Lis o rocznicy Okrągłego Stołu: Mamy kolejne wielkie święto, którego nie obchodzimy razem [ROZMOWA]

| Aktualizacja:

"Jeszcze przed zabójstwem Pawła Adamowicza i zamieszaniem wokół przyszłości ECS była nadzieja, że nasze obchody nie będą kolidowały z oficjalnymi, a nawet dopuszczaliśmy naszą obecność na oficjalnych uroczystościach. Ale gdy posłuchałem polityków PiS, Patryka Jakiego czy Marka Suskiego, nabrałem pewności, że to niemożliwe" - mówi dziennik.pl Bogdan Lis, uczestnik obrad Okrągłego stołu i członek Rady Europejskiego Centrum Solidarności. 30 lat temu, 6 lutego, rozpoczęły się obrady Okrągłego Stołu.

wróć do artykułu
  • ~maleńkow
    (2019-03-13 19:40)
    Lisku . To święto szemranych kolesi i kiszczakowej szajki. Nie wysilaj się bo się ośmieszasz.
  • ~kim jest lis ????
    (2019-02-06 23:01)
    Lis będzie świętował , że dostąpił zaszczytu siedzenia przy stole u Kiszczaka i zgodził się na prezydenta Jaruzelskiego, w-ce premiera Kiszczaka , całe pęczki kacyków w rządzie i parlamencie. Uzgodnił rozgrabienie majątku polaków , bezkarność komunistycznych przestępców.
  • ~Wieslaw
    (2019-02-06 19:06)
    Rzad Mazowieckiego mial komunistow w skladzie, ministerstwo obrony i spraw wewnetrznych byly obsadzone przez komunistow, Kiszczak byl jednym z ministrow. Prezydentem mianowano generala Jaruzelskiego. To byl poczatek zmian. Musielismy czekac na wolne wybory do Sejmu az do 1991 roku, a wiec najdluzej w Europie poza Bialorusia. Wiec swietujmy pierwsze wolne wybory do Sejmu w 1991 roku.
  • ~Lech, Boston, USA
    (2019-02-06 14:32)
    Magdalenka zorganizowana przez Kiszczaka i przyklepana później przy okrągłym stole to gangrena tocząca państwo i społeczeństwo do dziś! Skutki tego posunięcia są wprost przerażające, nie mające swojego odpowiednika w żadnym innym kraju z bloku "demoludów"! I co tu świętować?
  • ~konowal
    (2019-02-06 13:36)
    Okragly stol to bylo zdradzieckie sprzedanie Polski, lepiej zeby go nie bylo wogole
  • ~Kedaj
    (2019-02-06 13:34)
    Nie różni się umysłowo od tego bezmózga lisa z Lisweeka
  • ~....
    (2019-02-06 12:30)
    Ani z Lisem, ani z prezesem tysiąclecia nie da się razem świętować...
  • ~jula
    (2019-02-06 12:05)
    Panie Bogdanie taka osoba jak pan nie powinien w ogóle wymieniać tych nazw osobniczych . Widzi pan ja nawet nie piszę,że to nazwiska tych osobników o mentalności robota z aplikacją kaczora.
  • ~Zorro
    (2019-02-06 11:54)
    Pisowskich kacyków należy na obchody zaprosić bo teoretycznie reprezentują polskie państwo, więc zaproszenie się należy. Ale ponieważ w praktyce reprezentują nie żadne państwo, ale partyjną sitwę pisowską to ani nie przybędą, ani nie należy brać udziału w żadnych organizowanych przez nich obchodach. takie państwowe obchody będą wyłącznie polityczną szopką i służyć będą zakłamywaniu polskiej historii i poniżaniu jej bohaterów.
  • ~Batko
    (2019-02-06 11:47)
    Jestem Jednym z wielu posiadającym papiery pokrzywdzonego przez Ustrój. Dziś UWAŻAM za największy błąd ,że do WŁADZY dorwali się Trockiści z ( KOR). To był BŁĄD Strajkujących.Doradcy typu . B.G.,A.M,J.K.,K.M,ITD byli członkowie partii PZPR z lat 195o,byli członkowie Hufcu Walterowskiego ( kuźnia Trockistów). Dziś urządzają LARUM ,bo Suweren oczy otworzył i wysłał Ich na ŚMIETNIK Historii.
  • ~Robol
    (2019-02-06 10:54)
    To że zniszczyli fabrykizbudowane przez komunistów to rozumiem. Ale co im przeszkadzał przedwojenny Ursus czy poniemiecka stocznia w Gdańsku?
