• ~emerytka lat 68
  (2013-07-22 08:25)
  widowisko po to by prawicowcy się zabawili,jacy oni patrioci.A dać im broń do ręki to sami się wystrzelają,nie trzeba wroga
 • ~Arekkk
  (2013-07-22 07:30)
  Powinien powstać film w hołdzie ludziom tam zamordowanym.
 • ~Razsierpem
  (2013-07-22 09:33)
  Aha, przypominanie zbrodni wołyńskiej jest kontrowersyjne, ale ględzenie o zbrodni Brejvika - to jest politycznie poprawne !!!
 • ~ratujmyroja.pl
  (2013-07-22 09:00)
  Ks. Isakowicz-Zaleski: będę się domagał wyjaśnień od prezydenta

  – Nie wolno obrażać polskich obywateli. Obawiam się jednak, że te słowa są opinią samego prezydenta, zgodnie z zasadą „jaki pan, taki kram” – mówi w rozmowie z „Codzienną” ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski komentując słowa Joanny Trzaski - Wieczorek z Kancelarii Prezydenta, która porównała słowa kapłana do ukraińskiego nacjonalisty, który jajkiem zaatakował Bronisława Komorowskiego.

  Stało się to po tym, jak ks. Isakowicz-Zaleski skrytykował prezydenta RP, że ten w rocznicę ludobójstwa na Wołyniu nie spotkał się z rodzinami pomordowanych.

  Ks. Isakowicz-Zaleski nie pozostawia słów urzędniczki prezydenta bez odpowiedzi. – Nie wolno obrażać polskich obywateli. Obawiam się jednak, że te słowa są opinią samego prezydenta, zgodnie z zasadą „jaki pan, taki kram” – mówi w rozmowie z „Codzienną”.

  Kapłan zapowiada, że w związku ze skandaliczną jego zdaniem wypowiedzią Trzaski-Wieczorek będzie domagał się od prezydenta Bronisława Komorowskiego wyjaśnienia sytuacji.

  Reakcja ks. Isakowicza-Zaleskiego to pokłosie wypowiedzi Joanny Trzaski-Wieczorek: „Istnieją dwie kategorie ludzi i dwa rodzaje postaw. Pierwsi są odporni na poszukiwanie pojednania w duchu prawdy, a drudzy pracują na rzecz wspólnej, lepszej przyszłości” – powiedziała portalowi Onet.pl.

  „Trudno oprzeć się wrażeniu, że ksiądz, wypowiadając te słowa, a także ten młody Ukrainiec, który był sprawcą tego incydentu, należą do tej pierwszej grupy. A prezydent, przez konsekwentną, czasami trudną pracę znajduje się w tej drugiej” – stwierdziła urzędniczka.

  Wcześniej kapłan skrytykował prezydenta, że ten nie tylko nie przyjął patronatu nad obywatelskimi obchodami 70. rocznicy krwawej niedzieli na Wołyniu, ale również nie spotkał się z rodzinami pomordowanych. Słowa księdza wzburzyły otoczenie prezydenta.
 • ~kresowianion
  (2013-07-22 08:25)
  Ukraińcom zachodnim marzy się granica pod Tanowem i za Gorlicami, czy sądzicie że dzisiaj wyglądałoby to inaczej. Mam wątpliwości. Inscenizacja pokazuje jedno: w razie "zawieruchy" wiać na zachód, czym prędzej. Zew krwi w tym narodzie nie ginie, ale dziedziczy się.
 • ~obserwator
  (2013-07-22 08:21)
  Po co te inscenizacje. Czy pokażecie z Auschwitz jak palono ciała więźniów, czy pokażecie inscenizację jak UB zabijało patriotów i grzebało w anonimowych grobach. Ilu obserwatorów w Radymnie miało pochodzenie polskie, a ilu ukraińskie i co oni czuli?
 • ~starszy pan
  (2013-07-22 07:39)
  @m - po przeczytaniu twojego wspaniałego wywodu ,mam wrażenie żeśmy naród wybrany. Pomyśl choć przez chwilę co się stało z rzeczywistym narodem ,którego Jahwe uznał za wybrany.Czy warto do tego wracać ?
 • ~adelaide
  (2013-07-22 07:19)
  Wystąpiły błędy w moim komentarzu za które przepraszam i post poprawiony powtarzam.


  Dobrze, że to pokazano i należy to pokazywać tak jak należy pokazywać zbrodnie bolszewików
  i sowietów na terenach polskich, tak jak należy pokazywać zbrodnie PUBP, UB i KBW, które ściśle współpracując z nkwd a później z kgb mordowały patriotów polskich, także po II wojnie światowej, w czasie okupacji sowieckiej.

  Wielu młodych Polaków nie zna tych faktów bo komunistyczna propaganda skrzętnie je ukrywała i tuszowała. Światły, miłujący Ojczyznę swoją i pokój Naród, musi znać swoją historię.
 • ~adelaide
  (2013-07-22 07:11)
  Dobrze, że to pokazano i należy to pokazywać taj jak i zbrodnie bolszewików
  i sowietów na terenach polskich, należy pokazywać zbrodnie PUBP, UB i KBW, które ściśle współpracując z współpracując nkwd a później z kgb mordowały patriotów polskich, także po II wojnie światowej, w czasie okupacji sowieckiej.

  Wielu młodych Polaków nie zna tych faktów bo komunistyczna propaganda skrzętnie je ukrywała i tuszowała.
 • ~mmm
  (2013-07-22 07:08)
  A może tak inscenizacje palenia na stosie, polowania na czarownice, ...
  To by była atrakcja.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Michał Rachoń

  Michał Rachoń kontra lider Big Cyca. Jest pozew o zniesławienie

 • Jacek Karnowski, prezydent Sopotu

  Prezydent Sopotu o Pawle Adamowiczu: Politycznie został sam, bo Platforma zrobiła głupstwo po prostu

 • Gdańsk Dworzec Główny fot. ekarin

  Gdańsk bierze to, co najlepsze, i odrzuca to, co skrajne. Wygrywa w wojnie prawaków z lewakami

Zobacz więcej