Ostatnie chwile księdza Jerzego Popiełuszki. Tak zabójcy mataczyli w śledztwie. ZEZNANIA

Cała akcja miała na celu tylko „dokuczenie” kapelanowi Solidarności – przekonywał w śledztwie Grzegorz Piotrowski, jeden z zabójców księdza Jerzego Popiełuszki. Leszek Pękala, inny z funkcjonariuszy SB skazanych za morderstwo twierdził, że niewiele pamięta, bo był w szoku. Zeznania zachowane w aktach prokuratorskich pokazują, jak wszyscy trzej oskarżeni kluczyli w śledztwie i próbowali umniejszać swoje role w tej zbrodni.

wróć do artykułu
  • ~ocenzurowany ślązak
    (2014-10-17 11:25)
    RE:~dan2014-10-17 10:22 czy ty bandyto jesteś jednym z tych co do tego mordu się przyczynili??? Jak śmiesz gnojku w ten sposób pisać oceniając bandytów i morderców Ks. Jerzego. Niepokoi fakt, że tacy ludzie jak Piotrowski i jego wspólnicy chodza po tej pieknej ziemi żyjąc na koszt tych, których zwalczali. Czy to nie parodia???
  • ~sp
    (2014-10-17 10:19)
    Aktywni uczestnicy tamtych zdarzeń oraz spadkobiercy materialni i ideologiczni mają się nieźle.
  • ~Elwira
    (2015-01-01 22:10)
    To jest druk na temat ks.popieluszki wiec focus sie na tym.
    Wedlug dowood przedstawionych a sadzie i prasie , to glowne 3 osoby , ktore pociagaly za sznurki w sprawie ksiedza smierci to JARUZALSKI, KISZCZAK i URBAN. Jaruzelski oczywiscie juz nie dostepny ale reszta jeszcze mozliwa do odpowiedzialnosci.
    Jest szokujace do dzisiaj jaki wizerunek obydwuje kreauje i szokujace jak polacy bija im brawo w telewizji esp kiedykolwiek Urban walnie beztroska glupote.
  • ~byly ministrant
    (2015-11-14 14:59)
    Slusznie dostal w CZAPE ! Ten ***** winien z ambony glosic slowo BOZE a nie zionac jadem i wrogoscia do rzadzacych w tamtych czasach ! Ale menda od ZLEL KOMUNY DOSTALA PASZPORT DO USA ! i tam typ balowal kilka tygodni i pozowal w kowbojskim kapeluszu ! Gdyby KOMUNA byla taka straszna to by klechom pozamykala wszystkie seminaria duchowne a tak nie bylo ! Panoszyli sie za KOMUNY a teraz trzymaja ludzi zboki na smyczy
  • ~prokuratorrrrr
    (2015-02-09 12:00)
    kierowca skuty wyskoczył z samochodu podczas jazdy i nic mu sie nie stało?Ale grube nici
  • ~katolik
    (2014-10-17 10:42)
    B7y słowo Boże GŁOSIŁ to by nic Mu się nie stało . A wpirprzył sie tam gdzie nie trzeba to WYNIK znamy. Co cesarskie -Cesarzowi a co KLECHTĄ do do KRUCHTY i Słowo boże głosić
  • ~dan
    (2014-10-17 10:22)
    klecha wzial sie za polityke i marnie skonczyl Piotrowski ijego kompani chcieli sie przeciwstawic temu aby prezydent ipremier imarszalekSenatu nie kleczeli przrzed klechami i osmieszali polskie panstwo/Zdjecie w przegladzie/
  • ~myślący
    (2014-10-17 10:41)
    Dan, masz całkowitą rację ,żeby te sprzedawczyki tylko klęczeli i przynosili wstyd ,pal licho ich durnota.Ale że rozdają czarnej zboczonej mafii Watykańskiej nasze pieniądze,to już przestępstwo i łajdactwo.
  • ~prawda
    (2015-02-17 18:52)
    Wiele wyjaśnia książka "w imię bezprawia" Wojciech Sumliński
    korupcja jeszcze raz korupcja, która ciągnie się po dziś dzień. Jedynym, który chciał dowieść prawdy był prokurator Witkowski, ale jak złożył dowody to odsunęli go od śledztwa bo zabić nie mogli zbyt wiele znał ludzi i był zbyt ważny każdego innego leszcza by zatłukli..
    dziwne, że po tylu latach nikt nie przesłuchał podejrzanych.. a skorumpowane media jak marionetki pokazują to co im każą zrobią z białego czarne.
  • ~robson
    (2014-10-17 10:37)
    Ten PIOTROWSKI to nawet PRZYSTOJNIAKA a nie jakiś ALFONS
  • ~Piotr sprawiedliwy
    (2015-01-05 22:04)
    Całą bandę (Pękala,Piotrowski, Pietruszka, Chmielewski) na czele z Kiszczakiem powiesić !!!
  • ~mika
    (2015-12-01 10:07)
    powinna być kara śmierci dla tych pieprzonych esbeków
  • ~gosc
    (2014-10-17 09:10)
    Ubeckie i inne smiecie ktore to przyczynily sie do takiego mordu powinni byc zgladzeni z tego swiata.

    Mam nadzieje ,ze sumienie ich ruszy i sami wykonaja na sobie wyrok.
    Jesli chodzi o Kiszczaka to taka sama kanalja ja wielu zbandzorow i zdrajcow w tamtym okresie.Do tego jeszcze ich chowaja na Powazkach.
  • ~robson
    (2014-10-17 10:46)
    Naparstek ---jeden się jąkał ,a Ty tak ZATWARDZENIE masz. Radze Tobie isć do PROBOSZCZA On Tobie te RURE PRZECZYŚCI
  • ~Jaś
    (2014-10-17 13:59)
    Niech nie myślą , że będą sobie żyć beztrosko . Takie czyny ciągną się za zbrodniarzem przez kilka pokoleń. Być może przysłużyli się swoim wnukom.
  • ~ministrant
    (2015-11-27 19:24)
    In slusznie jednego KONIOBIJCY i uwodziciela chlopcow miej ! Klecha na ambone a ALFONS POPIELUSZKO ZIONAL JADEM I WSCIEKLOSCIA I ZLOSCIA PODJUDZAL ROBOTNIKOW ! A ta zla KOMUNA dala ALFONSOWI Popieluszce paszpotr i ,mozliwosc na kilku tygodniowy pobyt do USA gdzie nierob sie byczyl a robotnicy ciezko pracowali
  • ~rex
    (2014-10-17 10:50)
    Piotrowski i jego kompani nie zamordowali tego kleche Ich bledem bylo ze niefotunnie go zwiazali Wyprostowujac nogi sam zacisnal sobie petle na szyji Klecha popelnil samobostwo chcial dostac sie do nieba i byc swietym
  • ~dan
    (2014-10-19 15:05)
    a kiedy ciemnota katolicka roziczy KK za brodnie jakieie dokonal palac tysiace niewinnych ludzi i torturujac ich w kazniach inkwizycji To ciemnocie nie przeszkadza ze swietymi sa mordercy i bandyci do ktorych sie modla
  • ~byk niechrzczony
    (2015-02-09 11:57)
    Spieprzyli robotę.zamiast klechę wrzucić do dołu z wapnem to go wozili po tamie.Tacy sami dyletanci jak ten Ali Agca co z paru metrów w łeb nie potrafił trafić
  • ~Klechahihihaha
    (2015-11-17 11:09)
    Wieczna chwała bohaterom! Zasłużył sobie klecha swoim gadustwem i wiarą w coś niewidzialnego które go chroni. Przeliczyła się gadzina.