• Michael Schudrich 2 Fot. Darek Golik
  4
  My przez ten tysiąc lat wykształciliśmy mnóstwo wspólnych cech, także złych… "Ja wiem lepiej, ja nie będę słuchać drugiej strony, ja zawsze muszę postawić na swoim" – przecież tacy są i Polacy, i Żydzi! - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem Michael Schudrich, naczelny rabin Polski.
 • Paweł Olechnowicz Fot. Maksymilian Rigamonti
  7
  8
  Mam mówić o naruszeniu dóbr osobistych, że użyto wobec mnie nieadekwatnych środków, że potraktowano mnie jak szmatę? Żeby było jasne, dla mnie to nie państwo jest winne. To ludzie są winni - mówi Paweł Olechnowicz w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Piotr Apel
  19
  7
  "Szef izraelskiego MSZ zachowuje się jak łobuz polityczny. Ciągle nie ma z jego strony najmniejszej skruchy. Dlatego musimy wysłać wyraźny sygnał, że nie chcemy współpracować z takimi ludźmi. Persona non grata dla ministra Katza jest naturalną konsekwencją jego słów - mówi poseł Kukiz'15 Piotr Apel w rozmowie z dziennik.pl
 • Marek Tejchman
  Coraz częściej dopada mnie przerażająca myśl – a co jeśli politycy naprawdę nie mają w głowach żadnego planu ani celu? Czy to możliwe, żeby w sprawach, które dotyczą majątku, mieszkań, pracy i pieniędzy setek tysięcy ludzi po prostu starali się kopnąć kamień politycznego zobowiązania jeszcze trochę dalej? Czy to możliwe, żeby rządzący odsuwali od siebie problem i starali się – zamiast przemyślanego długofalowego rozwiązania – wprowadzić w życie pomysły, których jedyną zaletą będzie możliwość wskazania, że spełniono nieprzemyślane wyborcze zobowiązanie?
 • Beniamin Netanjahu i Władimir Putin
  8
  20
  J utro premier Izraela Binjamin Netanjahu spotka się z Władimirem Putinem. Z tego faktu można by wyciągnąć wniosek, że władze w Jerozolimie chcą zrównoważyć relacjami z Rosją straty wywołane kryzysem z Polską i zastąpieniem szczytu V4+Izrael serią bilateralnych spotkań bez naszego udziału. To byłby błąd, bo relacje izraelsko-rosyjskie mają szerszy kontekst.
 • Pomnik Umschlagplatz w Warszawie
  27
  28
  Państwo izraelskie wykorzystuje do celów politycznych nauczanie o Holokauście – twierdzi Hanoch Kacir, dyrektor organizacji Metukenet.
 • Konferencja bliskowschodnia w Warszawie
  12
  15
  "Mamy grupę państw, które zebrały się w jednym miejscu i w kilku sprawach mają wspólne zdanie. To stworzyło nowy fakt geopolityczny na Bliskim Wschodzie" - mówi Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy. 
 • Angela Merkel
  20
  13
  Sprawa Nord Stream 2 oraz fuzji Alstomu z Siemensem nie świadczy o tym, że Niemcy przestały się liczyć w Unii Europejskiej i że nie mają tu już nic do powiedzenia. Ale stanowią potwierdzenie tego, że nie wszystko jest robione pod ich dyktat. Nawet jeśli głos kanclerz Niemiec na wspólnotowej arenie wciąż znaczy bardzo wiele, to jej słowa nie są współczesnym wariantem powiedzenia „Roma locuta, causa finita”.
 • Michał Kołodziejczak
  12
  137
  Choć tego porównania nie lubi, Michał Kołodziejczak nazywany jest młodszą wersją Andrzeja Leppera. Oficjalnie jego ruch nie ma też ambicji, by stać się nową Samoobroną. Jednak z każdym miesiącem rośnie w siłę, bo na czele rolników znów stoi charyzmatyczny lider.
 • Kobieta w Arabii Saudyjskiej
  12
  5
  Z nieformalnych szacunków wynika, że każdego roku na ucieczkę decyduje się przynajmniej tysiąc mieszkanek Arabii Saudyjskiej. W ten sposób próbują ratować się przed śmiertelnym zagrożeniem ze strony rodziny. Tylko nieliczne mogą liczyć na wsparcie.
 • Paweł Pawlikowski

  OSCARY 2019: Czy wiesz, że urodzeni w Polsce zdobyli w sumie ponad 60 Oscarów?

 • Joanna Kulig w ciąży w Hollywood

  Joanna Kulig urodziła. Imię i płeć dziecka zdradził jej brat

 • samolot

  Tanie loty - w którym dniu najlepiej kupować bilety? Eksperci już to podliczyli. "Mogą być nawet o 36 proc. tańsze"

Zobacz więcej