Trzeci Świecie, na pomoc

| Aktualizacja:

Chiny i Brazylia wahają się, czy pomóc zagrożonym bankructwem krajom UE. Jeśli powiedzą "tak", postawią warunki polityczne. Będzie to początek nowego ładu światowego, nigdy bowiem jeszcze Trzeci Świat nie ratował pierwszego.

wróć do artykułu
 • ~Znudzony
  (2011-09-18 21:56)
  "Będzie to początek nowego ładu światowego,"

  Ano bedzie. Po II WS USA byly jedynym krajem ktory posiadal rezerwy kapitalowe, wystarczajace do kapitalizacji swoich projektow w Europie i Japonii i objecia pozycji swiatowego leadera. Dzisiaj taka szansa stoi przed Chinami. Autor niepotrzebnie akcentuje dawno juz nieaktualne podzialy na I, II i II swiat. Zyjemy w jednym zglobalizowanym swiecie. Problemy finansowe USA i EU sa rowniez zgrozeniem dla Chin. Tyle ze Chiny maja kase.
 • ~gp
  (2011-09-16 16:49)
  Jakiekolwiek latanie dziur nie przyniesie efektu. Kazdy myslacy czlowiek o tym wie. TO tylko oddala krach na swiecie a nie usuwa jego niebezpieczenstwo. Potrzeba zacisnac pasa, ktory i tak jest juz zacisniety. Spoleczenstwa zachodu i krajow rozwinietych zyja grubo powyzej standardow, ktore powinny obowiazywac w czasach takich kryzysow. I pora tez dobrac sie do tylko tym ktorzy lupia krocie za swoje cieple posadki. Niestety czest w takiej sytuacji dochodzi do rozlewu krwi. Wojna staje sie bardzo czesto odpowiedzia niezadowolonych i sfrustrowanych ludow. Przyklad - Grecja. Ten kraj stoi prawie na krawedzi przewrotu spoleczno-politycznego. Co dalej? W takiej sytuacji az swedzi by zadac pytanie - dlaczego wiec wszyscy w tej sytuacji az tak bardzo pchaja sie do wladzy?!
 • ~Abigail Mokrosiński
  (2011-09-16 14:14)
  Nie bardzo kumam dlaczego kraje BRIC mialyby kupowac smieciowe obligacje wydrukowane przez UE i USA. Przeciez wystarczy aby bogate kraje przestały topic gigantyczne sumy na zbrojenia i wojny, które służa własnie odcieciu dostepu do rynków i surowców m.in. krajom BRIC.

Może zainteresować Cię też: