• ~Adam z Warszay
    (2013-12-13 13:54)
    Ludzie ,to tchorz a nie general.
    Prawdziwy zolnierz to staje przed Sadem ze wzgledu na wiek i chorobe ,albo strzela sobie w leb ,a nie kryje sie w szpitalu .Nie jeden ten co przez niego byl palowany chcialby miec takie zdrowie jak on.
  • ~Mylisz pojęcia
    (2013-12-13 14:01)
    rls2013-12-13 13:35
    Może to sprawa mrozy tamtego roku, albo jakaś inna przyczyna spowodowała zaskakujący spokój reszty społeczeństwa. Patrząc na czasy zaborów, w takiej sytuacji wtedy już by było powstanie. A tu... Kilkanaście dni strajków, które zostały krwawo spacyfikowane. Że też wtedy nikt nie rzucił hasła "Do broni"...



    Wszyscy którzy mieliby rzucić takie hasło byli internowani w nocy z 12 na 13 grudnia. Ponadto powstanie jest zrywem społecznym , które zaskakuje władzę, a pucz jest zamachem przeciwko społeczeństwu w celi przejęcia władzy bezwzględnej. Kiedy trzyma się wszystkich za mordę, to nie ma powstania.
  • ~dobrze poinformowany
    (2013-12-13 15:57)
    Jaruzelski uratował Polskę przed wojną domową i interwencja "bratnich sił" (operacja Karkonosze). IPN i prawica solidarnościowa łże.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-12-13 15:56)
    KOLEJNA AFERA Z po-MYLEŃCAMI W ROLI GŁÓWNEJ !!!

    Ryszard Ś -Ryszard Ścigała prawa ręka PO w Tarnowie , formalnie bezpartyjny Bogdan G - Bogdan Gurgul - prawa ręka Ścigały , Paweł P. -Paweł Pawłowski , brat Marcina Pawłowskiego skazanego za defraudacje pieniędzy klientów Alior Banku w Tarnowie na kwotę 2 mln zł.Wszyscy z Platformy Oszustów !!!...
  • ~banda czworga. PO PSL SLD RP
    (2013-12-13 13:28)
    ~hengaj2013-12-13 12:15

    Lepsza mafia i upodlony Naród? Może dla ciebie kolaborancie szmalcowniku.
    300 lat trwa ten wyzysk i upodlenie Narodu polskiego przez zmowy kolaboranckie i zdrady takich ślepych bandytów.
    Policz ilu od tej pory zginęło w powstaniach, łagrach, drugiej wojnie światowej i przez NKWD i UB-ecję a także za mordercy Jaruzelskiego. Ilu musiało opuścić kraj uciekając przed zdrajcami i mordercami moskali, sowietów i kolaborantów żydo-komunistycznej UB-ecji i ile jeszcze zginie i wyjedzie przez następne 100 lat zniewolenia i uPOdlenia. Czas raz to zakończyć a nie umierać po woli.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-12-13 14:37)
    Bohater jaroslaw/a
    13 grudnia poczestuj PiS-owca herbata i paczkiem
    niech doswiadczy ogromu tej meki, która byla udzialem Prezesa.
    Azeby misterium meczenstwa bylo wazne i czara slodyczy dopelnila sie,
    herbata powinna byc z sokiem malinowym.
    Biedny prezes..
    Nie otrzymal orderu od Prezydenta Tysiaclecia,no to moze "Bul" to doceni?
    Wyczyn,bohaterstwo musi byc docenione przez historie.Ot co.


    http://www.fakt.pl/Jaroslaw-Kaczynski-w-stanie-wojennym-obudzil-sie-dopiero-w-poludnie,artykuly,139602,1.html

    Slawa Jaroslawowi ! Jaroslawowi slawa !
    Co robil Kaczynski 13 grudnia 1981 roku?
    Nie wszystkich ówczesnych opozycjonistów obudzili kolaczacy do drzwi funkcjonariusze.
    Jaroslaw Kaczynski zdazyl sie wyspac, bo 13 grudnia 1981 roku - jak wynikalby z jego
    slów umieszczonych w troche zapomnianym juz wywiadzie - obudzil sie dopiero w poludnie
    Biedaczysko! Przespal nieobecnosc teleranka i o to caly zal do stanu wojennego.
  • ~Mitchell.
    (2013-12-13 15:24)
    O 10.13 jakiś debil nazwał mnie POmatolska mendą.Bardzo się pomylił,bo ja jestem apolityczny,a poza tym miałem wtedy 13 lat.Zadałem tylko proste pytanie;Gdzie był wtedy Jarek?
    Debilu naucz się PISać po polsku.
  • ~bój się dziadu
    (2013-12-13 15:26)
    ~Wiesio13 bicz na PISmatołki2013-12-13 14:42

    Ale s.rasz urbanowska świnio ze strachu . Masz się czego bać.
  • ~tchórze
    (2013-12-13 15:29)
    Mamy dowód "bohatera" jenerała. Baz ochrony sowietów spier..la do szpitala ten patron WSIarza 13.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-12-13 14:42)
    KTO WZBOGACIL SIE NA upadku komuny...:
    Dlatego ma stracha...i ochrone 20 ludzi...!
    Oligarcha
    Kaczynski- sekta PIS wzbogacila sie na rozgrabieniu PRL !
    Ksiazka Romana G.
    G. o Kaczynskim. ...cala prawda o kurduplu...!
    Jaroslaw Kaczynski nalezy do 20 najbogatszych ludzi w Polsce, chcial przeprowadzic socjalistyczna rewolucje i jest czlowiekiem pelnym kompleksów. Takie rewelacje ujawnia w swojej ksiazce „Miedzy prawem a polityka" byly wicepremier i minister edukacji Roman G.

    W najnowszej ksiazce
    „Miedzy prawem a polityka"... wydanej nakladem wydawnictwa Debiuty,
    Roman G. w obszernym wywiadzie zdradza tajemnice Jaroslawa i Lecha Kaczynskich oraz kulisy brudnych politycznych zagrywek na szczytach wladzy. W ksiazce nie brakuje kasliwych uwag pod adresem Jaroslawa Kaczynskiego. Jestesmy swiezo
    po lekturze i na goraco dzielimy sie najciekawszymi fragmentami.
    G. byl u szczytu wladzy i politycznej kariery w latach 2006 - 2007 kiedy pelnil funkcje ministra edukacji i wicepremiera najpierw w rzadzie Kazimierza Marcinkiewicza a potem Jaroslawa Kaczynskiego.
    Wspólpracy z liderem Prawa i Sprawiedliwosci G. nie wspomina jednak dobrze. – mialem wrazenie, ze jest to czlowiek pelen kompleksów. – pisze w „Miedzy prawem a polityka" Roman G. . – Obrazal sie o byle co – charakteryzuje Kaczynskiego znany mecenas. W tym miejscu ksiazki przywolana jest historia odwiedzin w Sejmie grupy dzieci, które po gmachu oprowadzal G. . – jakis chlopak zapytal, czy jestem najwyzszy w Sejmie odpowiedzialem: Nie! Bo gdy posel Kaczynski stanie jeden na drugim, to jest wyzszy. Na drugi dzien w sali przywitaly mnie marsowe miny braci Kaczynskich Jaroslaw odwrócil sie do mnie i powiedzial:
    „Z tymi zartami to prosze sobie darowac" Ponad miesiac sie do mnie nie odzywal –wspomina G.

    Polityk przywoluje jeszcze inne historie kiedy Kaczynski sie na niego obrazal. Zdradza równiez, co najbardziej bawi Kaczynskiego. – najbardziej bawily go opowiadania o ludzkich wadach. Nie mozna mu bylo sprawic wiekszej przyjemnosci niz opowiedziec jakas paskudna plotke o ludziach, których znal – opowiada o Kaczynskim... G.

    Z lektury „Miedzy prawem a polityka" Czytelnik moze dowiedziec sie o ciekawego faktu na temat majatku Jaroslawa Kaczynskiego. Okazuje sie, ze lider PiS jest czlowiekiem bardzo zamoznym. – Chcialbym przypomniec, ze jednym z najbogatszych ludzi w Polsce jest Jaroslaw Kaczynski. Jest fundatorem fundacji, której majatek przekracza miliard zlotych Mysl, ze prezes powinien byc w pierwszej dwudziestce najbogatszych – mówi G .