Tak wyglądały obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Dzisiaj mija 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Centralne uroczystości odbędą się w stolicy. Powstanie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.

wróć do artykułu
  • ~Dudda
    (2019-08-04 08:32)
    A ten caly patos mi kolo d u p y wisi!
  • ~Czech Czech
    (2019-08-02 15:10)
    Polakow , obecnych Polakow mottem zyciowym jest: I LOVE TO HATE, kogo popadnie, czyli innego rodaka, Tuska , teczowych, Niemcow , Ukraincow , Z y d o w , Soroza, Macron, Pepikow, no i cala reszte!
  • ~byłem Polakiem
    (2019-08-02 13:51)
    Szopka patriotyczno-polityczna ukierunkowana na jedynego wroga Powstańców - Związek Radziecki. Zwykli powstańcy nie walczyli politycznie, tylko z Niemcami znienawidzonymi. Z Gestapo, z SS, ze szwabami. Kołtuny prawicowo pisowskie przekręcają historię. Liczby cywiliów zabitych, zmasakrowanych, żywcem palonych, egzekucje, świadczą o madrości dowództwa AK, jak i niższych oficerów tzw. Na masówka rodem z wieców PRL lat sześćdziesiątych, bandy leszczy wiatowaly i udawały śpiewy patriotyczne. Masowo rozdane ulotki z tekstami piosenek niewiele pomagały. Przy tak dużym zgromadzeniu, śpiew rłumu powinien byc słyszany nawet na obrzeżach Warszawy. Ale z estrad było słychać tylko śpiew kupionych showmenów. wszystko by nasi narodowi lepsi od innych Polaków mogli sie pokazać w trybie walki o kolejną kadencję przy żłobie. Obrzydliwe, a wręcz łajdackie to złodziejstwo na uczuciach narodu.
  • ~Pradziad
    (2019-08-02 12:49)
    Jezu, konca nie widac! No, nareszcie 2 sierpnia! Alleluja, moze sie wreszcie te OBCHODY wreszcie skoncza , als juz nowe obchody sie zblizaja, 1 wrzesnia, Jezu, tu sie bedzie dzialo, olaboga!
  • ~and65
    (2019-08-02 07:11)
    6Bardzo proszę o pomoc. Wystarczy udostępnienie : ht tp:// sites.social/andrzej2
  • ~head
    (2019-08-01 20:38)
    Haniebne jest dopuszczenie narodowców do obchodów rocznicy powstania. To naplucie przez PiS powstańcom w twarz.
  • ~SeventySeven
    (2019-08-01 16:27)
    To nie moj Prezydent, To P A J A C i skretynialy Pis dziel Warszawy !!!
  • ~wera
    (2019-08-01 16:17)
    Kwiat Polski z butelkami stanął do walki z silnym wrogiem dużo ich zginęło bardzo dużo byli młodzi pełen zycia .. Potem w Stanie Wojwnnym pokazali młodzi swoją siłe . A teraz jak sa wybory i trzeba po raz trzeci pokazac swoją siłę i walkę o Polskę demokratyczną pokażcie wreszcie że potraficie rozrónic dobro i zło.że na kłamstwie daleko się nie zajdzie że grabież pieniędzy suwerena powinno byc karalne wyrzuceniem z Sejmu i z życia publicznego .
  • ~gdańska krówka
    (2019-08-01 15:55)
    Jestem zawiedziona, Rafałek nie zorganizował żadnych radosnych tańców, a nawet przyjaciół Niemców nie zaprosił do świętowania Powstania Warszawskiego !!!
  • ~MKoro
    (2019-08-01 15:15)
    Oczywiście, że nie było aktem rozpaczy. Było aktem terroryzmu, dokonanym na własnym narodzie z pobudek politycznych. Polskiej emigracyjnej "władzy" tak bardzo zależało na tym, żeby Rosjanie wkroczyli do wolnej Warszawy, że nie oglądali się na koszty. Rosjanom zaś tak bardzo zależało na tym, żeby samodzielnie Warszawę wyzwolić, że stali i się przyglądali. Trafił swój na swego. A ludzie ginęli tysiącami...
  • ~taka prawda
    (2019-08-01 15:08)
    Pazernosć tych GIEBELSOW nie zna granic jak i teraz do MARKIETOW WYSYŁAJĄ PRODUKTY KILKA DNI PRZED WAŻNOŚCIĄ hitrość tych SZWABOW nie zna granic
  • ~sic.
    (2019-08-01 15:03)
    Terlecki z Kuchcinskim to osoby skompromitowane - jak moga publicznie wystepowac ???
  • ~wjw
    (2019-08-01 14:45)
    U nas zawsze na pierwszym miejscu to, co przegrane i zmarnowane. A to była zbrodnia dowództwa AK na żołnierzach i ludności, za co niektórym z niego stawia się pomniki. Za to jedyne w historii zwycięskie powstanie Wielkopolskie jakoś nie pasuje warszawce i jak już się rocznicę obchodzi to bardzo skromnie i jakby z przymusu.
  • ~Davout
    (2019-08-01 14:20)
    " Po czynach ich poznacie " Panie Maas. Nic nie wynika z pańskiego gadania. To tylko słowa i nic poza tym. Może tak Niemcy, skoro tak się wstydzą za to co robili ich rodacy w czasie wojny, oddadzą zrabowane w Polsce dzieła sztuki zalegające piwnice i magazyny niemieckich muzeów, a jest ich dziesiątki jeśli nie setki tysięcy.
  • ~NOR
    (2019-08-01 14:18)
    Wybaczyma wam niemcom , jak zaplacicie 1000 000 000 Euro odszkodowanie za zamordowanie 6 000 000 Polakow i zniszczenie naszego kraju !
  • ~ww
    (2019-08-01 13:55)
    jak POKON to my wygra to będziemy przepraszać.
  • ~Wanja
    (2019-08-01 13:46)
    Blagaja o przebaczenie , zle, nie prosza o przebaczenie jeszcze gorzej! Polaczki, co za narod?
  • ~Wa-wa
    (2019-08-01 13:40)
    REPARACJE nawet tylko za to że NIEMKI KOCHAŁY ADFOLFA do SZALENSTWA i wysyłały z UŚMIECHEM na USTACH SWYCH SYNÓW takie są PAZERNE..,., bo ADOLF om obiecał PO STO HEKTARKOW GLEBY od ŁEPKA
  • ~Czech Czech
    (2019-08-01 13:38)
    Prawda jest taka, ze ci ludzie z czasow powstania to byli szlachetni Polacy, ci , ktorzy tu pisza swoje nienawistne komentarze, to smieci! S m i e c i!
  • ~janko
    (2019-08-01 13:12)
    jak zwykle gadka szmatka dla glupich,niech zrobia wywiad na CALY swiat co TUTAJ robili potem zaplaca reparacje i wtedy zobaczymy.

Może zainteresować Cię też:

  • Łukasz Piebiak

    Onet: Prawa ręka Ziobry stoi za hejtem wobec sędziów. Lewica zawiadamia prokuraturę ws. działań Piebiaka

  • Benjamin Netanjahu

    Incydent na lotnisku w Kijowie. Premier Izraela tłumaczy się z zachowania żony

  • Prezydent Andrzej Duda

    Prezydent podpisał nowelizację prawa oświatowego. Zwiększy ona wpływ MON na klasy mundurowe

Zobacz więcej