Specjalny program wyemitowano niedługo po tym, jak Donald Trump napisał na Twitterze, żeby Rosja była „gotowa” w związku z planowaną interwencją USA w Syrii po ataku chemicznym na szpital w miejscowości Duma na przedmieściach Damaszku.

Reklama

Rossija 24 zaleca, aby mieszkańcy Rosji zaopatrzyli się m.in. w ryż, cukier, sól, owsiankę, mleko w proszku i inne produkty, które mogą poleżeć na półkach nawet całe lata. Prowadzący pokazał też, jak... przyrządzić makaron w bunkrze. Na screenach z YouTube widać konserwy, butelki z wodą, a nawet alkohol.

W programie Rosjanie mogli także obejrzeć zdjęcia eksplozji nuklearnej, którym towarzyszył komentarz dziennikarza, że „prawdziwa panika panuje nie tutaj, ale za oceanem”, sugerujący, że to Amerykanie są przerażeni wizją wojny z Rosją - donosi gazeta.pl.

Prowadzący wyjaśniał także skrupulatnie, ile wody potrzeba do picia, ile do mycia twarzy i rąk, a ile do codziennego przygotowywania posiłków w schronie - w zależności od panującej w nim temperatury. Rekomendowano również zakup masek gazowych, a na koniec wezwano obywateli do przemyślanych i oszczędnych zakupów.