Grejpfrut lekiem na całe zło

| Aktualizacja:

Bywa żółty, czerwony, bardzo gorzki lub po prostu gorzko-słodki. Ale pod grubą skórką skrywa bogactwo najróżniejszych leczniczych substancji. Grejpfrut - czyli po łacinie Citrus paradisi - rajski owoc cytrusowy, zawiera nie tylko witaminy, lecz także furanokumaryny, które mogą wzmacniać efekt działania niektórych leków antynowotworowych - czytamy w DZIENNIKU.

wróć do artykułu
  • ~Krzysiek
    (2014-01-10 12:15)
    Nie mogłem zgubic nadwagi.Jestem po zawale i ponoć obniżenie wagi ciała ma kluczowe znaczene w dalszym leczeniu.W ciągu około miesiaca jest mnie mniej prawie 5 kg.Jem jednego grejpruta rano prawie nadczo(pije przed zjedzeniem owocu-piję wode z miodem) Jem także jedną małą cebu do kilku śniadaniowych kanapek(razowy chleb).Dodaje,że zjadam na obiad taki rosół z warzyw-bez miesa( jakby-wywar)Pokrojony seler z owej zupy,wykładam i lekkolę podsmarzam w jajku(parnirce)Poza tymi "udziwnieniami"-konsumuję jak dawniej.Prawie nie wierzę,że tak schudłem.Stosuwałem uprzednio wiele zaleceń i nic,a teraz...Osobie,która mi tak doradziła szczerze dziekuje.
  • ~CUKRZYK
    (2011-03-30 19:17)
    DIABETOLODZY ODRADZAJA JEDZENIE GREJPFUTÓW ZE WZGLĘDU NA CUKIER
  • ~martusia
    (2013-06-03 10:01)
    grejpfruty są smaczne i przydatne, warto więc o nich dowiedzieć się więcej ze strony http://leczniczeziola.pl/604/grejpfrut
  • ~rójglicerydy > cholesterol
    (2012-10-13 23:01)
    Cholesterol nie powoduje? Stary...odrob lekcje
  • ~Marek
    (2012-01-11 05:03)
    Sorka, ale za zawał serca nie jest odpowiedzialny cholesterol, a trójglicerydy.
  • ~EWA KOBY
    (2011-10-30 15:42)
    SOK GREJFRUTA ZABIJA DZIALANIE LEKOW NP NA ROZRZRDZANIE KRWI PO ZMIENIONEJ ZASTAWCE/SMIERCIONOSNA GRA FARMY I UBEZPIECZENIOWYCH FIRM TO ZABILO MOJA MAME,-OWOCOW NIE WOLNO JESC WIECZOERM TO NASZE BABCIE WIEDZIALY O FERMENTUJACYH KICHACH KOLACJI TEZ NIE JADALY - TO BYLY ICH KOSZMARY NOCNE ZOLADEK TEZ CHCE SIE WYSPAC RAZEM Z JELITKAMI
  • ~jadwiga karczeqwska
    (2011-10-11 11:01)
    ja je wprost uwielbiam dla mnie są bardzo smaczne.
  • ~olmaria7
    (2011-12-11 21:14)
    zamiast grejfrutów - jedzcie granaty, albo pijcie sok z granatów. Jest zdrowszy i nie powoduje tylu zagrożeń.
  • ~seniorita
    (2011-09-18 15:55)
    ja tam mam na dzialce grejpfruty rosna jak jablka
  • ~Pati
    (2011-03-09 19:18)
    #

    ~Syla2011-01-15 23:10

    Własnie zjadłam czerwonego :)
    Pyszne , zdrowe i na zdrowie, a jak wyjatkowo gorzki to polecam posypac cukrem:)

    No tak, zdrowy owoc w połączeniu z niezdrowym cukrem!
    Ja uwielbiam jego gorzko-słodki smak:)
  • ~stenia
    (2011-04-07 20:52)
    ja tez jem grejfruty czerwone, ale dzisiaj wyczytałam w ulotce mojegoo leku, ze mogą one miec z moim lekiem interakcje. I NIE WIEM CZY TO JEST PRAWDA. pozdrawiam wszystkich wyzej piszących.
  • ~julitta
    (2011-05-30 20:48)
    a czy prawdą jest iz gejpfruty są kancerogenne ??
  • ~stachu
    (2011-09-05 12:01)
    ja tam ładuje w grejpfruta he he
  • ~celina
    (2011-08-16 22:38)
    grejfrut to wspanialy owoc na obnizenie cholesterolu
  • ~hela
    (2011-01-30 17:28)
    Jem go od 5 lat jest owocem dla zdrówka .
  • ~moni
    (2011-05-17 07:14)
    Uwaga!
    nie popijajcie sokiem grejfrutowym zadnych leków!
    interakcje moga byc straszne..;(
  • ~Mimima :-)
    (2011-03-14 22:34)
    jem codziennie na kolacje !!!
  • ~Przemass
    (2011-02-21 15:38)
    A ja zjadłem żółtego
  • ~kasia
    (2011-01-28 14:32)
    zgadzam sie z ta opinia ze grejfrutymoga byc bardzozdrowe wiec dbajmy o zdroweczko bo zdrowie ma sie tylko jedno pozdrawiam
  • ~Syla
    (2011-01-15 23:10)
    Własnie zjadłam czerwonego :)
    Pyszne , zdrowe i na zdrowie, a jak wyjatkowo gorzki to polecam posypac cukrem:)

Może zainteresować Cię też: