Czy "Wiadomości" TVP mogły upublicznić dane protestujących? Może to naruszać prawo i etykę dziennikarską

W poniedziałkowym wydaniu „Wiadomości” TVP1 pokazano twarze, imiona i nazwiska osób biorących udział w protestach pod siedzibą TVP Info oraz blokujących wyjazd Magdalenie Ogórek. Może to naruszać prawo i etykę dziennikarską.

wróć do artykułu
  • ~?
    (2019-02-06 17:08)
    a dlaczego nie wolno pokazywać małp w ludzkich ubraniach ?
  • ~bezkarnosc TVP
    (2019-02-06 16:13)
    Dlaczego Misiewicza nazywaja M. i przykrywaja mu oczy? Tu wiedza, ze tak chce prawo. Czyli wiedza i w przypadku protestujacych go nie respektuja. Bezkarnosc?
  • ~prawda
    (2019-02-06 11:11)
    Trzymajcie się TVP i pokazujcie i mówcie prawdę , brawo,brawo, brawo,
  • ~Atak.
    (2019-02-06 09:23)
    Z tego co było na filmie widać to nie protest,to był atak.
  • ~asdasd
    (2019-02-06 09:21)
    Przecież można nagrywać i pokazywać twarze osób na zgromadzeniach. A była to taka forma protestu. Czas, żeby ludzie zachowywali się jak ludzie, a nie jak małpy. Niech cała Polska pozna tych debyli.
  • ~buc
    (2019-02-06 09:15)
    panie cydzik,oni to juz tak maja.z hejtow wynika-glupi narod to kupi-to cytat kierujacego ta instytucja propagandowa
  • ~z O R R O do ~Zepp
    (2019-02-06 08:43)
    Przytoczę ci POst ~Brawo KOD, tak trzymać ! Może to jakoś oświeci twój nowociasny umysł ała Petrusek, cyt.: Oczywiście, że można w takich sytuacjach publikować dane osób - RODO tu ich nie chroni. Czego oni się wstydzą? Robią, jak kiedyś Wałęsa, dobrą robotę - UPUBLICZNIAJCIE się. Gdyby Wałesa tak myślał, dziś byłby znany jako Bolek W. A teraz se POmyśluj a jak będziesz miał trudność to POprostu spróbuj zaPOmiętać !
  • ~smok
    (2019-02-06 08:36)
    Jak ktoś decyduje się na protest, w tej postaci jaki miał miejsce w sobotę, to musi się liczyć z faktem, że jego facjata będzie w mediach.
  • ~Przemo
    (2019-02-06 08:01)
    Popieram pokazac geby zloczyncuw
  • ~MA
    (2019-02-06 08:00)
    Bardzo dobrze. Nagle ci pseudo-bohaterowie poczuli się zagrożeni? Ale w grupie mieli odwagę napadać na dziennikarkę?
  • ~Zepp
    (2019-02-06 07:53)
    Etyki dziennikarskiej nie narusza bo w TVPiS nie ma dziennikarzy.
  • ~Look
    (2019-02-06 07:52)
    Zachowanie TVP to przestepstwo, bo danych osobistych ludzi nie wolno publikowac , bez zgody poszkodowanej osoby , tak jest przynajmniej w Unii . My jestesmy w Unii, a nie w jakims kalifacie, no nie? Po drugie , to bylo niezgodne z etyka dziennikarska. Dziennikarze ktorzy sie tego przestepstwa dokonali powinni byc podwojnie ukarani. No ale w Polsce to jest niemozliwe, bo demokracji nie ma, w Polsce rzadzi Pis, a ten opanowal tez sady. Sady w Polsce podlegaja Pis , TVP podlega Pis. Jedyna mozliwosc dla poszkodowanych to skarga przed trybunalem europejskim! A co? Pis tez sie wluczy po sadach!
  • ~george
    (2019-02-06 07:52)
    Koniec anonimowości w bezprawnych działaniach, udziału w zgromadzeniach stosujących przemoc i pisania nieprawdy w różnych formach. Za niecne czyny trzeba brać odpowiedzialność. Prawo ma służyć ochronie dobra a nie zła. Przemoc jest złem. Więc w czym problem?
  • ~Brawo KOD, tak trzymać.
    (2019-02-06 07:49)
    Oczywiście, że można w takich sytuacjach publikować dane osób - RODO tu ich nie chroni. Czego oni się wstydzą? Robią, jak kiedyś Wałęsa, dobrą robotę - UPUBLICZNIAJCIE się. Gdyby Wałesa tak myślał, dziś byłby znany jako Bolek W.
  • ~pppp
    (2019-02-06 07:36)
    Czy polityczna, czy zwykła burda powinna; być karana i piętnowana.
  • ~SeventySeven
    (2019-02-06 07:32)
    Brawo TVP, proszę się trzymać i nie dawać się zastraszać garstce etatowych rozrabiaczy, czyli nieudacznikom życiowych !
  • ~kasia
    (2019-02-06 07:30)
    Dobrze zrobili. Zreszta sami publikuja w sieci swoje wyczynki.
  • ~pod przewodem jacka kur...skiego
    (2019-02-06 07:26)
    W roku 2019 - w roku wyborczym, TVP /co by ten skrót nie znaczył/ JEDZIE NA CZERWONYM !