem Macharskim Gulbinowiczami starym Macharskim Goclawskim Michalikiem flacha Glodziem i nawet Wojtyla i jego zona Dziwiszowa i innymi typami to oni potrzebowali OFIARY wsrod duchownych i znalezli osla ofiarnego ALFONSA POPIELUSZKE naiwniaka zionacego zlem wrogoscia z ambony i dostal w CZAPE ZA SWOJ RYJ WTRACANIA SIE DO POLITYKI I ZIONIECIEM JADEM Z AMBON
  • ~koscislaw
    (2015-11-28 04:38)
    Św. Liga powinna zajać się tymi ubekami i prawda wyszła by na jaw sądy są dla naiwnych.
    W imię Boga działać i nawet trupy zaczną gadać.
  • ~ministrant
    (2015-11-27 19:24)
    In slusznie jednego KONIOBIJCY i uwodziciela chlopcow miej ! Klecha na ambone a ALFONS POPIELUSZKO ZIONAL JADEM I WSCIEKLOSCIA I ZLOSCIA PODJUDZAL ROBOTNIKOW ! A ta zla KOMUNA dala ALFONSOWI Popieluszce paszpotr i ,mozliwosc na kilku tygodniowy pobyt do USA gdzie nierob sie byczyl a robotnicy ciezko pracowali
  • ~kat
    (2015-11-19 15:02)
    polsko jezyczne szmaty na tym Forum...
  • ~Klechahihihaha
    (2015-11-17 11:09)
    Wieczna chwała bohaterom! Zasłużył sobie klecha swoim gadustwem i wiarą w coś niewidzialnego które go chroni. Przeliczyła się gadzina.
  • ~byly ministrant
    (2015-11-14 14:59)
    Slusznie dostal w CZAPE ! Ten ***** winien z ambony glosic slowo BOZE a nie zionac jadem i wrogoscia do rzadzacych w tamtych czasach ! Ale menda od ZLEL KOMUNY DOSTALA PASZPORT DO USA ! i tam typ balowal kilka tygodni i pozowal w kowbojskim kapeluszu ! Gdyby KOMUNA byla taka straszna to by klechom pozamykala wszystkie seminaria duchowne a tak nie bylo ! Panoszyli sie za KOMUNY a teraz trzymaja ludzi zboki na smyczy
  • ~prawda
    (2015-02-17 18:52)
    Wiele wyjaśnia książka "w imię bezprawia" Wojciech Sumliński
    korupcja jeszcze raz korupcja, która ciągnie się po dziś dzień. Jedynym, który chciał dowieść prawdy był prokurator Witkowski, ale jak złożył dowody to odsunęli go od śledztwa bo zabić nie mogli zbyt wiele znał ludzi i był zbyt ważny każdego innego leszcza by zatłukli..
    dziwne, że po tylu latach nikt nie przesłuchał podejrzanych.. a skorumpowane media jak marionetki pokazują to co im każą zrobią z białego czarne.
  • ~prokuratorrrrr
    (2015-02-09 12:00)
    kierowca skuty wyskoczył z samochodu podczas jazdy i nic mu sie nie stało?Ale grube nici
  • ~konsekrowany
    (2015-02-09 11:59)
    A skąd te stuki w bagazniku?pewnie sie brandzlował?
  • ~byk niechrzczony
    (2015-02-09 11:57)
    Spieprzyli robotę.zamiast klechę wrzucić do dołu z wapnem to go wozili po tamie.Tacy sami dyletanci jak ten Ali Agca co z paru metrów w łeb nie potrafił trafić
  • ~Rennie
    (2015-01-16 02:20)
    Niech tym ciullom Pan Bóg wybaczy, choć nie wiem jak wielkie jest boże miłosierdzie
  • ~Piotr sprawiedliwy
    (2015-01-05 22:04)
    Całą bandę (Pękala,Piotrowski, Pietruszka, Chmielewski) na czele z Kiszczakiem powiesić !!!
  • ~Elwira
    (2015-01-01 22:10)
    To jest druk na temat ks.popieluszki wiec focus sie na tym.
    Wedlug dowood przedstawionych a sadzie i prasie , to glowne 3 osoby , ktore pociagaly za sznurki w sprawie ksiedza smierci to JARUZALSKI, KISZCZAK i URBAN. Jaruzelski oczywiscie juz nie dostepny ale reszta jeszcze mozliwa do odpowiedzialnosci.
    Jest szokujace do dzisiaj jaki wizerunek obydwuje kreauje i szokujace jak polacy bija im brawo w telewizji esp kiedykolwiek Urban walnie beztroska glupote.
  • Grzegorz Schetyna

    Walka o przywództwo w Platformie. "Kidawa jest wściekła na Schetynę"

  • Akcja ratunkowa w Szczyrku

    Szczegóły tragedii w Szczyrku: Gdyby nie odwołali treningu, Szymon tego wieczoru byłby na nartach

  • Szkoła

    Nauczyciel po powrocie z Finlandii: Polska szkoła to skansen [ROZMOWA]

Zobacz więcej