• ~Bader
  (2013-07-30 08:01)
  Mój dziadek został odznaczony krzyżem Virtuti Militari a także wieloma innymi medalami i orderami. Przeszedł z gen Andersem szlak bojowy. Zrobił to wszystko dla tych wszystkich dla których spluniecie w twarz było by zaszczytem. Dla siebie miał raty za odkurzacz i norę na poddaszu.
 • ~Zbig
  (2013-07-30 11:07)
  Jak oni nienawidzą Polski
 • ~tvorki
  (2013-07-30 10:00)
  powstań cycycy to wańki wstańki sumaszedszije prokliata swołocz
 • ~wie lebny
  (2013-07-30 09:59)
  powstancy to debile zrobili prezent Stalinowi bardzo sie ucieszył z debilizmu powstanców
 • ~Wl.
  (2013-07-31 11:57)
  Przyjmując, że moje sprostowanie nie dotarło do Was (patrz wpis 30.07.g.19.11) powtarzam: Pluton "Rygla" zdobył sfotografowany budynek i bronił go do 22 sierpnia. 23.08. dostał rozkaz zdobycia komendy policji i kościoła Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu - czego dokonał, z ogromnym poświęceniem, po bardzo ciężkich walkach.
  Obronę TKZ (wówczas nazywanego "Arbeitsamt'em") objęła kompania 1150 zwana kompanią "Lechicza" i ona utrzymała obiekt, również po bardzo ciężkich walkach, aż do kapitulacji Powstania. Nie odbierajmy "Ryglowi" zasługi walk na Krakowskim.
 • ~Wl.
  (2013-07-30 19:11)
  Przed godziną wysłałem sprostowanie tyczące tekstu pod fotografią Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego. Nie ukazało się. Czyżby niechlujstwa historyczne były zupełnie nieistotne? Podważa to rzetelność wszystkich informacji w Waszym piśmie.
 • ~Wanda z Warszawy
  (2013-07-30 11:11)
  do www
  -dlatego ,ze tylko mozna mowic o zydach i to jak najwiecej .
  Najwyzszy czas aby o naszych braciach i siostrach mowic jak najwiecej !
  To dzieki nim mamy nasza ukochana OJCZYZNE ktora nam chca zaklamac i zniszczyc dranie.To im sie nie uda.Niedlugo wybory ,zobaczymy co prawdziwi POLACY chca miec i jak zyc.
 • ~wwwa
  (2013-07-30 11:32)
  Należy pamiętać o tych, którzy w Warszawie zginęli z rąk okupanta i oprawców nie tylko :własowców, Ukraińców będących w służbie armii niemieckiej ale przede wszystkim o tych co wywołali Powstanie Warszawskie.
  Należy głośno mówić, że zamordowali kwiat polskiej młodzieży, ludność cywilną -właśnie ci fircyki z wyglancowanymi oficerkami.
 • ~wwwa
  (2013-07-30 11:30)
  do Wanda z Warszawy
  Należy pamiętać o tych, którzy w Warszawie zginęli z rąk okupanta i oprawców nie tylko :własowców, Ukraińców będących w służbie armii niemieckiej ale przede wszystkim o tych co wywołali Powstanie Warszawskie.
  Należy głośno mówić, że zamordowaniu kwiat polskiej młodzieży, ludność cywilną, właśnie ci fircyki z wyglancowanymi oficerkami.
  Należy pamiętać również i o tym , ze ludność cy wolna nawet kanałami nie mogla się ewakuować gdyż przepustki były tylko i wyłączane dla powstańców a ludność cywilną pozostawiono na pewna śmierć -bardzo często okrutna , bestialską.
  Należy wreszcie głośno mówić i potępić tych co wywołali Powstanie Warszawskie i zamordowali nasza stolicę -WARSZAWĘ .
  Zamordowano ponad 220 tysięcy ludzi w Warszawizmie a w w tym ponad 180 tysięcy ludności cywilnej.
  Za zamordowanie tej ludności cywilnej również są odpowiedzialni ci "bohaterzy", którzy ujada bohaterów ( teraz dumnie wypinają swoja tchórzliwą pierś do medali i odznaczeń) a wówczas byli w oficerkach wyglancowanych i udawali dowódców, powstańców
  Bohaterowie z Warszawy zginęli wraz z zamordowana ludnością cywilną w Warszawie.
  POWSTANIE W GETCIE WARSZAWSKIM to było powstanie bohaterów , korzy walczyli o swa godność i godne życie.
  W Getcie Warszawskim wszyscy , którzy walczyli z okupantem byli i są naszymi POLSKIMI BOHATERAMI-wszyscy bez wyjątku nawet dzieci, niemowlaki!
 • ~2powstaniaWstolicy
  (2013-07-30 10:54)
  ...Powstanie w Getcie Warszawskim wydaje się nie mieścić w ramach tego wszechobecnego kultu „Powstania”. Nie zachowały się żadne zdjęcia ukazujące powstańców budujących barykady, dzielnie prezentujących broń, niosących sztandary. Brak możliwości wykreowania epickich obrazów towarzyszących np. Powstaniu Warszawskiemu...
  https://prostoantyfaszystowsko.wordpress.com/2013/04/19/nie-odwrocili-glowy-od-tego-co-nieprzyjemne/
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Magdalena Adamowicz

  Wdowa po Pawle Adamowiczu: Gdyby nie było takiej nagonki, chęci zniszczenia go, to by do tego nie doszło

 • Michał Rachoń

  Michał Rachoń kontra lider Big Cyca. Jest pozew o zniesławienie

 • Wybrzeże Bergen, Norwegia

  Zgrzyta na linii Norwegia - Polska. Oslo wydala polskiego konsula. Czaputowicz: Chcemy, by dokończył kadencję

Zobacz więcej