Kazik Staszewski: PSL najbardziej szkodliwą partią

| Aktualizacja:

Piosenki Kazika o Polsce to ostra ocena rzeczywistości. Artysta chętnie dzieli się w nich swoimi poglądami. Co mówi dziś o politykach?

wróć do artykułu
  • ~Pstrowski
    (2012-08-05 13:39)
    Jak żyć według koalicji PO-Palikot-PSL?

    ######
    KRÓTKO !
    ######

    Zwolennikami wydłużenia okresu pracy przed emeryturą do 67 lat (także dla kobiet) byli wszyscy biorący udział w głosowaniu posłowie PO i PSL. Wyjątkiem był poseł ludowców Eugeniusz Kłopotek, który jako jedyny z biorących udział w głosowaniu członków rządzącej koalicji nie opowiedział się za podniesieniem wieku emerytalnego (głosował przeciw).

    Rzecz jasna, DO RZĄDZĄCEJ KOALICJI W GŁOSOWANIU NAD USTAWĄ EMERYTALNĄ DOŁĄCZYŁ
    *** RUCH PALIKOTA ***

    Jednomyślnie PRZECIW podniesieniu wieku emerytalnego zagłosowali posłowie PIS, Solidarnej Polski i SLD.

    Minister finansów Jacek Rostowski w TOK FM: "Żeby emerytura była godziwa, no to niestety przejście na emeryturę musi być na tyle późne, żeby oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa."

    Innymi słowy, rząd Tuska, wydłużając wiek emerytalny mężczyzn o 2 lata i kobiet o 7 lat, chce doprowadzić to tego, aby po przejściu na emeryturę czas jej pobierania był możliwie jak najkrótszy.

    Rzeczywiście podniesienie wieku emerytalnego mężczyzn do 67 lat przy oczekiwanej przeciętnej długości ich życia wynoszącej w Polsce niewiele ponad 71 lat doprowadzi do tego, że przeciętny Polak będzie cieszył się emeryturą zaledwie przez 4 lata.

    Kluby, które wczoraj zagłosowały PRZECIW podniesieniu wieku emerytalnego: PiS, SLD i SP, jednoznacznie podtrzymywały swoje zdanie, iż koncepcja rządu Tuska o przesunięciu wieku emerytalnego będzie "ustawą epizodyczną" do czasu zakończenia kadencji rządów Platformy, zaznaczając, iż po zmianie władzy nowelizację cofną.

    Prezes PiS Jarosław Kaczyński powtórzył wczoraj, iż jego partia doprowadzi do skierowania wniosku o zbadanie ustawy emerytalnej przez Trybunał Konstytucyjny.
  • ~prawdziwy patryjota
    (2012-08-05 13:41)
    Kazik, święta prawda!
  • ~stop
    (2012-08-05 13:43)
    Dobrze mówi-zjawisko upartyjnienia w Polsce jest ogromne.Robią żywcem , co im się POdoba.POska stała się prywatnym folwarkiem rządzących?
  • ~1963
    (2012-08-05 13:56)
    Panie Kaziku, najgorszą, najbardziej niebezpieczną i wyrafinowaną formą zła, jest zło zakamuflowane POd maską fajności i nowoczesności. POsiadające znamiona DOBRA. Jeśli przełożymy to na język POlskiej POlityki, najbardziej perwersyjnym złem jest partia z "ludzką twarzą" iPOsługująca się językiem miłości. Taki syf zapakowany w elegancki papierek. Czy już Pan wie o kogo chodzi? POdPOwiem, że nie jest to wcale PSL
    POzdrawiam.
  • ~realista
    (2012-08-05 14:01)
    facet wygląda na buraka wsiowego.Swoje opinie powinien zgłaszać w oborze...
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2012-08-05 14:05)
    Dlaczego PIS uwaza Polakow za idiotow...???
    W 2005 roku PiS dostal mandat na czteroletnia kadencje, niestety nie dal rade i oddal wadze po dwóch latach fundujac Polakom nieplanowane wybory w czasie polskiej prezydencji w Unii.
    Teraz znów chce rzadzic, choc ma mniejsze poparcie spoleczne i zadnej nadziei na koalicje z kimkolwiek.
    To niby jak chce rzadzic, jak bedzie szukal i walczyl z "ukladem"?,
    Rzadem mniejszosciowym?
    Prezes...i &...?? Znowu jedziesz na prochach ? Co bierzesz ??
    Niezly odlot daja !!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2012-08-05 14:06)
    Jak ma sie wiedze i odpowiednie stanowiska mozna latwo zgromadzic ogomny majatek.
    Hitoria o tym jak ludzie PiS wyrwali gruba kase z panstwowego majatku obchodzac przepisy albo je zmieniajac.
    Historia prawdziwego ukladu.

    Opowiedz nam ...o tym , mozna zmniejszyc dlug panstwowy...
    Jak.. Kaczynscy ... ukradli Polakom biurowce RUCH warte 285 milionow zl...i schowali je w swoich fundacjach...!!!
    TO BYL DOPIERO PRZEKRET...!!! Papiery i dokumenty poznikaly za ich rzadow...a biurowce i placy zasilaja kase PIS !!! to bandytyzm !!!
    Nadal maja te biurowce i place...dlaczego ???
    Cos jak zbiorka na stocznie u Rydzyka...
    niezly przekret na setki milionow zl...a taki nierozgarniety wyglada ten wasz kombatant z AK jaro kaczynski...
    Gdyby odebrano biurowce RUCH prezesowi Jaroslawie Kaczynskiej...to starczyloby na glodne dzieci , szkoly i emerytow...
    CBA nie chca grzebac w przekretach PIS i Kaczynskiego...a tu ma wszystko jak na dloni...co prawda prezes za rzadow PIS jak mafia zniszczyl dokumenty ale to nie trudne dla agenta Tomka z CBA..tego co wille kupuje na nie istniejace osoby...moze poderwac i wykorzystac Jaro...moze mu cos PISnie ?
    A biurowce RUCH...he he he co je prezes Jaroslaw Kaczynski przekretnie he he sprywatyzowal do swoich szemranych fundacji nazwanych Solidarnosc...solidarnosc ??? nigdy tych 280 milionow nie zobaczyla...!!!
    PIS najbogatsza partia...uwlaszczyla sie na Polakach wyrywajac im 220 milionow zl mienia...!!!
    Sprzedaja i wynajmuja...PIS..nie swoje przekretnie wyludzone mienie...oplacaja hordy pis-spin-doktorow... cyngli na forum i innych sprzedajnych agentow rozsianych w administracji panstwowej...przecieki ??? kto w to uwierzy...?
  • ~4:1 dla Platformy
    (2012-08-05 14:09)
    W dyscyplinie NEPOTYZM to wynik meczu PO - PSL:
    4:1 dla PO.

    PSL to mały pikuś przy tym, co wyrabia plaforma z nazwy obywatelska, z działalności: korupcyjno - kolesiowska.

    Nie bez racji nazywana PARTIĄ OSZUSTÓW.
  • ~Toronto
    (2012-08-05 14:15)
    Jak przzjezdam do Polski to po chwili czuje sie jakbym byl w kraju IIIciego swiata (mentalnie). Dwie klasy ludzi. Szlachta PO i cala reszta ktorym sie nic nie nalezy. Szlachta ma potezny bicz na reszte ludu: zaprzyajznione telewizje. Ale lud tez ma mozliwosci. To sie czuje w rozmowach. Haslo jak tu wyjechac, stale wisi w powietrzu w rozmowach miedzyludzkich.
  • ~jeremi
    (2012-08-05 14:19)
    ZSL mieniące się teraz jako PSL, jest jak stonka , której za cholerę nie można wytępić
  • ~qpa
    (2012-08-05 14:42)
    Prezes PiS Jarosław Kaczyński to moze sobie pogadac
    Facet niedowartosciowany, za wszelka cene probuje dojsc na szczyt wladzy ale na szczescie Polacy sa coraz bardziej rozgarnieci i nie daja sie nabrac na niedzielne pogadanki panow w sutannach.
  • ~dziadek
    (2012-08-05 14:47)
    Polak katolik to złodziej ,codziennie to widać,słuchać i czuć.
  • ~Ja @~qpa
    (2012-08-05 14:51)
    Pokaż mi choć jeden wątek swej wypowiedzi związany z refleksją Staszewskiego.