  • ~Alexander
    (2019-02-06 10:03)
    Panie Lis,z całym szacunkiem, ale ten tzw.okragly stół to wymuszone dzieło ówczesnego prezydenta USA, Busha seniora,przestanmy gloryfikowac coś co nie miało miejsca.
  • ~nina
    (2019-02-06 10:03)
    Do wszystkich piszacych bzdury i glupoty ,"okragly stol"i pozniej wolne wybora sa swietem i sukcesem wszystkich ktorym byla na sercu wolna i demokratyczna Polska, piszacy bzdury nie znaja historii tamtych dni i lat,gdyby nie opozycja i czesc "twardoglowych"nigdy by nie doszlo do zwyciestwa bez rozlewu krwi,nie moglibyscie pisac glupot,a przedewszystkim krytykujacy tamte czasy nie byliby poslami,ministrami itd. Pamietam jak wielkie mielismy nadzieje ,czesc sie spelnilo,a czesc przez rzadzacych niestety,czesc klepala i klepie biede,czesc uwlaszczyla sie na majatku skarbu panstwa i zyja na nasz koszt,tacy sa Polacy,skloceni od wiekow. Nie docenianie obalenia PRLu swiadczy o brakach wiedzy.
  • ~Andrzej Wawa
    (2019-02-06 09:56)
    Lis na Premiera lub Prezydenta i mamy z glowy wszystko.
  • ~guest
    (2019-02-06 09:51)
    Ahaa... Więc był pan przy Okrągłym stole? A więc kogo pan reprezentował: partię czy służby - krajowe czy zagraniczne? Partia do spółki z opozycją rozkradła Polskę, a on mówi o zgodzie... Odciąć im jakiekolwiek dotacje - niech utrzymują się z pracy. A jeśli nikt za nią nie będzie chciał płacić, to znaczy, że nikt jej nie potrzebuje...
  • ~Kara
    (2019-02-06 09:37)
    Wielkie Święto zmowy z komunistycznymi sługusami Moskwy? Może tak samo by pan świętował układy z Gestapo i Adolfem panie Lis? Jak daleko zeszmaciła się ta styropianowa opozycja.
  • ~farsa święta i tych działaczy
    (2019-02-06 09:15)
    Oj lisku, lisku. Czyje to święto, Bolków,.sprzedawczyków, współczesnych złodzieji i oszustów. A może tych co zajadają ośmiorniczki lub chodzą za darmo na dziewczynki.
  • ~Gdańszczanin
    (2019-02-06 09:12)
    Tak się złożyło że prze sierpniem 1980 r znałem tego gościa a także i po strajkach. Był on zajadłym zwolennikiem PZPR i jego czołowym działaczem. Takich czerwonych "lisów" w Solidarności było bardzo dużo.......
  • ~z.
    (2019-02-06 09:08)
    A wypowiedzi Walesy mu nie przeszkadzaja...
  • ~DZIADEK-ALE DZIAD-PO50 LATACH PRACY-WIEK65 LAT-921 Z ZUS
    (2019-02-06 09:06)
    LIS NAJPIERW SIE OPLUWA WYSMIEWA DO CHODZI DO REKOCZYNOW TO ROBIO KOBIETY KOBIECIE I NIE TYLKO A WY WSZYSCY UDAJECIE ZE NIC SIE NIE STALO.MSCIWY ZUE NAZYWA NARUD ZE BOLSZEWICY JESZCZE BARDZIEJ PODSYCA TYCH KILKA OSOB CO WYCHODZO.OKRAGLY STOL LIS TO BYL DLA KOGO.BO NIE DLA ZWYKLYCH LUDZI.NARUD BYL PRZEZ WAZ TRAKTOWANY JAK SMIECI CO POKAZALA REPRYWATYZACJA W WARSZAWIE I NIE TYLKO.JAK MOZNA OKRADAC SWOJE PANSTWO Z WATU PRZEZ8 LAT I UDAWAC ZE NIC SIE NIE STALO.WYCHODZ SOBIE LISIE Z KODEM NIBY Z OBYWATELAMNI RP CO ROBIO ZADYMY.NIGDY WIECEJ TAKIEGO OKRAGLEGO STOLU NARUD SIE PRZEKONAL CZEMU TO SLURZYLO.TERAZ JEST POLSKA I NARUD ZACZYNA ZYC MLODZI CALE RODZINY SENIORZY I NIEPELNOSPRAWNI.ACO LIS BYLO PO OKROGLYM STOLE.PICIE JEDZENIE I OSZUSTWO.BYLO WYPIJMY ZA BLEDY.HANBA LIS!!!.NIGDY WIECEJ PO PSL SLD NOWOCZESNEJ BO TO SO JUDASZE CO NASSPRZEDAJO DO UE I NIE TYLKO.BRUDYLIS TO SIE PIERZE U SIEBIE WIDZIALES ZEBY W UE KTOS SZKALOWAL NA SWOJ NARUD NIE.TYLKO NASI TO ROBIO.CHCO ZEBY NARUD NA NICH GLOSOWAL NIGDY BOLSZEWICY SZARANCZA BEDO Z OKIEN WYSKAKIWAC ALBO DECHO ICH.TAKIE MAJO POMYSLY ALE O POJECIA O POLSCE.

Może zainteresować Cię też: