Abonament wraz z podatkami. Już nie wykręcisz się od opłaty na media narodowe

| Aktualizacja:

Krajowa Rada Radiofonii chce, by na publiczną telewizję i radio płaciły nie gospodarstwa domowe, jak to jest obecnie, ale każdy dorosły obywatel, który zarabia i rozlicza się z fiskusem. Ale zanim wejdą w życie zmiany, ministerstwo kultury załata obecną ustawę abonamentową.

wróć do artykułu
  • ~ewa do lola
    (2017-04-08 18:33)
    lola ja mieszkam w Polsce a nie w Niemczech ile emeryt ma emerytury jakie są zarobki TVP nie oglądam
  • ~blu
    (2017-04-06 09:11)
    tak niska opłata na początek potem będzie podwyżka 300% nie płacę i nie będę płacił na brednie reżimowe
  • ~jan
    (2017-02-28 21:05)
    Oby tylko jeszcze nie wprowadzili obowiązkowych opłat na KK, oni też narzekają na małe wpływy.
  • ~pis to partia ludzi chorych psychicznie
    (2017-02-27 00:19)
    gluchy, slepy, starzec z alzheimerem oraz niedorozwiniety tez musza placic za pisostalinowska propagande ?
  • ~kot
    (2017-02-26 21:18)
    czyli jeden telewizor i 4 dorosle osoby maja placic.......pogielo was..........2 bezz pracy..........WAM JUZ ODBIJA PIS SAM SIE WYKONCZY..........PROPONUJE mniej jezdzenia do KRAKOWA i pobory mniejsze panowie poslowie..........za wlasna kase odwiedziny,jedzenie i emerytura 1000zl na starosc obligatoryjnie po wyjsciu z sejmu
  • ~Kwestor
    (2017-02-26 18:09)
    Nie ma przymusu opłat na tzw. telewizję publiczną czy jak ja nazwać inaczej; to powinien być akt dobrej woli wolnych obywatelek i obywateli. Tak faktycznie to wszystkie media winny czuć się odpowiedzialne za jakość swoich programów i audycji,za ich poziom informacyjny,walory artystyczne ,estetykę i etykę. Tak zwane media państwowe powinny ściśle określić swoje plany ,określić wydatki w taki sposób , by pracujący w tych mediach dziennikarze ,aktorzy i inni nie mogli liczyć na horrendalne wynagrodzenia .Z jakiej racji ktoś w TVP ( w tym prezes ) ma zarabiać po 30 - 60 .000 zł. miesięcznie .W takiej sytuacji takie apanaże należą sie tym także,którzy odpowiadają za wychowanie i edukację społeczną , za ratowanie zdrowia i życia ludzkiego , za bezpieczeństwo społeczne itp. Nie widze powodów by przepłacać usługi w mediach państwowych. Budżet TVP powinien pochodzić z budżetu RP . Trzeba tutaj rozsądnego podejścia do sprawy a -jak widać - w obecnym parlamencie RP nie koncepcji.
  • ~Wwgen
    (2017-02-26 13:53)
    Misją tej televizji jest ogłupienie milionów widzów do tego stopnia,że wydali miliardy na pseudo leki ******* w pastylkach ?
  • ~autor
    (2017-02-26 11:51)
    informuję pisowską zarazę , że nie chcę i brzydzę się się przekazywaniem pieniędzy na ich szmatławce. won z kartoflem z żoliborza, won z pisowskimi panami
  • ~Mic
    (2017-02-26 10:27)
    Po pierwsze na "abonament" muszą wyrazić zgodę obie strony... Nie było by problemu z placeniem jakiejś opłaty na tv gdyby KRRiT wywiazywala się z misji kulturowej. Tymczasem dla niektórych nieuków kultura=religia a to juz bzdura szczególnie w kraju gdzie historycznie panowała inna wiara....
  • ~Adrianek
    (2017-02-26 07:42)
    Ja płacę za Internet i wszystko tam mam co mnie interesuje, np w YouTube.
  • ~ewa koby
    (2017-02-25 22:41)
    ewa koby wymuszanie zaplaty abo na tv za archiwa tv to wyludzanie pieniedzy za cos co zostalo juz zaplacone a unia eu wymaga oplat za te same wiadomosci co na kazdym kanale tv w eu moze polska by pokazala ze internet i tv sa free na calym swiecie powinno byc free bo obecnie czlowiec musi miecdostep do mediow nawet jak siedzi w wiezieniu ak tez powinno byc z woda i energa elektryczna nie mozna kasowac pieniedzy za cos co jest za darmo free to oszkanswo przez panstwo kazdego z nas
  • ~abonent
    (2017-02-25 21:53)
    Panie Kurski , dlaczego w najbliższy wtorek nie będzie kolejnego odcinka fantastycznego serialu "Rozdarte serca" tylko jakieś inne badziewie. Macie tam wielki bałagan bo nie po raz pierwszy robicie abonentów w bambuko. Chyba że.... ktoś robi Panu krecią robotę....
  • ~dziadek
    (2017-02-24 21:39)
    Dlaczego mam płacić za towar ,którego nie potrzebuję,przecież to jest jakiś absurd.
  • ~Myślący inaczej.
    (2017-02-24 19:51)
    Ja płacę na przez satelitę tam też mam tvp1;2 a nawet 3. Więc dlaczego mam płacić dwa razy za coś za co już płacę. Mało tego mam także internet i tam też jest TVP i znów. Teraz już zapłacę trzeci raz ca coś za co już płacę. Więc o co tu kaman. Wypłata mała? No to zróbta jeszcze opłatę narodową na ratowanie kraju. Jak każdy matematyk wie plus i plus daje minus i stąd macie taki dług publiczny,
  • ~byłyPIS-owiec
    (2017-02-24 17:20)
    Ja od dawna w ogóle nie oglądam żadnego telewizyjnego "chłamu". Dla mnie TVP, TVN i wszystko inne w telewizji to jedno ************** Wystarcza mi komputer i internet, mam wiadomości z wielu źródeł no i sam sobie wybieram co chcę w danej chwili zobaczyć. No i skoro nie ************** to jakim prawem mam mieć cokolwiek doliczane do podatku?!
  • ~Slowianka
    (2017-02-24 16:00)
    Ot kapitalizm w czystej formie ...................
  • ~mat
    (2017-02-24 15:50)
    Można tego uniknąć, można przestać być Polakiem.
  • ~leszek g.
    (2017-02-24 12:59)
    jeżeli to państwowa firma to niech państwo z podatków utrzymuje tak jak szkoły i policję no i oczywiście podobne zarobki w jaki sposób ludzie w telewizji zarabiają 2 razy tyle no ido tego przerost zatrudnienia ta telewizja powinna prowadzić naukę języków podawać publicznie ważne zmiany przepisów itp. najbiedniejsi Polacy mają dawać haracz 20 zł na wypłatę dla prezesów w wysokości10 000 a może 30 000 to jest wstyd dla władzy jeżeli rządzący mają choć trochę honoru powinni zrobić porządek nauka języków w obecnej sytuacji pomogłaby wielu ludziom czy np lekcje matematyki tak jak było za tzw. złej komuny
  • ~Emerytka
    (2017-02-24 11:20)
    Alimentnicy z telewizji nie damy wam ani grosza. Spadajcie.
  • ~pyra
    (2017-02-24 10:56)
    Że płace PODATEK ,to nie DOWÓD że ma TELEWIZOR .KROPKA SZLUC