Karnowski założył spółkę Syssitia z senatorem Biereckim. "Gdyby zrobił to ktoś z TVN z kimś z PO, to byłby lincz"

| Aktualizacja:

Serwis wyborcza.pl ujawnił, że Michał Karnowski członek zarządu spółki Fratria, która jest wydawcą m.in. tygodnika "wSieci" i serwisu wPolityce.pl i senator PiS Grzegorz Bierecki uruchomili firmę producencką Syssitia. Środowisko dziennikarskie uważa to za naganne, ale sam Karnowski nie widzi w tym żadnego problemu.

wróć do artykułu
  • ~Koks
    (2017-12-04 07:45)
    Bierecki ma bezposrednie lub posrednie udzialy w przeszlo 100 spolkach. Lacznie ze spolkami w rajach podatkowych.
  • ~dziwne
    (2016-08-16 09:58)
    i karnowski sie nie wstydzi?
  • ~Greg
    (2016-08-14 20:12)
    Ten Karnowski to disco polo redaktor
  • ~okupant
    (2016-08-14 07:17)
    przecież to już jasne jak słońce,że poboznm pislamistom chodzi tylko o jak najwieksze koryto.muszą się nażreć za 8 lat głodu.
  • ~wiem
    (2016-08-13 09:45)
    parszywe polactwo!
  • ~hipoter
    (2016-08-13 05:48)
    bandyci zawsze uważają,że im wszystko wolno.na protesty mają jeden argument:grubą pałę nabijaną cwiekami.taka jest pisowska władza okupacyjna.
  • ~jandzia
    (2016-08-12 08:01)
    Złodziejaszków ci u nas dostatek ! Szczególnie o świętoszkowatym sposobie naciągania oszalałych beretów z pewnej tkaniny ?
  • ~hipokryzja
    (2016-08-11 11:42)
    Co wolno wojewodzie to........
  • ~wigraszek
    (2016-08-11 07:14)
    Jak jest w spółce Bierecki-to napewno wyprowadzą jakąś kasę do Luksemburga albo jeszcze dalej.
  • ~DOBRA zmiana DOJNA
    (2016-08-11 00:28)
    DOBRA zmian DOJNA
  • ~bul
    (2016-08-10 19:47)
    POdlosci,zaklamania i oszukiwania wszystkich Polakow za Tuska i Komoruska to wam towarzysze nie przeszkadzalo????
  • ~qawer
    (2016-08-10 19:07)
    PIS to oszuści i złodzieje
  • ~x ten co zawsze
    (2016-08-10 18:06)
    Czy w Luxemburgu?
  • ~Kac
    (2016-08-10 17:57)
    Jak się wyprowadziło miliony to trzeba je jakoś wyprać. To styropianowa Polska.
  • ~Anka
    (2016-08-10 17:52)
    Zaczyna sie ,bedzie tak jak bylo ze spolka Kaczynskich SREBRNA, tez jakie spolki corki byly , petem sie zmienialo nazwe i kasa leciala , KARNOWSKI -BIERECKI TO - OS......I
  • ~Jajacek
    (2016-08-10 15:51)
    To podobno prawi i sprawiedliwi. A tak ukręcono łeb milionowej aferze. Kaczyński to „TELEGRAF”, ale nikt to obecnej chwili tak naprawdę nie dokonał inwentaryzacji działalności liderów Prawa i Sprawiedliwości, szczególnie zaś - Jarosława Kaczynskiego. Nie zrobił, czy też tego raczej nie dopilnował nawet sąd gospodarczy. Mam tu na myśli przymuszenie zarejestrowanej spółki lub fundacji i do przekazania dokumentów. Przy oglądzie akt powstaje nieodparte wrażenie, że biznes lidera PiS , a co za tym idzie wielka kasa - 50 mln zł., rozpłynęło się jak bańka mydlana. Gdzie się podziały te środki finansowe? Kasa Fundacji Prasowej Solidarności poszła do spółki „Srebrna” (z bardzo ograniczoną odpowiedzialnością), Fundacji „Nowe Państwo”- To wiemy! Ale gdzie jest kasa „Telegrafu”? W latach 1993- 2000 Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadziła śledztwo V Ds. 197/93 o niegospodarność w Fundacji Prasowej Solidarności. Postępowanie to dotyczyło ono „TELEGRAFU” S.A. Pikanterii temu postępowaniu dodaje fakt, że zostało ono umorzone w maju 2000 roku, zatem w czasie, gdy resortem sprawiedliwości rządzili ludzie z AWS. Wprawdzie nie było wtedy jeszcze Lecha Kaczynskiego na fotelu ministra, ale nie da się wykluczyć, że decyzja podjęta miesiąc wcześniej nie było zrobiona pod niego. Prokuratura po złożeniu wniosku w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej pokazała bez problemu akta tego postępowania. Wystąpił inny problem – akta, które mi udostępniono kończą się na roku 1995. Na pytanie, gdzie jest reszta materiałów – pani prokurator z uśmieszkiem na twarzy stwierdziła, że przecież to jest wszystko! Zapytałem więc - gdzie jest postanowienie o umorzeniu tego śledztwa, - kto wydał decyzje i jakie jest uzasadnienie, ponieważ w aktach nie ma tego dokumentu. Każde postępowania musi posiadać taką decyzje. Pani prokurator wyraźnie zakłopotana stwierdziła, że to archiwum coś zrobiło nie tak i akta zapewne się niedługo odnajdą. Uważam, że jeżeli śledztwo trwało prawie osiem lat i skończyło umorzeniem w czasie, gdy resortem kierowali ludzie z „TKM”.
  • ~fgy
    (2016-08-10 15:49)
    Szwaby już zieją jadem Sztabińska ma POlecenie z Berlina
  • ~maciek
    (2016-08-10 15:40)
    ******o plus
  • ~Waldek
    (2016-08-10 15:23)
    Dlaczego mnie to nie dziwi ? Podwójna moralność oraz fałsz i zakłamanie to podstawowa cecha ludzi związanych z PIS. Jak tamci kradli - to złodzieje, jak my kradniemy - to naprawiamy Polskę !
  • ~jerzys
    (2016-08-10 13:20)
    będą produkować seriale smoleńskie na potrzeby nowego kanalu tvp