"Gen. Ryszard Kukliński nie wyniósł ze współpracy z CIA jakichkolwiek korzyści finansowych"

| Aktualizacja:

Gen. Ryszard Kukliński przeszedł przemianę pod wpływem agresji na Czechosłowację 1968 i masakry na Wybrzeżu 1970 r. Stwierdził, że polscy żołnierze nie mogą być najemnikami ZSRS i Układu Warszawskiego – mówi PAP Jan Łada, kustosz Izby Pamięci Generała Kuklińskiego. 15 lat temu, 11 lutego 2004 r., zmarł Ryszard Kukliński.

wróć do artykułu
  • ~Ruski Troll
    (2019-05-12 14:01)
    Nędzny szpiegunio 23 kategorii.
  • ~krzyhoo1
    (2019-02-24 20:52)
    Potwierdzam. Prywatne wille, jachty i samochody to był standard pułkownika LWP na stanowisku szefa oddziału w Sztabie Generalnym. Niektórzy to mieli nawet prywatne plantacje bawełny, ale tylko od stanowiska szefa zarządu wzwyż
  • ~Szanujący g.W.Jaruzelskiego
    (2019-02-23 11:54)
    Nędzny szpiegunio tak jak są nędznikami Jego "obrońcy"
  • ~gorszy sort
    (2019-02-22 22:14)
    W cywilizowanych krajach za złamanie przysięgi wojskowej były określone konsekwencje. Mamy tu do czynienia z podłym zdrajcą, który dla dolarów zdradził własną ojczyznę! Proszę tu nie tworzyć żenującej w swoim zakłamaniu historii w którą tylko gmin może uwierzyć!
  • ~Radomskower
    (2019-02-22 21:32)
    Jasne ze nie bral kasy. Jacht kabinowy pelnomorski i wille w Wawie mial za pensje pułkownika LWP. Ha ha. Pensja byla 4 razy wieksza n8z robotnika czyli 25x 4 = 100 dol / miesiac. Jach ktorym plywal k9sztowal 50 tys dol. Po drugie plywal do eur zach jak n8by nic ot jak kazdy sałdat z ukladu warszawskiego. Te hzdety to dla dzieci z Pis.
  • ~head
    (2019-02-22 19:15)
    Naprawdę? Pisano, że Kukliński uwielbiał luksusowe życie, miał jacht (w tamtych czasach !). I to wszystko z socjalistycznej pensji?
  • ~Robol
    (2019-02-22 13:19)
    Młody człowiek a już tak zdeprawowany
  • ~zwykłe pytanie
    (2019-02-22 09:29)
    W USA żeby przeżyć pracował na zmywaku?
  • ~dobry gospodarz
    (2019-02-21 17:54)
    same ruskie trolle tu piszą
  • ~marian
    (2019-02-21 14:27)
    Dużo tu komentarzy sowieckich potomków.
  • ~Kacaff, medrzec z Bydgoszczy
    (2019-02-21 14:15)
    Narażał życie dla wolności! Był człowiekiem na wskroś moralnym o przeczystym charakterze.Wierny mąż, wspaniały ojciec, katolik. Bardzo skromny osobiście, porzucił komunistów mimo że miał u nich wszystko. Moim zdaniem winien zostać poddany beatyfikacji.
  • ~=^=
    (2019-02-21 12:43)
    Przecież b. szybko otrzymał w Stanach piękną willę więc o czym my rozmawiamy? Komu zależy aby zrobić z niego bohatera?
  • ~Wittorio
    (2019-02-21 09:51)
    Willę i pełnomorski jacht kupił za oficerską pensję?.Czy należy go traktować jako zdrajcę?Żolnierze tak go traktują,bo nie da sie ukryć,że nie dotrzymął przysięgi jaką złozył decydując sie na służbę,bez względu jaka ta przysięga była.
  • ~Yy
    (2019-02-21 09:40)
    Jaki z niego bohater on uciekl do Ameryki za lepszym zyciem jak kazdy Polak
  • ~Kris Kristofferson
    (2019-02-16 17:48)
    Gdyby nie tacy jak Kuklinski smazylibysmy się w grzybie atomowym.
  • ~Benek
    (2019-02-11 12:30)
    łajza zawsze będzie łajzą.
  • ~kier
    (2019-02-11 11:52)
    HA,HA,HA........
  • ~zin
    (2019-02-11 11:37)
    nie chcial pracowac dla Zwiazku Radzieckiego ale dla USA mu nie przeszkadzalo Takich boCHaterow mamy od liku za czasow rzadow PISu Poczawszy od bandytow Ognia a skonczywszy na Kuklinskim
  • ~Leszek z Poznania
    (2019-02-11 11:14)
    Szkoda śliny na tego zdrajcę
  • ~defender
    (2019-02-11 10:27)
    Miejsce zdrajców jest na śmietniku historii, a nie na pomnikach.

Może zainteresować Cię też:

  • Honker

    Wojsko wreszcie blisko zakupu terenówek

  • Tomasz Grodzki

    Spięcie na antenie RMF. Marszałek Senatu nie wiedział, ile sam zarabia

  • Ihor Kołomojski

    Ukraiński oligarcha: Kijów może zwrócić się w kierunku Moskwy. Rosyjskie czołgi będą wtedy pod Warszawą

Zobacz więcej