Tak wyglądały obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Dzisiaj mija 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Centralne uroczystości odbędą się w stolicy. Powstanie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.

wróć do artykułu
  • ~0ipoklm
    (2019-08-01 07:34)
    Sasiadowe media podaly dzisiaj rano, ze ich rzad ma gdzies zaproszenie pana Trumpa do akcji morskiej przeciwko Iranowi. Co to moze oznaczac? - ze interesy narodowe nie pokrywaja sie z interesami miedzynarodowymi - ze sasiad dmucha na solidarnosc w nato i oficjalnie wyjasnia, ze woli dyplomacje zamiast akcji militarnych. to znaczy, ze podczas gdy okrety bronia fizycznie drogi wodnej, on wbija sojusznikom sztylet w plecy, "dyplomatyzujac"....... - ze sasiad nie uznaje przywodztwa militarnego sz w nato, a to juz powazna sprawa, bo nie respektuje dotychczasowych regol gry i przechodzi na Zosie Samosie. Sprawa podwojnie sliska, bo wiemy z historii, jak to sie do tej pory konczylo, a z drugiej strony pozostaje do zastanowienia sie, dlaczego wiec podnosi wydatki na zbrojenie, tak jak sz tego oczekuja. Nalezy sie zastanowic, na co przestawiany jest przemysl motoryzacyjny, ktoremu skutecznie i z walsnej nieprzymuszonej woli podcieto skrzydla, Na przemysl produkcji mikro-dronow? No to soldaci z krwi i kosci im wcale do szczescia nie beda potrzebni.... - nalezy sie zastanowic nad sojuszami, jakie powstaja. Bo w ramach "wspolpracy" juz powstaly zjednoczone wojska francusko-niemieckie, ktorych najlepszym chyba elementem jest Legion Etrangere, ktora w taki sposob przeszla pod podwojne, czyli niczyje dowodztwo. - ze nikt zdaje sie nie kontrolowac ani produkcji ani wykorzystania broni w Europie. Jak to kiedys nie doprowadzi do kolejnego nieszczescia.........
  • ~gość
    (2019-08-01 08:17)
    A w Gdańsku 1 wrzesnia będą radosne tańce . Takie nowoczesne postbudyniowe patriotyczne. Tylko krówek z biedry więcej trzeba kupić.
  • ~#Daro
    (2019-08-01 08:18)
    A jak wygląda 1 sierpnia w mediach (godz 8)? TVN/TVN24 brak jakiegokolwiek nawiązania do Powstania Warszawskiego,zero, nic. Polsat/Polsat News ikonka żołnierza z powstania w lewym dolnym rogu lub kotwica w prawym górnym. Zastanówcie się kogo, kto reprezentuje? By lepiej zrozumieć postawę TVN proponuję znaleźć na YouTubie wykład na UW Szymona Pereza o historii.
  • ~6t7zjukm
    (2019-08-01 08:48)
    Nie uwierzycie, wlasnie slucham deutschlandfunk (8.45), ktore opowiada o wizycie Maasa w Warszawie. Ze sciezki dzwiekowej leci podobno dziennikarz gazety wyborczej i twierdzi okreznie, ze polski populistyczny rzad stoi na stanowisku, ze jesli od sasiada zza Odry wplynie odszkodowanie za straty wojenne, to Polska bedzie brala mniej pieniedzy z Unii......Jakis sprytny dziennikarz z konkurencji sprawdzi, czego ten facet sie dzisiaj rano najadl ........
  • ~andy
    (2019-08-01 08:50)
    Przykro mi to pisać, ale całe to powstanie warszawskie było potrzebne jak ***** homonto. Całe to AK tak się przygotowywało do tego powstania, że zapomnieli bronić naszą ludność cywilną na Wołyniu przez co doszło tam do rzezi polaków. Gratulacje AK-owcy.
  • ~6t7zjukm
    (2019-08-01 09:01)
    Glos ze sciezki glosowej na deutschlandfunk podobno nalezal do Bartosza Wilinskiego.
  • ~123W
    (2019-08-01 09:11)
    Chwała powstańcom za ich trud i krew w walce. Ale kiedy zostanie potępione kierownictwo AK z wywołanie tej tragedii i zniszczenie miasta i niewinną śmierć ludzi.
  • ~niesubordynacja
    (2019-08-01 09:11)
    Byl rozkaz Naczelnego Wodza zakazujacy powstania w Warszawie, bo nikt normalny nie liczyl na pomoc sowietow. Niedzwiadek/Okulicki zlamal ten rozkaz, a potem nazisci i Ostlegion rzneli Warszawiakow, a sowieci przygladali sie temu z drugiego brzegu Wisly.
  • ~Dr J.E.Bakaa
    (2019-08-01 11:15)
    Mam nadzieje ze pan prezydent nie zapomni o spolecznosci LGBT, bioracej udzial w Powstaniu
  • ~Prawdziwi polacy
    (2019-08-01 11:19)
    My prawdziwi polacy murem za marszałkiem Sejmu Kuchcińskim!
  • ~histeryk
    (2019-08-01 12:03)
    plecie jak morawiecki niech poczyta ze zrozumieniem historie ta prawdziwa o powstaniu on poprostu lze powstancy wyzwolili polske powstancy poszli do nieba dzbanie to bylo tak potrzebne jak wrzod na d---pie byla wojna a nie zabawa w wojne
  • ~Gg
    (2019-08-01 12:09)
    Chwała bohaterom wieczna hańba dla narodu bestii dla Niemców.
  • ~Inka
    (2019-08-01 12:12)
    Po co zapraszamy na obchody Niemców. Wstydzą się za wczoraj dzisiaj znów z ruską bestią robią interesy nad naszymi głowami.
  • ~WAldemar
    (2019-08-01 12:15)
    Nie przebaczymy NIGDY . Mordercy nie zostali ukarani, szkody nie zostały wyrównane a niemieckie media plują na żołnierzy AK za pieniądze rządu Niemiec . Bestia pozostała bestią ma to w genach.
  • ~KRYSTEK
    (2019-08-01 12:21)
    POWSTANIE WARSZAWSKIE JEST SYMBOL POLSKI WALCZACEJ HWALA TYM MLODYM BOHATEROM KREW PRZELEWALI ZA WOLNA POLSKIE ONI NIE ZASTANAWIALI SIE TYLKO CHWYTALI BRON I WALCZYLI ODWAGA TYCH MLODYCH JEST WPISANA W SERCACH POLAKOW I W HISTORI NA WIEKI I NIKT NIE ZMIENI ICH POSTAWY
  • ~alfalfa
    (2019-08-01 12:25)
    Możemy żyć jako sąsiedzi, współpracować itd. ale z mojej strony wybaczenia nie będzie.
  • ~Facet🎩
    (2019-08-01 13:06)
    Heiko Maas, fajny facet. I znowu prosza Niemcy Polakow o przebaczenie, ale Polacy nie przebacza, Polacy narod pamietliwy, narod czasami upie r d l i w y ! Mojemu dziadkowi uratowal zycie , bo Go operowal , Polaka, w niemieckim lazarecie, inaczej bylby sie wykrwawi, pekniety krwawiacy wrzod zoladka. Ta operacji uratowal mu zycie, wiec ja mu, temu lekarzowi, tez zawdzieczam zycie, tak niebezposrednio. Moj dziadek im wybaczyl bo byl wdzieczny za uratowane zycie Nie wszyscy Niemcy byli oprawcami, byli i ludzmi , jak ten lekarz, ktory w Polaku, no niby wrogu, widzial tylko czlowieka potrzebujacego pomocy!
  • ~mio
    (2019-08-01 13:07)
    to powstani nie bylo roztropne niemcy zapewne by się wycofali po tak jak wycofywali się z wroclawi krakowa itd innych miast ylko w warszawie ktos chcial zawalczyc z wycofujacymi sie niemcami a jak ktos liczyl na pomoc stalina to sie duzo przeliczyl
  • ~Piotr
    (2019-08-01 13:12)
    Ty nie przepraszaj bo to już było, lepiej zapłać za śmierć i zniszczenia. Ciekawe co by było jakbyśmy my tak wjechali na 6 lat do Deutschland i wszytko obrócili w perzynę, a potem powiedzieli sorry, jakoś nam przykro.
  • ~janko
    (2019-08-01 13:12)
    jak zwykle gadka szmatka dla glupich,niech zrobia wywiad na CALY swiat co TUTAJ robili potem zaplaca reparacje i wtedy zobaczymy.