Wielki sukces powstania styczniowego

| Aktualizacja:

Co prawda nie udało się nam w 1863 roku wywalczyć wolności, ale nasi zesłańcy pomogli ucywilizować Syberię. Oto sylwetki najbardziej znanych w tamtym regionie Polaków. 

wróć do artykułu
  • ~Antropolog
    (2013-02-22 16:30)
    Bardzo dobry artykuł.

    Szkoda, że Rosja i Prusy miały tak głupie i niecywilizowane zapędy, które doprowadziły do rozbiorów Polski. To prawdopodobnie spuścizna genetyczna po Neandertalczykach.

    Ale gdy Rosja stanie się częścią Unii Europejskiej, wtedy część Syberii zostanie przyznana Polsce za nasze zasługi dla jej cywilizacji.
  • ~REALISTA
    (2013-01-20 14:28)
    ~do wpisu z brakiem podpisu z 13;14.JESTES IDEALNYM MATERIALEM NA NIEWOLNIKA.JESLI CHCESZ RECZOWO DYSKUTOWAC TO WIECEJ CZYTAJ ,POZNAJ HISTORIE SWEGO NARODU, BRAK WIEDZY NA TE TEMATY PROWADZI CIEBIE NA MANOWCE UPROSZCZONYCH ANALIZ I MYSLENIA . TWIERDZAC , ZE LEPIEJ ZYC W ZNIEWOLENIU BY UNIKNAC TYCH GLUPICH UZASADNIEN JAKIE TU PREZENTUJESZ TO POWIEM ,ZE MI CIEBIE ZAL. WYJDZ POZA TE TEPE MYSLENIE,ROZPAL GRILLA SPRAWDZ CZY MASZ CIEPLA WODE W .KRANIE , WLACZ CHOCIAZ PREZ CHWILE MYSLENIE.TYLE TO CYBA WIESZ ,ZE PRZED ZABORAMI NASI PRZODKOWIE ZYLI W WOLNYM KRAJU .JAK BYLO PRZEZ PRAWIE 200 LAT TO ZAPYTAJ MADRZEJSZYCH OD SIEBIE TO CIE OSWIECA. WyPOciny twoje ite przedstawione W TYM artykuliku sa FUNTA KLAKOW WARTE. Artykulik POrusza temat iczas po POWSTANIU STYCZNIOWYM TY PISZESZ O WARSZAWSKIM . MYLI CI SIE WSZYSTKO W TEJ glowce. JESLI NADAL UWAZASZ ,ZE ZA CENE INFRASTRUKTURY ,SANKCJI LUDNOSCI KTORE ITAK BYLY STOSOWANE PRZEZ ZABORCOW I DOPROWADZALY DO KOLEJNYCH POWSTAN TO POZOSTAN NADAL NIEWOLNIIEM I NIE WCISKAJ GLUPAWYCH UWAG, ZE KTOS JEST MITOMANEM.TYLKO WLASCIWA OCENA PRZYCZYN WSZYSTKICH POWSTAN MOZE POZWOLIC NA ICH WLASCIWA OCENE.KUP SOBIE PIWKO ,ROPAL GRILLA ,JEDZ W ALPY NA NARTY,DAJ .TYLKO NIPOKORNI TWORZYLI POZYTYWNA HISTORIE I PCHALI TEN SWIAT DO PRZODU. BYWALO, ZE NIEWOLNICY TEZ BUNTOWALI SIE , POtrzebowali tylko troche wiecej na to czasu. POwodzenia w odczytywaniu REALIOW OTACZAJACEGO SWIATA. INACZEJ BEDZESZ POruszal sie w swiecie narzuconych i wytyczonych miitow i WSKAZOWEK Z TVNu i GW.
  • ~do @baron i sPOlka2013-01-20 09:06
    (2013-01-20 13:21)
    A dlaczego nie?

    W końcu wszyscy ponosimy skutki tych powstań.
    Ilu z naszych przodków w nich zginęło, bez względu na to czy brali w nich udział czy też nie.
    Ile dóbr (domów, mieszkań, firm) straciło przez nie naszych przodków?

    A może Polska była by inna gdyby np. w PW nie zginęło tak dużo utalentowanych ludzi?
  • ~pytanie
    (2013-01-20 13:17)
    Dlaczego czcimy tylko nieudane powstania?

    Dlaczego zapominamy o tym Wielkopolskim, na którego rocznicach jakoś nie pojawiają się prezydent, rząd, przywódcy partii?
  • ~do REALISTA2013-01-20 11:41
    (2013-01-20 13:14)
    Tyś raczej mitoman, a nie realista.

    gdyby w każdym mieście wybuchło powstanie takie jak w W-wie, to dzisiaj nie było by Polaków.

    Co nam dały nieudane powstania, ale tak konkretnie?

    Bo jak dla mnie:
    - sankcje dla ludności
    - śmierć Polaków w tym tych najzdolniejszych
    - wywózki
    - skonfiskowane mienie
    - zniszczenia dóbr kultury
    - zniszczenia infrastruktury
  • ~REALISTA
    (2013-01-20 11:41)
    TRZEBA BYC RUSKIM AGENTEM ,ZEBY PISAC TAKIE WYPOCINY. TO WLASNIE POWSTANIA /WSZYSTKIE POMOGLY ODZYSKAC NIEPODLEGLOSC W 1990 ROKU .DZISIAJ POnownie ograniczana,pozwolily zahowac POLSKA MOWE POLSKIEGO DUCHA NARODU . KTO TEGO NIE ROZUMIE NIEJEST POLAKOM . CHWALA I PAMIEC POLEGLYM POWSTANCOM
  • ~Re HEHE
    (2013-01-20 11:24)
    DURNIU POmatolski - wylacz caps lock - I tak JEDYNIE FEKALIE rozosisz NIEKUMATY NIEUDACZNIKU z partii oszustow I SPRZEDAWCZYKOW POLSKI!
  • ~jacóś
    (2013-01-20 10:53)
    Jak widać,zsyłki i zabory też miały swoje dobre strony.
  • ~HEHE
    (2013-01-20 09:25)
    TAK, TO BYL WIELKI SUKCES! ROWNIE WIELKI JAK ROZBIORY POLSKI!

    TEN CO O TYM NIE WIE, JEST PO PROSTU NIEDOUCZONY!

    TO MOGLO POWSTAC TYLKO W GLOWIE PISIORA :))
  • ~@baron i sPOlka
    (2013-01-20 09:06)
    Nie tobie BARANIE OCENIAC POLSKICH BOHATEROW!!
  • ~baron
    (2013-01-20 08:54)
    Powstanie styczniowe to nieudana próba samobójstwa nardowego. Udało sie dopiero w Powstaniu Warszawskim, które doprowadziło do zagłady stolicy państwa i totalnego wymordowania najwartosciowaszej części narodu.
  • ~pap
    (2013-01-20 07:44)
    Naparstek MA RACJE!

    BURAKI - CZYTAC ZE ZROZUMIENIEM!!
  • ~autor
    (2013-01-20 07:42)
    do :www, aussie1inc = konrada wallenroda!

    PRZESTAN ROBIC Z SIEBIE ZALOSNEGO KRETYNA!

    PAS KANGURY!
  • ~Nord
    (2013-01-20 07:40)
    Brawo 'Julis'. WyPOciny NIEKUMATYCH DURNIOW SA IMPONUJACO PUSTE!

    Wiekszosc artykulow wychodzi sPOd 'piora' jednego IMBECYLA- RUSKIEJ MENDY 'konrada wallenroda'
  • ~tolek
    (2013-01-20 05:55)
    Nie ma nic zlego zeby na dore nie wyszlo .Bardzo mi sie podoba jak ci co podszywaja pod polakow w kraju przeklinaja nasza slachte w Rosji !Przyszli z wiochy do miasta ,wyksztalcili sie za maslo i szynke a teraz chcha zastompic rodowich Polakow ,rodowitych szlachcicow .Patriotow ojczyzny .Nazywaja ich kacapami ,taka jest dzis Polska .Byliscie chamy ,i chamami zostaniecie wyksztalcienie wam nie pomorze schowac slomy w butach.i rzepe za uszami.
    Z grazi w kniazie sie nie wchodzi ,trzeba sie urodzic ,niestety.
  • ~LAS
    (2013-01-20 01:36)
    Obawiam się, że Polska niedługo straci swoja niepodległość na rzecz Stanów Zjednoczonych Europy. Ponieważ Polacy kochają wolność więc znowu będą powstania o niepodległość i masowe ofiary. Chyba już nigdy nasi rodacy nie zrozumieja, że należy bronić ojczyzny, którą się jeszcze ma...
  • ~gerry5
    (2013-01-20 01:31)
    co za propaganda
    prorosyjskie nastawienie zwiększa się proporcjonalnie do aktywności agentów rosyjskich w rządzie polskim
  • ~rychu
    (2013-01-19 23:10)
    czy za przykaldem Jareczka i jego sekty ktos mi bedzie wciskal ze odnieslismy "moralne zwyciestwo" ??!!!
    to Powstanie doprowadzilo do smierci tysiace Polakow, a tysiace zostaly rozgonione po Syberii !!! to nie sukces !!! to kleska !!!
  • ~aussie1inc.
    (2013-01-19 21:55)
    Jesli powstancy polscy "cywilizowali" Syberie, to znaczy ze zwiekszali sile Rosji. Silniejsza Rosja mogla mocniej kopac Polakow w Polsce. To ja sie pytam, gdzie jest ten sukces?
  • ~www
    (2013-01-19 20:22)
    TAK RZECZYWISCIE WIELKI SUKCES - PRZESTANCIE JUZ Z SIEBIE ROBIC ZALOSNYCH KRETYNOW...
  • Marsz Wzajemnego Szacunku we Wrocławiu w rocznicę Nocy Kryształowej

    Kiedy mordowano Żydów, pradziadek współczesnego wrocławianina doił krowy pod Pobiedziskami [FELIETON]

  • Miejsce śmierci 21-latka w Koninie

    Zamieszki w Koninie. Policja zatrzymała pijanych nieletnich. Co wykazała analiza białego proszku? NOWE FAKTY

  • Toyota C-HR

    Nowa Toyota C-HR już w Polsce. Jak jeździ i ile spala? To hybrydowa rewolucja

Zobacz więcej