• ~PZK
    (2014-07-21 18:01)
    To był mały krok dla człowieka a wielki dla Hollywood
  • ~emeryt 5
    (2014-07-21 17:43)
    Nie rozumiem jednej sprawy. Skoro już 45 lat temu Amerykanie wylądowali na Księżycu, a w następnych latach jeszcze kilka razy, to dlaczego przez następnych 40 lat, przy tak ogromnym postępie technicznym, nikt nie próbował nawet powtórzyć tego wyczynu. Pamiętam, jak 45 lat temu mówiono, że w roku 2000 będziemy latać na wycieczki na Księżyc lub najbliższe planety. A tymczasem nastąpiła stagnacja w podboju kosmosu i to co było realne prawie pół wieku temu jest teraz nie do wykonania ? Może chociaż na 50 lecie, czyli za 5 lat uda się zorganizować wyprawę podobną do tej z 1969 roku ?
  • ~Emeryt
    (2014-07-21 18:40)
    uwczesny wyścig między wschodem a zachodem doprowadził do wielu wynaturzeń i wielu oszustw ,w tamtych czasach żaden z przeciwników nie był w stanie tego zweryfikować
  • ~precz z nwo
    (2014-07-21 23:31)
    Najwieksza "teoria spiskowa" to falszywe twierdzenie ze "nie ma diabla" i ze "czlowiek pochodzi od malpy" bo idac tym tropem dochodza wszelkie mega-klamstwa jak ; ladowanie na Ksiezycu,atak "terrorystow" na WTC,posiadanie broni masowej zaglady Saddama,pozniej atak na Londyn,Madryt,Boston...Precz z NWO,Nowym porzadkiem swiata!
  • ~umpapumpa
    (2015-10-08 20:24)
    Kilka wątpliwości:
    1. Pasy Van Allena i promieniowanie kosmiczne (w 1969 był szczyt 11 letniego cyklu aktywności słońca) vs zdrowie załogi.
    2. Wycinanki/edycja na wielu zdjęciach z archiwum NASA - widać po potraktowaniu funkją 'whitegrain'.
    3. Złapani na kłamstwie astronauci(syn Mitchella chciał wzywać ..CIA!) 'Astronauts Gone Wild': youtu.be/LAbpWaDL4Zc
    4. Sfałszowane kamienie księżycowe (oficjalny prezent z USA) w holenderskim muzeum.
    5. Sposób transmisji TV. Cytat z strony Centrum Nauki Kopernik:'(...)Największym paradoksem była transmisja pierwszego kroku człowieka na Księżycu. NASA dysponowała materiałem przesyłanym z Srebrnego Globu, ostrym jak igła i bez zniekształceń. Ale stacje telewizyjne transmitowały obraz z… kamery patrzącej na telewizor, na którym wyświetlano obraz z sondy Apollo.' WHY ?! Btw: a z głównego modułu były nawet filmy KOLOROWE (patrz ile wtedy kamery kolor zamowały i ważyły..)
    6. Stopy załogi odciskały ślady w pyle, opony łazika - NIE !
    7. Widoczne na archiwalnych filmach odbłyski światła w żyłce(?!) 2m nad załogą (antena w plecaku miała z pół metra).
    6. Duperele typu: zbyt dobre kadrowanie i oświetlenie zdjęć robionych sztywnym Hassebladem 500 z piersi, zbyt dobra synchronizacja/kadrowanie ruchu kamery przy starcie lądownika z księżyca, za CO Kubrick dostał od NASA unikatowy obiektyw, jaki był wykonany na zamówienie NASA do fotografowania powierzchni niewidocznej strony Księżyca (nakręcił nim film Barry Lyndon) ?
    7. Dalsze duperele typu: zgubienie przez NASA oryginałów taśm z lądowania, czy próba ustanowienia zakazu zbliżania się w przyszłości do miejsca lądowania (ustanowienie muzelanej strefy chronionej).
  • ~prawda
    (2014-07-21 21:56)
    POlecam film dla lemingow na you tubie ,,Ciemna strona ksiezyca..Tam sa wywiady z administracja Nixona Kessingerem ,rodzina Kubricka.Ladowanie bylo nagrywane przez Kubricka a tych co nagrywali CIA scigalo az do Wietnamu .
  • ~lama
    (2014-07-22 05:37)
    Prawdziwe staje się powiedzenie:
    'Kłamią jak Amerykanie"...
  • ~bambo
    (2014-07-22 05:34)
    zadne odkrycie od POczatku bylo wiadomo ze to czeski film
  • ~S.O.
    (2014-07-22 09:46)
    Co to za kabel na zdjęciu (przy śladach butów odbitych na księżycowym gruncie - pewnie na ziemi) ?
  • ~PiS be with you
    (2014-07-22 07:07)
    Bracia Kaczynscy byli wczesniej na Ksiezycu od Amerykanow.
    Dwa zlodziejskie blizniaki ukradli Ksiezyc i za kare jeden z nich zostal prezydentem a drugi premierem !
    Jarus jest takze gejem.
  • ~Konrad Wallenrod
    (2014-07-26 13:45)
    Ponad 30 lat temu bylem na spotkaniu z jednym z astronautow USA w Sydney.W Obecnosci kilku tysiecy ludzi skierowalem do niego kilka pytan,posiadam z tego spotkania zdiecia i wpis z podpisem austronauty.To byla podla gra polityczna USA,zadnego ladowania na ksiezycu nie bylo,nikt nie posiadal w tym czasie wystraczajcaej technologii.Pierwsze austronauta pokazal orginalny skafander,to byl skandal,brak urzadzenia schladzania woda,dalej brak ochrony przed promieniowaniem kosmicznym.To jeszcze nie wszystko,gdzie na zdieciach startu orla z srebnego globu podniosl sie kurz,dalej brak leja pod silnikiem rakietowym ,ktory mial uniesc i to z duza predkoscia ladownik w kierunku statku bazy.Brak bylo sladow kurzu na pojezdzie po ladowaniu,a kamera w temperaturach panujacych na ksiezycu oddalaby ducha natychmiast,to byl standartowy sprzet pracujacy na ziemi w naszych warunkach.Zreszta cala gama falszerstw filmowych juz dawno zostala ujawniona przez naukowcow brytyjskich.Ta bajka jest dobra dla plebsu i elektoratu PiS-u.Dalczego jeszcze tego wyczynu nie powtorzyli w XXI wieku ?.Sowieci mieli zamiar rzeczywiscie wyslac na ksiezyc kaskadera ,ktory mial tam pozostac na zawsze ,a na ziemie mial powrocic jego sobowtor.Jednak USA bylo szybsze w oszustwie.
  • ~kuku
    (2014-07-21 17:25)
    usa to kraj oszustów i faszystów
  • ~takaprawda
    (2014-07-21 19:33)
    Nasz Pan Twardowski był tam pierwszy, na kogucie poleciał, kto nie wierzy, niech książkę przeczyta, wszystkie dzieci potwierdzą
  • ~tele-wic
    (2014-07-21 21:33)
    Tylko cień od patyka flagi pada w odwrotnym kierunku niż pozostałe.
  • ~ZAPYTAJCIE EKSPERTA
    (2014-07-21 16:47)
    ZAPYTAJCIE RADKA ON ZNA IDIOMY. ON WIE SZYSTKO PO TRZYLETNIM IMPREZOWANIU NA STUDIACH U ELKI. ALBO MOZE NIE. BO WTEDY JESZCZE LATAL NA BOSAKA I W OBES**YCH PILEUCHACH PO BLOKOWISKU W BYDGOSZCZY.
  • ~replay
    (2014-07-21 17:04)
    W 1957 wystrzelono pierwszego satelitę - loty w kosmos dopiero raczkowały a już 12 lat później w 1969 USA było wstanie wysłać ludzi na Księżyc ? Minęło 45 lat i nikt nie jest w stanie tego powtórzyć , mimo że mamy technikę nieporównywalną z rokiem 1969 ! Tylko skończony dureń może wierzyć w te loty na Księżyc amerykanów !
  • ~Autor
    (2014-07-22 07:40)
    I tak Twardowski był pierwszy na księżycu...
  • ~brzoza
    (2014-07-22 00:44)
    Teoria spiskowa to pancerna brzoza Putina i jego wspolnikow...w Smolensku!
  • ~Ala z Podhala
    (2014-07-21 17:32)
    Bracia Kaczynscy byli wczesniej na Ksiezycu od Amerykanow.
    Dwa zlodziejskie blizniaki ukradli Ksiezyc i za kare jeden z nich zostal prezydentem a drugi premierem !
  • ~Eric - Melbourne
    (2014-07-22 03:15)
    Tyle waznych rzeczy dzieje sie na swiecie , a wy o takich glupotach .Fakty : na ksiezycu jest grawitacja / przyciaganie /1/6 ziemskiego - prawo Newtona - dwa ciala przyciagaja sie z sila >>>itd Z czasow gdy pracowalem na wojskowych stacjach radiolokacyjnych w latach 1967-1969 pamietam , ze istnieja w radiolokacji anteny kierunkowe , ktore moga wyslac signal radiowy / I wylapac go / w okreslonym kierunku .W tym czasie miedzy ziemia I ksiezycem byly satelity radzieckie z antenami skierowanymi na ksiezyc , sygnaly szly od ksiezyca .Gdyby bylo inaczej rosjanie nie trzymali by tego w tajemnicy .Pozdrawiam stary wojak Eric obecnie na emeryturze.

Może zainteresować Cię też: