"Gen. Ryszard Kukliński nie wyniósł ze współpracy z CIA jakichkolwiek korzyści finansowych"

| Aktualizacja:

Gen. Ryszard Kukliński przeszedł przemianę pod wpływem agresji na Czechosłowację 1968 i masakry na Wybrzeżu 1970 r. Stwierdził, że polscy żołnierze nie mogą być najemnikami ZSRS i Układu Warszawskiego – mówi PAP Jan Łada, kustosz Izby Pamięci Generała Kuklińskiego. 15 lat temu, 11 lutego 2004 r., zmarł Ryszard Kukliński.

wróć do artykułu
  • ~Polak
    (2019-02-11 09:28)
    Polski żołnierz nie powinien być najemnikiem USA. Zresztą Kuklińskiemu wcześniej nie przeszkadzało robienie kariery w LDW jak by nie patrzeć poddanym ZSRR!
  • ~old 62
    (2019-02-11 09:49)
    Chwała takim ludziom,jak generał Kukliński. Nie rozumiem jednak kilku spraw. Dlaczego Amerykanie wiedząc miesiąc wcześniej od generała o planowanym wprowadzeniu stanu wojennego nie zrobili nic,aby tego stanu nie wprowadzać ? Dlaczego nie ostrzegli przywódców "Solidarności" ? Czyżby zaufali generałowi Jaruzelskiemu,że sam zrobi porządek bez interwencji z zewnątrz ? Dlaczego potem po latach w roku 1989 prezydent Bush popierał wybór Jaruzelskiego na prezydenta RP ? Widać,że polityka jest pokrętną sprawą ?
  • ~Ryszard
    (2019-02-11 09:51)
    Kolejna bajka o Kuklińskim.Człowiek który uważał, że nie powinno się być najemnikiem służącym interesm ZSRR sam korzystał z przywilejów wysoko postawionego najemnika. Czy wtamtym czasie oficer LWP miał samochód zachodniej firmy,pływał jachtem pod wyspy duńskie prowadząc akcje wywiadowcze posiadał dom wszeregówce generalskiej? Jest też taka wersja ,że dokumenty ujawnione przez Kuklińskiego to efekt pracy wielu agentów USA ,których nie można było ujawnić,czy to prawda ? co do śmierci jednego z synów Kuklińskiego to też nie wiadomo. Może na wodach przybrzeżnych z jachtu zabrał go jakiś inny obiekt pływający . Może żyje na wschodnim wybrzeżu USA?
  • ~trumnolot
    (2019-02-11 10:10)
    piSS-grabarze nastepnego "boCHatera" ekshumowali
  • ~G. Rabasz
    (2019-02-11 10:15)
    kaczystowskij gieneral - *******
  • ~defender
    (2019-02-11 10:27)
    Miejsce zdrajców jest na śmietniku historii, a nie na pomnikach.
  • ~Leszek z Poznania
    (2019-02-11 11:14)
    Szkoda śliny na tego zdrajcę
  • ~zin
    (2019-02-11 11:37)
    nie chcial pracowac dla Zwiazku Radzieckiego ale dla USA mu nie przeszkadzalo Takich boCHaterow mamy od liku za czasow rzadow PISu Poczawszy od bandytow Ognia a skonczywszy na Kuklinskim
  • ~kier
    (2019-02-11 11:52)
    HA,HA,HA........
  • ~Benek
    (2019-02-11 12:30)
    łajza zawsze będzie łajzą.
  • ~Kris Kristofferson
    (2019-02-16 17:48)
    Gdyby nie tacy jak Kuklinski smazylibysmy się w grzybie atomowym.
  • ~Yy
    (2019-02-21 09:40)
    Jaki z niego bohater on uciekl do Ameryki za lepszym zyciem jak kazdy Polak
  • ~Wittorio
    (2019-02-21 09:51)
    Willę i pełnomorski jacht kupił za oficerską pensję?.Czy należy go traktować jako zdrajcę?Żolnierze tak go traktują,bo nie da sie ukryć,że nie dotrzymął przysięgi jaką złozył decydując sie na służbę,bez względu jaka ta przysięga była.
  • ~=^=
    (2019-02-21 12:43)
    Przecież b. szybko otrzymał w Stanach piękną willę więc o czym my rozmawiamy? Komu zależy aby zrobić z niego bohatera?
  • ~Kacaff, medrzec z Bydgoszczy
    (2019-02-21 14:15)
    Narażał życie dla wolności! Był człowiekiem na wskroś moralnym o przeczystym charakterze.Wierny mąż, wspaniały ojciec, katolik. Bardzo skromny osobiście, porzucił komunistów mimo że miał u nich wszystko. Moim zdaniem winien zostać poddany beatyfikacji.
  • ~marian
    (2019-02-21 14:27)
    Dużo tu komentarzy sowieckich potomków.
  • ~dobry gospodarz
    (2019-02-21 17:54)
    same ruskie trolle tu piszą
  • ~zwykłe pytanie
    (2019-02-22 09:29)
    W USA żeby przeżyć pracował na zmywaku?
  • ~Robol
    (2019-02-22 13:19)
    Młody człowiek a już tak zdeprawowany
  • ~head
    (2019-02-22 19:15)
    Naprawdę? Pisano, że Kukliński uwielbiał luksusowe życie, miał jacht (w tamtych czasach !). I to wszystko z socjalistycznej pensji?
  • Marsz Wzajemnego Szacunku we Wrocławiu w rocznicę Nocy Kryształowej

    Kiedy mordowano Żydów, pradziadek współczesnego wrocławianina doił krowy pod Pobiedziskami [FELIETON]

  • Miejsce śmierci 21-latka w Koninie

    Zamieszki w Koninie. Policja zatrzymała pijanych nieletnich. Co wykazała analiza białego proszku? NOWE FAKTY

  • Toyota C-HR

    Nowa Toyota C-HR już w Polsce. Jak jeździ i ile spala? To hybrydowa rewolucja

Zobacz więcej