• ~Paweł
  (2017-12-26 20:46)
  Cywilizacja nie jest dana raz na zawsze. Człowiek to gatunkowo wykazuje cechy stadnego drapieżnika oportunisty. En masse wybierze obecną korzyść i nie interesują go przyszłe zagrożenia. Tłumem rządzą więc prymitywni i chciwi politycy natomiast ludzie nauki są traktowani jak dziwadła, które trzeba izolować od ciemnego luda co wszystko kupi.
 • ~malek
  (2017-12-26 21:05)
  A po co ludziom nauka? Wykształcone społeczeństwa sprawiają problemy i dla władzy są raczej kłopotem. Może właśnie dlatego polskie nakłady na badania i rozwój zawsze były żenująco niskie.
 • ~ratio
  (2017-12-26 21:25)
  Nauka ma problem, bo jest, tak jak wszystko na tym świecie podatna na infekcje... Ideologiczne, ekonomiczne, zarazę poprawności politycznej, itd. itp. Ja się wcale nie dziwię, że są takie reakcje...Co nie oznacza, że wszystkie te reakcje są racjonalne. :-)
 • ~Jedna ręka nie klaszcze
  (2017-12-26 20:47)
  Buahahah jedną z głównych przyczyn tego problemu jesteście właśnie WY dziennikarze. Tak na boku to "artykuł" o duchach jaki ostano umieściliście w dziale NAUKA był obszerniejszy od tego czegoś ...
 • ~ratio
  (2017-12-26 21:02)
  A co tej jest nauka? Generalizując i skrótowo, według współczesnej definicji, to jest to, co jest weryfikowalne. Więc ani naukowym nie jest model wyjaśnienia powstania Wszechświata- (zebrało się z niebytu całe NIC i ...wybuchło), ani ....ekonomia;-) Ja tam już wolę pozostać przy rozumie (ratio) ubogaconym przez drugie źródło poznania- (fides). Wiarę w objawiający Logos :-)
 • ~Zenon 22
  (2018-03-09 19:11)
  my nie tyule nie ufamy nauce, co "naukowcom" opłacanym przez koncerny. Ale temu fizykowi wierzę. - dwuminutowy filmik na youtubie pt "Jasper Kirkby Confirms Jets Dumping Aerosols High in Atmosphere " Dziwnym zbiegiem okolicznosci zjawisko występuje TYLKO W KRAJACH ZGRUPOWANYCH W NATO ! ale WSZYSCY twierdzą ze chemtrailse to wymysł chorych internautów. To macie wypowiedź naukowca! -TO CHEMIA rozpylana przez wojsko.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.