Prawdziwa historia AK-owca od Banasia. Co mówią akta IPN?

| Aktualizacja:

Henryk Stachowski - który przepisał kamienicę Marianowi Banasiowi – był żołnierzem AK i działał w oddziale dywersji podległym Okręgowi Kedywu w Krakowie. Był represjonowany, torturowany, a w latach 80. działał w Solidarności – podaje w środę "Gazeta Polska", powołując się na akta IPN.

wróć do artykułu
  • ~Człowiek
    (2019-11-13 08:42)
    Banaś to kryształ, po prostu kryształ, tak jak Chrzanowski z KNF, blondyny z NBP czy prezes od dwóch wież. Ciemny ludzie krótką masz pamięć.
  • ~Nim
    (2019-11-13 09:06)
    Kto mądry uwierzy w to co piszą pisowskie gadzinówki typu Gazeta Pisowska, którą nazwali sobie polską.
  • ~rumor xyz
    (2019-11-13 09:07)
    niesłusznie skazany? czyli napad na kasę jest dozwolony!?
  • ~Polak logik
    (2019-11-13 09:17)
    Niesłusznie skazany gdyż napadł na bank. Za to dostał 3 lata. Dziwne że go nie rozstrzeliwali skoro taki był terror. Potem nie mógł się dostać na studia ale w 52 r ukończył ekonomię jak wielu działaczy AK. Był represjonowany ale jego żona była sędzia w Prlu. Qwa coś tu jest nie halo. Czytam kolejne cv tych bohaterów i jakoś nie widzę terroru. Kończyli studia pracowali jako dyrektorzy kierownicy w państwowych zakładach. Mieli żony sedziny to w którym dyktatorskim kraju ci tzw wyleci mieli lepiej niż w Polsce. W USA w tamtych czasach jeśli ktoś był komunista socjalists on i jego żona nie mogli liczyć na żadne pracę w urzędach lub państwowych firmach. Lipa po stokroć.
  • ~xxxx
    (2019-11-13 08:49)
    Akta powiedza to co chce PiS.
  • ~aNTOŚ
    (2019-11-13 09:31)
    Trochę ciśnie tu fejkiem :) zresztą z Tym IPN to jeden wielki przewał druga sprawa pisze to gazeta "polska"
  • ~Kazz
    (2019-11-13 09:06)
    Nie, to nie był napad na bank, to była akcja w celu pozyskania pieniędzy na działalność w konspiracji :-)
  • ~8uijokm,
    (2019-11-13 08:39)
    Zdecydowanie wiec ten pan Banasi jest niewygodny........
  • ~biu
    (2019-11-13 07:58)
    Czyli Banasia wieszają Ci co są w gó,, ubabrani !
  • ~Aron
    (2019-11-13 07:57)
    Totalna i Wyborcza i TVNy powinno się dac do zmielenia !
  • ~maxiKing
    (2019-11-13 09:49)
    to co, jak napadnę na bank, to też będę niesłusznie oskarżony i skazany? jak wymorduję jedną wieś, to będę wyklętym, jak założę burdel na godziny, to zostanę szefem NiK? :D :D :D PiSowska logika powala na kolana
  • ~grohu
    (2019-11-13 10:15)
    jak to jest, że AKowcy nie mogli sie dostac na studia a Ojciec Kaczyński został profesorem ;)
  • ~przestancie
    (2019-11-13 09:53)
    ipn to szambo obecnej polski co chcesz to masz na zawolanie
  • ~buahahahahaha
    (2019-11-13 09:36)
    Napisała Gazeta Polska, to musi być prawda...3 Tschnera!
  • ~NNN
    (2019-11-13 16:12)
    CZYLI BANAŚ WYWĘSZYŁ DZIADKA BEZPOTOMNEGO I GO ZROBIL NA SZARO Z TYM DOŻYWOTNIM OPIEKOWANIEM . TO STARY NUMER BANDZIORÓW W POLSCE .
  • ~czytnik
    (2019-11-13 14:56)
    Znamy juz wersję "Gazety Polskiej",....która znana jest z wybielania i manipulowania.
  • ~waj
    (2019-11-13 15:35)
    Co za głupi artykuł,to Banaś pisał historię temu AK-wcowi?
  • ~eko
    (2019-11-13 15:22)
    Skoro Stachowski to uczciwy AKowiec i bohater, to i Banaś tez kryształ, partiota i bohater. Ten drugi sort taki niekumaty
  • ~PiS to SyF
    (2019-11-13 10:25)
    Do puki Mojżesz z Żoliborza nie powie ze Banaś KRYSZTAŁ ALFONS prawa nje złamał to Gazeta Polska niech sie GO.ni.
  • ~społem bo wczoraj piołem ( kabaret)
    (2019-11-13 12:25)
    WSS "Społem"...Boże jak tam kradli..... kabaret plus groteska..