Sensacyjne odkrycie naukowców: Starożytny Rzym był miastem imigrantów

Starożytny Rzym był jak Nowy Jork miastem imigrantów, leżącym na skrzyżowaniu ludów - twierdzą naukowcy, którzy zbadali DNA jego pierwszych mieszkańców. Odnaleźli ślady kodu genetycznego ludności Anatolii w Turcji, obszarów obecnego Iranu i Ukrainy.

wróć do artykułu
  • ~ml
    (2019-11-11 08:17)
    to informacja czy propaganda, 2 in 1 ?
  • ~ PO - kaput
    (2019-11-09 07:25)
    A skąd POchodzi Ryży ?....mój sąsiad mówi , że od małpy..
  • ~historia
    (2019-11-08 16:44)
    I co z tego? Wtedy bogaci rzymianie ściągali sobie zagranicznych niewolników do roboty, a dziś Polacy sami na siebie pracują I nie tylko na siebie, ale też na Niemców, Francuzów i globalne mafie oligarchów.
  • ~Atomowy Lolek.
    (2019-11-08 14:53)
    Też mi sensacyjne odkrycie. Autor niech poczyta cokolwiek o historii Rzymu zanim zacznie pisać b r e d n i e. W różnych okresach było różnie, ale w Rzymie zawsze roiło się od przybyszów. Aramia rzymska w późniejszym okresie w większości składała się z przedstawicieli innych ludów. A za czasów późniejszych dynastii nawet senat rzymski składał się w większości z przedstawicieli ludów podbitych.
  • ~Peppik
    (2019-11-08 13:48)
    A Polacy tez juz w starozytnym Rzymie kradli , najchetniej te rzymskie wozy. Kiedys patrzyl Seneka na niebo, gwiazdy obserwowal i stwierdzil: Wiekszego Wozu na niebie nie widze. Acha, Polacy juz tam byli!
  • ~Misio.,,,,,,,,,,,...,,,,,..,
    (2019-11-08 12:54)
    Pewnie był krajem emigrantów i dlatego tak szybko padł, gdyż emigrantów nie można było namówić do pracy na rzecz państwa i jego obrony .
  • ~hhg
    (2019-11-08 11:00)
    niewolnicy z calego podbicia wokol
  • ~Jaro
    (2019-11-08 10:49)
    Wszystkie drogi prowadzą na Żoliborz.
  • ~z.
    (2019-11-08 09:43)
    Autor artykułu natychmiast powrót do podstawówki. Ci imigranci do Rzymu przybywali jako kto ???? Obywatele Rzymu ??? Nie, przybywali jako niewolnicy.
  • ~ale mi odkrycie
    (2019-11-08 08:57)
    tamci "imigranci" to byli NIEWOLNICY
  • ~anty_błazen
    (2019-11-08 07:01)
    Ale socjalu nie było.
  • ~Licho
    (2019-11-08 06:29)
    USA to kraj imigrantów którzy wytłukli wraz z kościołem rdzenne narody a terazówią o wolności i demokracji. Nowy katolicki Rzym też najechał północną Europę aby ogniem i mieczem nawracać i zagarniać co lepsze ziemie.
  • ~Licho
    (2019-11-08 06:22)
    Rzym miałogromne kolonie z których sprowadzał niewolników gdyby autor tych ,.rewelacji"o tym wiedział przestałby siać zamęt i głupotę
  • ~gal anonim
    (2019-11-07 23:54)
    W tych badaniach naukowych chodzi o to że przed powstaniem imperium rzymskiego to miejsce było zamieszkałe przez te konkretne ludy koczownicze Ps. Tak gwoli ścisłości, bo z tego co się orientuję to imperium romanum nie ma 10 czy 5 tyś lat 😆
  • ~Peppik
    (2019-11-07 22:41)
    Ach, Ameryke odkryl! Wszystkie kraje swiata , sa krajami imigrantow , mieszanka roznych grup entnicznych, ras. Ameryka tez, ale widac ze Trump tego nie wie, bo on taki ciety na imigrantow. Polska tez jest mieszanina, tylko jeden Polak, jest taki monogeniczny, Kaczynski, dlatego taki nieudany, no przynajmniej optycznie!
  • ~Caveman
    (2019-11-07 22:29)
    A jaka to sensacja? To chyba oczywiste. Każde imperium tak działa że ściąga ludzi z całego świata, aby budowało potęgę imperium. A Rzym był stolicą wielkiego imperium. Teraz jest to Nowy Jork, kiedyś był to Londyn (i wciąż do pewnego stopnia jest, tak samo jak Berlin, Paryż czy Moskwa)
  • ~0iopkl,.
    (2019-11-07 22:10)
    No i niby co z tego ma wynikac? Ze sasiad zza Odry ma czuwac nad Libia i podrzucac Wlochom cala Afryke i Azje?