Jest śledztwo za "złość na Ukrainki". Więzienie dla dziennikarzy?

| Aktualizacja:

Sprawa znieważenia Ukrainek przez Kubę Wojewódzkiego i Michała Figurskiego robi się coraz poważniejsza. Stołeczna prokuratura, po przeprowadzeniu z urzędu postępowania sprawdzającego, zdecydowała się wszcząć śledztwo. Jeśli skończy się ono aktem oskarżenia, dziennikarzom mogą grozić trzy lata więzienia.

wróć do artykułu
 • ~Na kolana kupa już
  (2012-07-26 14:32)
  Na kolana pariasy czerwone .
  przepraszać kajać się.
 • ~remus
  (2012-07-27 22:03)
  PP Figurski i Wojewodzki mowili tej nieszczesnej audycji o "swoich" (tj. zatrudnianych przez siebie) Ukrainkach - a nie o obywatelkach Ukrainy jako grupie. Jezeli (jak przypuszczam) zaden z tych panow nie zatrudnia u siebie obywatelki Ukrainy w charakterze pomocy domowej, to wlasciwie kto zostal w tej audycji zniewazony? Paralela (moze ktorys z prawnikow zechce mi to wyjasnic): jezeli powiedzialbym w jakiejs audycji, ze jesli mam zly humor to batoze mojego psa, to musilbym sie liczyc przynajmniej ze sledztwem prokuratury z podejrzenia o znecanie sie nad zwierzetami, jesli psa w ogole nie posiadam?
 • ~Marek
  (2012-07-28 20:51)
  Kuba Wojewódzki - syn Władysława Wojewódzkiego, wysokiego funkcjonariusza SB i prokuratora PRL

  Figurski syn Zbigniewa, dyplomaty, i co w Moskwie poznał swoją żonę, Michała mamę. Michał się tam urodził, i żył w ZSRR kilka lat, w połowie lat 80-tych placówka w ... Bejrucie.
 • ~opinia
  (2012-07-30 16:03)
  POsadzić dziadów POlszewicckich za kraty tam ich miejsce.Niech tam sie POpisuja swoimi prostackimi gadkami, nie raz dostaną w dupę od współwieźniów to spokornieją.