Deportacje do Auschwitz podczas Powstania Warszawskiego. Niemcy nie oszczędzili starców czy kobiet w ciąży [WIDEO]

| Aktualizacja:

Blisko 13 tys. mieszkańców Warszawy, w tym dzieci, kobiety w ciąży i starcy, zostało deportowanych przez Niemców do Auschwitz po wybuchu w stolicy powstania. 12 i 13 sierpnia 1944 r. dotarły tam dwa pierwsze i najliczniejsze transporty, łącznie 6 tys. osób.

wróć do artykułu
  • ~Ludwikk
    (2019-08-13 06:55)
    Nieskonczona historia!!!
  • ~tor
    (2019-08-12 18:08)
    I to jest też przyczyna ,że 1 sierpnia nie ma co świętować a raczej powinien być to dzień żałoby narodowej i głupoty nielicznych jednostek które dzieciom pozwolili walczyc z Niemcami
  • ~Gazeta Wyblakła
    (2019-08-12 15:54)
    REPARACJE Szwab Szkopy za MOR-DY za złodziejstwo na skałe światowa za to że NIEMKI KOCHAŁY ADOLFA nade WSZYSTKO żeby nawet oddawać niepełnoletnie dzieci na zagłade
  • ~zin
    (2019-08-12 15:10)
    niemcy od zaisnienia tych plemion w Europie byli nazywani barbarzyncami i nie wyzbyli sie tych nawykow barbarzynskich dowodami swey zbrodniarzego barbarzynstwa jest znane swiatu jak traktowali ludnosc tubylcza swych koloni Tylko tym narodziemogli zaistniec tacy zbrodniarze ktorzy usmiercali ludzi na taka skale
  • ~Pradziad
    (2019-08-12 14:45)
    Ja, ja, ja, ja, ja Alez my to juz wszystko wiemy. W latach 60 w szkole dzien w dzien slyszalem, my Polacy , my biedne ofiary, potem w TV tylko te filmy o heroicznych Polakach u boku Rosjan oczywiscie, lata siedemdziesiate, 80te, 90 te to samo. Potem zaczelismy zyc terazniejszoscia, chcielismy te przeszlosc zapomniec, odsunac, dac ranom sie zagoic. Przyszedl Pis, no i zaczeli ekshumowac,wskrzeszac wroga, blizny rozrywac. Ludzie , Basta! Ja mam juz tego dosyc!
  • ~to tak jak
    (2019-08-12 14:30)
    patriotyczne chłopstwo z Jedwabnego i kilkuset innych miejscowości...
  • ~7-7
    (2019-08-12 12:42)
    Dajcie spokoj, to tak nudny temat juz. Polaki i Soviets byli shot w Auschwitz 1 nie Birkenau, Birkenau byl exclusive do eksterminaci jude i roma.
  • ~Helmut von Alibaba
    (2019-08-12 12:14)
    Niemcy to przecież zachodnio-europejska kultura.

Może zainteresować Cię też:

  • Sprawcy napadu na taksówkarza zatrzymani. Nastolatkom grozi do 12 lat więzienia [WIDEO]

  • Łóżko szpitalne

    Skandal w Rosji. Lekarzom z Archangielska nie powiedziano, że ratują ofiary skażenia po wybuchu na poligonie

  • Organizator marszu na rzecz praw mniejszosci LGBT Ksawery Olczy

    Pierwszy Marsz Równości w Radomsku. Jedna osoba zatrzymana za kradzież tęczowej flagi [WIDEO]

Zobacz więcej