"Gen. Ryszard Kukliński nie wyniósł ze współpracy z CIA jakichkolwiek korzyści finansowych"

| Aktualizacja:

Gen. Ryszard Kukliński przeszedł przemianę pod wpływem agresji na Czechosłowację 1968 i masakry na Wybrzeżu 1970 r. Stwierdził, że polscy żołnierze nie mogą być najemnikami ZSRS i Układu Warszawskiego – mówi PAP Jan Łada, kustosz Izby Pamięci Generała Kuklińskiego. 15 lat temu, 11 lutego 2004 r., zmarł Ryszard Kukliński.

wróć do artykułu
  • ~Ryszard
    (2019-02-11 09:51)
    Kolejna bajka o Kuklińskim.Człowiek który uważał, że nie powinno się być najemnikiem służącym interesm ZSRR sam korzystał z przywilejów wysoko postawionego najemnika. Czy wtamtym czasie oficer LWP miał samochód zachodniej firmy,pływał jachtem pod wyspy duńskie prowadząc akcje wywiadowcze posiadał dom wszeregówce generalskiej? Jest też taka wersja ,że dokumenty ujawnione przez Kuklińskiego to efekt pracy wielu agentów USA ,których nie można było ujawnić,czy to prawda ? co do śmierci jednego z synów Kuklińskiego to też nie wiadomo. Może na wodach przybrzeżnych z jachtu zabrał go jakiś inny obiekt pływający . Może żyje na wschodnim wybrzeżu USA?
  • ~Polak
    (2019-02-11 09:28)
    Polski żołnierz nie powinien być najemnikiem USA. Zresztą Kuklińskiemu wcześniej nie przeszkadzało robienie kariery w LDW jak by nie patrzeć poddanym ZSRR!
  • ~Leszek z Poznania
    (2019-02-11 11:14)
    Szkoda śliny na tego zdrajcę
  • ~defender
    (2019-02-11 10:27)
    Miejsce zdrajców jest na śmietniku historii, a nie na pomnikach.
  • ~Yy
    (2019-02-21 09:40)
    Jaki z niego bohater on uciekl do Ameryki za lepszym zyciem jak kazdy Polak
  • ~zin
    (2019-02-11 11:37)
    nie chcial pracowac dla Zwiazku Radzieckiego ale dla USA mu nie przeszkadzalo Takich boCHaterow mamy od liku za czasow rzadow PISu Poczawszy od bandytow Ognia a skonczywszy na Kuklinskim
  • ~old 62
    (2019-02-11 09:49)
    Chwała takim ludziom,jak generał Kukliński. Nie rozumiem jednak kilku spraw. Dlaczego Amerykanie wiedząc miesiąc wcześniej od generała o planowanym wprowadzeniu stanu wojennego nie zrobili nic,aby tego stanu nie wprowadzać ? Dlaczego nie ostrzegli przywódców "Solidarności" ? Czyżby zaufali generałowi Jaruzelskiemu,że sam zrobi porządek bez interwencji z zewnątrz ? Dlaczego potem po latach w roku 1989 prezydent Bush popierał wybór Jaruzelskiego na prezydenta RP ? Widać,że polityka jest pokrętną sprawą ?
  • ~Benek
    (2019-02-11 12:30)
    łajza zawsze będzie łajzą.
  • ~trumnolot
    (2019-02-11 10:10)
    piSS-grabarze nastepnego "boCHatera" ekshumowali
  • ~G. Rabasz
    (2019-02-11 10:15)
    kaczystowskij gieneral - *******
  • ~Wittorio
    (2019-02-21 09:51)
    Willę i pełnomorski jacht kupił za oficerską pensję?.Czy należy go traktować jako zdrajcę?Żolnierze tak go traktują,bo nie da sie ukryć,że nie dotrzymął przysięgi jaką złozył decydując sie na służbę,bez względu jaka ta przysięga była.
  • ~zwykłe pytanie
    (2019-02-22 09:29)
    W USA żeby przeżyć pracował na zmywaku?
  • ~Radomskower
    (2019-02-22 21:32)
    Jasne ze nie bral kasy. Jacht kabinowy pelnomorski i wille w Wawie mial za pensje pułkownika LWP. Ha ha. Pensja byla 4 razy wieksza n8z robotnika czyli 25x 4 = 100 dol / miesiac. Jach ktorym plywal k9sztowal 50 tys dol. Po drugie plywal do eur zach jak n8by nic ot jak kazdy sałdat z ukladu warszawskiego. Te hzdety to dla dzieci z Pis.
  • ~kier
    (2019-02-11 11:52)
    HA,HA,HA........
  • ~gorszy sort
    (2019-02-22 22:14)
    W cywilizowanych krajach za złamanie przysięgi wojskowej były określone konsekwencje. Mamy tu do czynienia z podłym zdrajcą, który dla dolarów zdradził własną ojczyznę! Proszę tu nie tworzyć żenującej w swoim zakłamaniu historii w którą tylko gmin może uwierzyć!
  • ~head
    (2019-02-22 19:15)
    Naprawdę? Pisano, że Kukliński uwielbiał luksusowe życie, miał jacht (w tamtych czasach !). I to wszystko z socjalistycznej pensji?
  • ~Kris Kristofferson
    (2019-02-16 17:48)
    Gdyby nie tacy jak Kuklinski smazylibysmy się w grzybie atomowym.
  • ~Robol
    (2019-02-22 13:19)
    Młody człowiek a już tak zdeprawowany
  • ~=^=
    (2019-02-21 12:43)
    Przecież b. szybko otrzymał w Stanach piękną willę więc o czym my rozmawiamy? Komu zależy aby zrobić z niego bohatera?
  • ~dobry gospodarz
    (2019-02-21 17:54)
    same ruskie trolle tu piszą

Może zainteresować Cię też: