80 lat temu Józef Beck spotkał się z Hitlerem oraz z Ribbentropem. Historia mogła potoczyć się inaczej?

80 lat temu, 5 i 6 stycznia 1939 r., minister spraw zagranicznych Józef Beck odbył dwa spotkania, które miały duży wpływ na dalszy bieg stosunków polsko-niemieckich. W tych dniach został przyjęty przez führera III Rzeszy Adolfa Hitlera oraz szefa jej MSZ Joachima von Ribbentropa.

wróć do artykułu
  • ~volverwersa
    (2019-01-06 15:42)
    W naszych rekach spoczal los swiata i mielismy wybor ulec szubrawiii lub zachowac honor i wiernosc jezusowi Chrystusowi i choc zaplacilismy jak Jezus cene najwyzsza lat pogardy ktora przeciez rzutuje i na nasze czasy ze wspomne chocby media dziennik.de wiertnicza czy czerska to jednak wiernosc Jezusowiw perspektywie zycia jest najwazniejsza
  • ~w,k
    (2019-01-15 12:55)
    Portal. niemiecki , nie powinien w tej sprawie zabierać głosu, bezczelność
  • ~Niestety.
    (2019-01-07 12:33)
    Niestety ale to były dwa totalitarne ustroje. W ich planach był podój europy inie tylko, czy byśmy byli po jakikolwiek stronie, to i tak by Polskę przeorali .
  • ~motek
    (2019-01-06 20:21)
    Zamiast razem z Niemcami wybudować tę autohnę i razem kasowć tranzytowe, to machali szabelkami. A potem zwiali do Londynu i zgrywali przed kominkiem z cygarem i koniakiem w łapie patriotów.
  • ~socjalistyczni towarzysze Ribbentrop i Mołotow
    (2019-01-06 20:43)
    my socjaliści POwinniśmy trzymać się Razem, tak jest towarzysze
  • ~Zygfryd Kafelek z Pacanowa
    (2019-01-06 15:39)
    O kuźwa, a gdzie zniknęły liczne komentarze ? Nowy wiceminister działa ?
  • ~Histo
    (2019-01-07 23:07)
    Niestety w naszej dyplomacji zawsze matoły ...a wtedy i teraz szczegòlnie
  • ~histeryk
    (2019-01-07 02:29)
    Polacy lubia dostawac po tylkach, bo jest podstawa by mowic o swoim bohaterstwie i skarzyc sie na wszystkich dookola, ze zdradzili. Negocjowac nie umieja, bo do tego potrzebna jest inteligencja.
  • ~Menekes
    (2019-01-07 21:59)
    A nie mogl go juz wtedy tak popielniczka przez czolo? Przeciez ustapic i tak nie chcial ( Beck ) a listy dyplomatyczne lezaly nie otwarte nawet na jego biurku. Troche dobrej dyplomacji i nie byloby tego wszystkiego po 1939.
  • ~TENiTAMTEN
    (2019-01-06 19:38)
    Skoda, że nie potrafili dogadać się z Niemcami, jak wiele innych krajów w Europie. Nie było by Katynia, Powstania Warszawskiego, Auschwitz i tylu ofiar, nie mówiąc o zniszczeniach miast. Szkoda tych wszystkich niepotrzebnych ofiar i straty prawie całej inteligencji.
  • ~sd2017
    (2019-01-06 13:54)
    Prawda boli. I co wy na to - wszelkie dyżurne trolle antyniemieckie ? Ładne zdjęcie - nie ? No proszę : kawa, herbatka, ciasteczka ... Swoją drogą, czemu nikt w DGP pod tym artykułem się nie podpisał ?
  • ~żart
    (2019-01-06 14:23)
    Historia mogła potoczyć się inaczej? - w/g mnie 3 x Tak. Przed wojną moi Dziadkowie (rolnicy) w zimie pracowali w Niemczech - dorabiali do pola. Byli tragarzami portowymi i nauczyli się j.niemieckiego i rosyjskiego. W czasie wojny nie walczyli - umieli się dogadać z zaborcami (jak przechodziły fronty). „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród” - piosenka (Rota).
  • ~Adolfina Szaria Merkill
    (2019-01-06 20:47)
    socjalizm narodowy w Rzeszy był już w 1938 roku na granicy budżetowego i ekonomicznego upadku przez zbrojenia, inwestycje infrastrukturalne i programy socjalne. Dlatego wojna była nie unikniona.
  • ~gostom
    (2019-01-06 15:24)
    Historie pisali zwyciescy II wojny. Czego tu sie dziwic!?
  • ~zin
    (2019-01-06 17:07)
    majac dwoch wrogow na granicach inie ufajac przyjciolom trzeba wybrac wspolprace z jednym wrogiem Tak postapily Wegry i Rumunia lepiej wyszly na tym niz Polska
  • ~Salem alejkum
    (2019-01-14 08:48)
    Szkoda, że wtedy Beck go nie zabił.
  • ~jaś
    (2019-01-09 21:33)
    Tylko tym razem Joachim jest Polakiem!
  • ~Roll
    (2019-01-09 18:10)
    My man
  • ~heil henkel
    (2019-01-06 22:53)
    Polska i III Rzesza przeszyla by imperium Stalina na wylot...smrod by tylko zostal po onucach.
  • ~Czerwone Sztandary.
    (2019-01-07 05:37)
    Co jak co jak jedni tak i drudzy mieli w swoich planach podbicie całej europy i nie tylko. Rzeczą znamienną było to że oba kraje posiadały czerwone sztandary.

Może zainteresować Cię też:

  • Ksiądz

    Ksiądz Tymoteusz Szydło na cenzurowanym. Jest OŚWIADCZENIE prawnika

  • elektrownia jądrowa

    Michał Sołowow postawi elektrownię atomową w Polsce [NEWS DGP]

  • Tomasz Jędrzejczak

    Śmierć radnego PiS nie powinna być łączona z wyłowieniem z Wisły zwłok innego mężczyzny

Zobacz więcej