Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Sroga KRRiT. Zobacz, komu i za co wlepiła kary

31 lipca 2012, 15:38
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała, że emitowany w TVN program "Top Model. Zostań modelką" mógł mieć negatywny wpływ na prawidłowy rozwój dzieci; dopatrzyła się też naruszenia godności uczestniczek. KRRiT nałożyła na stację 200 tys. zł kary. Skargę wniosła Elżbieta Radziszewska. Zwróciła wówczas uwagę na komentarze kierowane do uczestniczek programu przez prowadzącą oraz jurorów, które jej zdaniem deprecjonowały kompetencje intelektualne uczestniczek oraz na fakt, że dotykanie intymnych części ciała modelek, m.in. obmacywanie piersi, naruszają godność kobiet oraz stwarzają wobec nich poniżającą, upokarzającą atmosferę. Skargi kierowały też osoby prywatne, które podnosiły zarzuty dotyczące m.in. upokarzania, obrażania i poniżania uczestniczek programu oraz wywierania presji, by się rozbierały.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała, że emitowany w TVN program "Top Model. Zostań modelką" mógł mieć negatywny wpływ na prawidłowy rozwój dzieci; dopatrzyła się też naruszenia godności uczestniczek. KRRiT nałożyła na stację 200 tys. zł kary. Skargę wniosła Elżbieta Radziszewska. Zwróciła wówczas uwagę na komentarze kierowane do uczestniczek programu przez prowadzącą oraz jurorów, które jej zdaniem deprecjonowały kompetencje intelektualne uczestniczek oraz na fakt, że dotykanie intymnych części ciała modelek, m.in. obmacywanie piersi, naruszają godność kobiet oraz stwarzają wobec nich poniżającą, upokarzającą atmosferę. Skargi kierowały też osoby prywatne, które podnosiły zarzuty dotyczące m.in. upokarzania, obrażania i poniżania uczestniczek programu oraz wywierania presji, by się rozbierały. / TVN
KRRiT ukarała właśnie Eskę Rock za niesmaczne żarty Michała Figurskiego i Kubę Wojewódzkiego. Stacja ma zapłacić 75 tys. zł. Ale lista ukaranych jest długa. W obszernych archiwach KRRiT znaleźć można skargi i "wyroki" na wszystkie główne polskie stacje. Kto dostał największą, a kto najmniejszą grzywnę? Zobacz galerię dziennik.pl.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
wojewódzki KRRiT tcn drzyzga kara

Powiązane

Reklama

Komentarze (50)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • wer
  2012-07-13 14:02
  Podpisywaly umowwy czy nie wiedzialy co je czeka ale zawsze znajdzie sie menda niezadowolona i narobi balganu ta osoba wg siebie ocenia co wolno co nie moze to robic w domu a nie tam gdzie nima pojecia wiec morda w kubel.
  0
  zgłoś
 • Nieklikam
  2012-07-13 14:56
  Mało się staracie klikalność spadnie. Powiniście rozdzielić. Na jednym slajdzie kto dostał karę, na osobnym za co. Byłoby osiemnaście slajdów do kliknięcia dla idiotów a nie dziewięć. Szef poleci po premii jak nic,
  0
  zgłoś
 • DONNA
  2012-07-13 14:59
  Waliński i Kiszka mają teraz problem!
  W obronie programu Top Model powinny stanąć posłanki Roberta Biedroń i Anna Grodzka - po akceptacji Janusza z Biłgoraja.
  Ekspertyzę prawną, dowodzącą bezsensowności decyzji KRRiT, należy zlecić Kolorowemu Ryszardowi K.
  Z pełnym poparciem dla programu winni wystąpić Wojewódzki & Figurski...
  0
  zgłoś
 • cyc
  2012-07-13 15:51
  I co się dziwić że młodzież ma spaczony gust i kał zamiast rozumu !!!
  0
  zgłoś
 • autor
  2012-07-13 15:54
  kar się nie "wlepia" durne pismaki nawet języka nie znacie?
  0
  zgłoś
 • Nie damy wam i co nam zrobicie =kolesiostwo
  2012-07-13 16:45
  Ale ile kary POwinien zaplacic zaklamany
  KRRiT - toz te koncesje przydzielono NIESPRAWIEDLIWIE !
  i wszyscy wiedza , ze to SCIEMA !
  .
  0
  zgłoś
 • miki
  2012-07-13 17:18
  gdyby on tak sprawdził moje cycki bo sama nie wiem czy są prawdziwe
  0
  zgłoś
 • tw
  2012-07-13 17:42
  Ciekawe jaką karę nałożą na KRRiT? Mam nadzieję że odpowiednią do łajdactw.
  0
  zgłoś
 • śmiech na sali
  2012-07-13 18:03
  200tys dla TVN?
  hohoho, niesamowite
  0
  zgłoś
 • towarzysz z PO
  2012-07-13 18:25
  Polska jest krajem na poziomie Białorusi.Dyktatura KRRiT - łamia konstytucje,za przyzwolenie Komorowskiego i Tuska,ale za byle przewinienie karza srogo a szczególnie tel,TRWAM.
  0
  zgłoś
 • hahahaha
  2012-07-13 18:28
  panienki oczywiscie byly wstepnie walone przed wypuszczeniem na wizje.. oops chcialem powiedziec.. lansowane!
  0
  zgłoś
 • Tom
  2012-07-13 18:33
  Top Model - Banda nie wyzytych zboczencow!!! To byla oceny bydla a nie top model, obmacywanie gruczolu mlecznego, ogladniu kanalu rodnego itd. Zboczency, warto sprawdzic jakie strony internetowe najczesciej ogladaja
  0
  zgłoś
 • zosienka
  2012-07-13 20:20
  A TVN jakoś się nie chwali.
  0
  zgłoś
 • Julia
  2012-07-13 20:35
  NIK potwierdza zarzuty TV TRWAM wobec Dworaka

  Sytuacja finansowa podmiotów, które otrzymały od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) koncesję na nadawanie drogą naziemną, była niekorzystna a decyzje o rozłożeniu na raty były niegospodarne i niecelowe – potwierdziła w raporcie Najwyższa Izba Kontroli (NIK). Wcześniej zastrzeżenia te zgłaszała Fundacja Lux Veritatis, nadawca Telewizji Trwam, której nie przyznano miejsca na cyfrowym multipleksie.

  - NIK potwierdziła to co mówiła Fundacja w swoich zarzutach do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, że sytuacja finansowa przynajmniej trzech podmiotów, które otrzymały koncesję na MUX-1 była bardzo zła. Te podmioty nie istnieją gospodarczo, nie posiadają ani potencjału ani majątku. I nie były wstanie zapłacić opłaty koncesyjnej – powiedziała w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowa Fundacji Lux Veritatis.

  Krajowa Rada była świadoma złej kondycji finansowej tych podmiotów. KRRiT z uwagi na ich złą sytuację finansową musiała rozłożyć na 10 lat, czyli na ponad 100 rat. To oznacza, że Krajowa Rada dokonała manipulacji i nadużycia mówiąc o tym, że wybrała firmy najlepsze, posiadające zdolność finansową, które są zdolne udźwignąć nadawanie na MUX 1 – dodała Kochanowicz. Niezdolność finansowa była głównym zarzutem przeciwko Telewizji Trwam, powtarzanym przez Jana Dworka, przewodniczącego KRRiT i przedstawicieli tego konstytucyjnego organu.

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) poprzez rozkładanie na raty opłat koncesyjnych na nadawanie programów radiowych i telewizyjnych dopuściła się niecelowego i niegospodarnego działania ze względu na odraczanie poboru dochodów budżetowych wskutek rozkładania na raty opłat koncesyjnych – wynika z raportu Najwyższej izby Kontroli (NIK). Wcześniej na ten sam problem zwracała uwagę Fundacja Lux Veritatis, której Rada nie przyznała miejsca na cyfrowym multipleksie.

  NIK w corocznej kontroli zbadała jedynie kwestię finansów Krajowej Rady. Wcześniej zarówno przedstawiciele Fundacji jak i posłowie Prawa i Sprawiedliwości (PiS) i Solidarnej Polski (SP) wnioskowali o pełną kontrolę w KRRiT, dotyczącą procesu przyznawania koncesji na nadawanie drogą naziemną. - Gdyby Najwyższa Izba skontrolowała cały proces koncesyjny to tych nieprawidłowości znalazłaby o wiele więcej. Niestety na to nie wyrazili zgody posłowie Platformy Obywatelskiej (PO), Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL), Ruchu Palikota i Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD). Ta nieformalna koalicja rządząca zdawała sobie sprawę z tego, że zarzuty przez nas stawiane są zasadne – dodała dyrektor Kochanowicz.

  Z raportu NIK wynika, że w swoich działaniach KRRiT żadnego problemu nie widzi, co więcej za nieuzasadnione uważa zastrzeżenia, dotyczące niegospodarności i niecelowości opłat ratalnych.

  Zdaniem Witolda Grabosia, zastępcy przewodniczącego KRRiT, „należności z tytułu opłat prolongacyjnych za decyzje o udzieleniu lub zmianie koncesji radiowych i telewizyjnych wynosiły 13.135,9 tys. zł i powodowały wzrost dochodów budżetowych w tej wysokości”. KRRiT po raz kolejny twierdzi, że na przydział poszczególnym podmiotom miejsca na cyfrowym multipleksie duży wpływ miał interes publiczny, który – zdaniem Rady – polega na poszerzeniu wśród nadawców telewizyjnych oferty programowej. Ten czynnik był także brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o rozłożeniu opłat za decyzje rozszerzenia koncesji o możliwość umieszczenia programów w sygnale MUX-1.

  W raporcie wyraźnie odnotowano, że KRRiT świadoma była problemów rynku medialnego w Polsce, co stanowi potencjalną groźbę niewypłacalności nadawców.
  0
  zgłoś
 • obserwator PO
  2012-07-14 00:21
  dworaku komoruskiego przestaj robic z nas idiotow nie jestes Bogiem,wczesniej lub pozniej odpowiesz za lamanie prawa twoja pycha cie zgubi ,rydzyk piernie to takie wielkie przestepstwo ,ze podnosza sie glosy ,aby go ukrzyzowac, a jak adas z GW narobi nam na glowe to spotyka nas wielki zaszczyt ,to jest sprawiedliwosc PO- ich slubusow
  0
  zgłoś
 • pffffff
  2012-07-14 01:14
  Matoły z TVNu. Druga sprawa - te dziewczyny z top model to pustaki z prowincji, które sobie pozwalają na takie zachowanie i tyle.
  0
  zgłoś
 • romank
  2012-07-14 02:54
  tylko dlaczego kary daja malolatom ,takim jak kubus wojewodzkii.przeciez to ich maskotka
  0
  zgłoś
 • s
  2012-07-14 07:39
  te zydowskie ekscesy wyprawiane przez żydowskie stacje to celowe działania do destrukcji mlodzierzy polskiej
  0
  zgłoś
 • autorytet
  2012-07-14 08:11
  Co na to kobiece altorytety! sroda i szczuka .Nie sa juz obronczyniami polskich kobiet ? Zapomnialam ALTORYTETY wola milczec .,te altorytety ...
  0
  zgłoś
 • dupek
  2012-07-14 08:52
  Coś mi się widzi, że te panienki są gotowe na wszystko byle tylko zrobić karierę.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama