Kurskiego pomysł na abonament. "Mam kablówkę i płacę co miesiąc aż 255 złotych! To jakiś obłęd"

| Aktualizacja:

Po fiasku idei powszechnej składki audiowizualnej czas na nowy pomysł – jak zreformować ustawę abonamentową i zapewnić środki na TVP i Polskie Radio. Zdaniem Jacka Kurskiego należy przyjąć, że w każdym gospodarstwie stoi telewizor.

wróć do artykułu
  • ~wezmnę każdą robote
    (2016-09-07 07:32)
    12 zł miesięcznie za oglądanie codziennej propagandy to o wiele za mało. 25 zł już lepiej. Kiedy dostanę przelew?
  • ~dwóruka
    (2016-09-07 07:35)
    Jacuś a ile tobie z tego kapnie ,co tam słychać z leśniczówką .......u ?
  • ~Piotr
    (2016-09-07 07:45)
    ZaKODowane PO nawoływało do nie płacenia a teraz czerwoni bedą musieli płacić i juz kwik. Tyle lat im Tusk pozwolił nie płacić a tu nagle taka zmiana!! Dobra zmiana!
  • ~jol
    (2016-09-07 07:46)
    Wasserman: Nie będziemy na siłę polować na Donalda Tuska. Po kilkumiesięcznej analizie sprawy muszę powiedzieć, że stan państwa to jednak katastrofa - powiedziała…
  • ~wonzpisem
    (2016-09-07 07:49)
    pisowskokościekny reżim powinien zbierać na media narodu pisowskiego w świątyniach na tacę.
  • ~autorka
    (2016-09-07 07:50)
    nie mam odbiornika od lat, nie odczuwam potrzeby, obrazki jakie serwuje w większości są koszmarnie kiczowate a osobnicy którzy tam się produkują nie muszą mnie codziennie odwiedzać w mieszkaniu, chyba będziemy się procesować... a może nie? wystarczy że wam poparcie spadnie drodzy moi rządziciele
  • ~jandzia
    (2016-09-07 07:53)
    Stirmmer przy TVP to Świerszczyk albo Miś ,. Więcej przyzna ci Jacusiu sam Wielki Łowczy z Żoliborza . Wyszedł bowiem na DURNIA stawiając na W Brytanię a ona pokazała mu duży palec . Teraz będzie próbował zamazać swój wielki talent nieumiejętności niczego telewizyjnymi wygłupami w stylu w tylewizji i rymami idioty Wolskiego ponoć dyrektora ,ha,ha,ha ?
  • ~dz idek
    (2016-09-07 07:56)
    "Istnieje domniemanie , że w każdym domu znajduje się ...." . Mogę mieć samochód,a nie jeździć tym samochodem/. Mogę mieć " ferdka " , a żadnej kobiety w życiu nie zgwałcić ? Daj spokój zawodowy intrygancie . Chciałeś być podobno "biznesmenem " w TVPiS to podnieś "ten bilion " z ziemi ! Trudno ci będzie przeforsować " te " fanaberie .
  • ~Wkurzony szerszeń
    (2016-09-07 08:04)
    "To marne zrekompensowanie olbrzymiej przewagi, jaką mają TVN i Polsat w wyniku pobierania abonamentu komercyjnego." TAK! TVN ani Polsat nie są obowiązkowe, dlaczego zatem TVP przyrównuje się do nich a z drugiej strony zmusza wszystkich do finansowania? Ilu abonentów ma nc+ po 100 zł za abonament a ile chce mieć TVP przy 12 (raczej 15 zł)?
  • ~LOLO
    (2016-09-07 08:05)
    dlaczego ktos ma placic za rzadowe media niech JE UTRZYMUJE PIS SKORO O NICHSIE TYLKO MOWI
  • ~Kazimierz S.
    (2016-09-07 08:06)
    Po co ja głosowałem na Pis. Miało być bezpieczniej i taniej a tu odwrotnie nowy podatek!!! Coraz bardziej żałuje.
  • ~Nika
    (2016-09-07 08:44)
    NIE każdy ma telewizor. NIE każdy. NIE powinno być obowiązku płacenia za coś czego sie NIE chce.
  • ~tyle
    (2016-09-07 08:50)
    kurskiemu brakuje na alimenty? nie damy nic bo nie chcemy tej telewizji
  • ~xxxx
    (2016-09-07 09:23)
    Tak , płacą ludzie abonamenty komercyjne ok. 50zł tyle,że mają do wyboru setki kanałów , a nie 3 czy 5 i to beznadziejne . A poza tym , to jest bardzo proste do rozwiązania ; tak jak u operatorów telekomunikacyjnych ; taki Polsat czy inna nc + oferują pakiet z TVP, TV Trwam czy czym tam , kto chce , wybiera , a operator rozlicza za to z TVP jego działkę . Ciekawe ilu by wybrało?
  • ~nick
    (2016-09-07 10:12)
    istnieje domniemanie , że każdy gauleiter pisu to półgłówek
  • ~LEŚNICZY KURSKI
    (2016-09-07 10:12)
    A ja teraz proponuję emisję bezpłatną ,bowiem wszyscy pracownicy TVP będziemy pracować nieodpłatnie ,bo pobierać gaż za takie odchody .
  • ~wonzpisem
    (2016-09-07 10:18)
    a może "damy" reżimu a la holecka zrezygnują z wypłat. przecież one to robią z przekonania i dla idei. będzie taniej
  • ~gugcia
    (2016-09-07 10:22)
    mam dom na wsi,w ktorym nie mieszkam od 30 lat,nie ma tam radia ani TV,nic.Ale prad jest i adres i podatek do gminy.Niech mi ci panowie powiedza czy ja mam tam placic na RTV?To sa absurdalne rozwiazania-nie da sie czegos domniemywac i wolac za to kase,to sie nie utrzyma przed zadnym sadem.Jedyne rozwiazanie idealnie pasujace to zakodowanie sygnalu TVP i pobieranie oplaty od chetnych na TVP.Dane z platform sat. tez sa malo wazne,bo sa masy ludzi,ktorzy majac te platformy nie chca ogladacTVP.Takze placenie za RTV z rachunkiem za prad jest bledne,bo jest szereg budynkow,gdzie jest prad,a nie ma RTV-jak np. u mnie na wsi,tylko do oswietlenia,gdy tam krotko jestem.Zakodowac lub zlikwidowac abonament i kierowac do publicznych mediow kase na mocy ustawy sejmowej,podobnie jak to sie dzieje np.z MON.
  • ~Kacap Leśny
    (2016-09-07 10:22)
    pisowskie ch.....je odpier.....się od zwykłych ludzi, nie będę płacił haraczu na to pisowskie szambo zwane TVP!!!
  • ~To ja
    (2016-09-07 10:24)
    Jacek Kurski - "Zapewnia, że TVP nie miesza się do polityki ani legislacji, a jedynie służy radą, bo ma kompetentnych prawników i własny w tym interes." Z jakiej racji? Prezesowi Rzeplińskiemu zarzucono, że miesza się do polityki, kiedy brał udział w tworzeniu prawnych podstaw TK. Jest doświadczonym specjalistą w tym zakresie. Ciekawe podejście prawo Kalego w wydaniu PIS.