• ~obracanie kota ogonem
    (2015-06-14 14:08)
    nie Niemcy tylko Naziści ... teraz można mówić tylko o Nazistach - to taka nowa nacja europejska, która w 1939r. rozpętała w Europie piekło ... to, że akurat mówili po niemiecku, mieli niemieckie imiona i nazwiska to drobny, nic nie znaczący szczegół ... najważniejsze, że świat wie o istnieniu polskich obozów zagłady ... ot jak wygląda wpajanie historii młodym pokoleniom ... niedługo okaże się, że narody okupowane będą płacić odszkodowania potomkom Nazistów, którzy jakoś dziwnie się składa, że mieszkają w Niemczech i Austrii (o kolaborantach z Francji, Łotwy, Litwy, Finlandii, Chorwacji, Rumunii, Włoszech i ukochanej przez nasze władzy Ukrainy nie wspomnę) ...
  • ~Gogol
    (2015-07-02 08:12)
    Co ciekawe opisuje to gazeta niemiecki szmatławiec, której właściciele spadkobiercy morderców z Wermachtu i SS na nowo kreują historię dla Polaków w mediach, które przejeli w Polsce w 98 % i w porozumieniu z takimi folksdojczami jak Thuske, Komoruski rządzą Polską . Ale to już się niedługo zmieni i nie bedzie mowy o nazistach
    TAK TO NIEMCY MORDOWALI DZIECI I KOBIETY W CIĄŻY CI BARBARZYŃCY DO TEJ PORY NIE ZAPŁACILI ANI JEDNEJ MARKI POLAKOM ZA WSZYSTKIE ZBRODNIE
  • ~voiceinthedesert
    (2015-06-18 20:43)
    Rząd w Londynie jest odpowiedzialny za niezapewnienie pomocy powstańcom! Powstania nie wolno było zaczynać bez gwarancji ciągłej pomocy!
  • ~Zdziwiony
    (2015-06-14 23:13)
    Tam wymordowali 600 osób i mają pomnik narodowy - u nas SS-mani robili sobie takie jatki codziennie w Warszawie...
  • ~NAwigator
    (2015-06-18 20:59)
    Dlaczego nie wymieniają ,, Pieniackiej Huty" , " Podkamienia" i innych setek
    polskich wsi wymordowanych przez bandy upa pod okupacją niemiecką w Małopolsce Wschodniej.
  • ~rejs
    (2015-06-15 20:08)
    Podobnie zabijali Polaków w kościołach na Wołyniu i Podolu, no kto U k r a i n y.
  • ~gosc
    (2015-06-14 13:54)
    miasto muzeum i takie powinno pozostać dla potomności,nie przeżywszy wojny trudno sobie wyobrazić jak to było po...
  • ~opinia x
    (2015-06-15 17:40)
    Przypomne ze 12 lat temu USA Army zabila i zameczyla (gwalty,tortury,handel organami) okolo milion (!) cywilow w Iraku-pozniej przyznajac ze nie mial Irak zadnej broni masowej zaglady ale mial i ma ogromna zloza ROPY.
  • ~zwykła Polak
    (2015-06-14 20:54)
    do Dumnego Polaka: "z małej litery" to rusycyzm
  • ~Historyk
    (2015-06-14 17:35)
    To wszystko prawda o Warszawie, ale ktoś wydał rozkaz walki zbrojnej w Warszawie, wiedząc jaki będzie koniec, biorąc pod uwagę uzbrojenie Powstańców i Niemców w Warszawie, Okulicki to prowokator NKWD, na czele której byli czosnki nienawidzący od wieków Polaków. Przez rok był więziony we Lwowie przez NKWD, a jak ktoś wpadł w ich ręce to albo był mordowany albo przechodził na ich stronę i wykonywał ich zbrodnicze rozkazy. To Okulicki najbardziej z kierownictwa AK parł do rozpoczęcia walki zbrojnej w Warszawie, co było na rękę Armii Radzieckiej. Naiwność AK doprowadziła do tego, że nie rozszyfrowano intencji Okulickiego jako przedstawiciela NKWD. Podobnie było z aresztowaniem "16-tu".Oto zbrodniarz, który w dużej mierze odpowiada za zniszczenie Warszawy i śmierć 200 000 jej mieszkanców.
  • ~historiamatka
    (2015-06-14 14:00)
    ah...tylko 4 miejscowosci w czasie II wojny? autor jest niedouczony, albo to celowe dzialanie portalu o niemieckiej strukturze wlasnosciowej.
  • ~antysprnger
    (2015-06-14 19:39)
    do czego zdolne sa narody opetane wojna ? chyba raczej do czego sa zdolni niemcy ! Jak wiadomo prasa niemiecka, ktora w samych niemczech jest nazywana "prasa klamstwa" -szezrzy swoja propagande na terenie Naszej Ojczyzny. Przpomnijmy, udzial niemieckiego rynku prasowgo w Polsce wynosi juz 89% -praktycznie nie ma prasy reprezentujacej interesy polskie -jak np. zycie polskiej mniejszosci narodowej w niemczech, rabunek polskiego mienia w niemczech przez niemieckich nazistow, odszkodowania za niewolnicza prace na robotach dla dzieci i wnukow poszkodowanych, reparacje za zniszczenie Polski podczas 2 wojny swiatowej. To sa sprawy ktore interesuja Polakow -a nie niemiecka propaganda obcej kultury, obcego swiatopolgladu. uwazam, ze przyszly rzad Polski powinien uregulowac podstawowe interesy Polakow i ograniczyc na terenie Polski udzial niemieckiej prasy do poziomu prasy polskie w niemczech. Niemcy i ich kultura TAK -ale na rownoprawnych warunkach. Nie bedzienam spriger i berger pluli tu w pysk !!!
  • ~kamień na kamieniu
    (2015-06-14 14:24)
    A zegarki i rowery zostawili... Piszę o tym, bo byli i tacy najeźdzcy, którzy nawet tego nie zostawiali.
  • ~czesc olo
    (2015-06-14 16:14)
    niezle, dziwne,ze nie rozkradli tego
    po wojnie, chyba maja straznikow,
    i zlomu ani cegiel nikt nie sprzedal ?
  • ~Jonasz
    (2015-06-16 23:44)
    Ja bym kazał Niemcom to odbudować , tak jak było , a replikę postawić nie opodal .Warszawę też by odbudowali , a tak Polacy byli męczeni przez swoich , drugi , trzeci i czwarty raz .
  • ~Historia
    (2015-06-16 23:36)
    Jakoś tak się składa , że przestępcy wobec narodu polskiego , nigdy nie ponoszą odpowiedzialności , to zachęca innych .
  • ~Dziadek
    (2015-06-14 17:45)
    U nas po wojnie większosć mjejscowosci tak wyglądała.Najpierw Niemcy zniszczyli,pózniej ruscy rozkradli,i nikt o tym nie pisze
  • ~wesley