    Otwórz słownik, i poczytaj co oznacza SEMANTYKA.

    Wykazujesz poważne braki w rozumieniu słowa pisanego i samodzielnej jego interpretacji.
  • ~Emeryt
    (2012-08-05 15:00)
    Kazik Staszewski-debil z przepitym mózgiem
  • ~cyngiel
    (2012-08-05 15:01)
    Kazik nie mowie ze psl jest swiete ale nie odwracaj kota ogonem Gaz wyborcza podala wyniki nepotyzmu za rzadow pisu 100 osob za rzadow po psl wynik psl 60 tysiecy po 200 tysiecy na stanowiskach panstwowych, Ze ta wiadomosc szybko znikla to sie nie dziwie wiem ze glosowales na platfusow i od ciebie tez wymagam rzetelnosci.a to co pisza jakies trole z mlodych po czy 13 i inne lemingi to mi wisi i POwiewa, Dosyc wole byc moherem niz tuska frajerem
  • ~J-23
    (2012-08-05 15:04)
    ~Toronto-nie jesteś zbyt inteligentnym człowiekiem-raczej prostak
  • ~Arena
    (2012-08-05 15:06)
    Najnowszy PO-mysł UE: oszczędnosci amber-lemingów będą ratowały obce banki!

    Według "Naszego Dziennika" Nowy projekt dyrektywy Komisji Europejskiej i Rady UE dotyczy skonsolidowanego nadzoru nad bankami w całej UE.

    Na to prawo czekają Hiszpanie i Włosi, którym dyrektywa jest potrzebna, by przerzucić koszty ratowania sektora bankowego na inne kraje -- w tym państwa Europy Środkowej.

    W istocie projekt dyrektywy oznacza przesunięcie nadzoru nad bankami na szczebel europejski, przy jednoczesnym pozostawieniu odpowiedzialności finansowej po stronie rządu krajowego.

    Dyrektywa była omawiana podczas posiedzenia Komisji UE Sejmu. Protestujący posłowie PiS zostali przegłosowani przez koalicję PO-Palikot-PSL-SLD.

    Autorem wniosku o negatywną opinię dyrektywy jest senator PiS Grzegorz Bierecki, szef Kasy Krajowej SKOK.

    Po wejściu w życie proponowanych zasad kłopoty banku-matki będą automatycznie kłopotami banku-córki (np. w Polsce).

    Dyrektywa przewiduje, że w razie potrzeby źródłem finansowania restrukturyzacji staną się krajowe fundusze gwarancyjne, co w przypadku Polski oznacza Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG).

    Najważniejszą nowością w dyrektywie jest to, że o restrukturyzacji i likwidacji banku decydować będą organy nadzorcze ***kraju macierzystego*** dla danej grupy bankowej -- a nie jak dotychczas organy krajowe państwa goszczącego bank-córkę.

    Takie zapisy oznaczają, że jeśli zagraniczna grupa bankowa narobi długów np. we Włoszech, będzie mogła je zlikwidować kosztem swojego banku w Polsce i polskich depozytów.

    Pieniądze klientów banków działających w Polsce zostaną zagrożone przez nieodpowiedzialne działania banków z innych krajów oraz propozycję KE, która postanowiła pomóc krajom strefy euro. Na tę pomoc tym razem mogą się zrzucać już bezpośrednio polscy obywatele.

    Stąd ofensywa PO-PSL przeciwko polskim SKOKom.
  • ~dk
    (2012-08-05 15:12)
    Uwielbiam ten polski reakcjonizm. Wyjdzie jakas afera, wszyscy, od kucharki w barze mlecznym po sportowcow i celebrytow nagle musza zademostrowac swoje oburzenie. Ale to jeszcze pol biedy. Najlepsze jest to ze najpierwa polska prasa wogole nie widzi problemu ( a pro po, co za dziennikarze sledczy u was pracuja ja sie pytam??na prawde tak ciezko bylo znalesc tak prymitywne przekrety?) a potem jak juz syf wyjdzie na jaw, podnosi sie wielka debata, nagle wszyscy maja swoj pomysl na uzdrowienie. Szkoda ze jak zwykle po tym, jak sie mleko juz rozlalo. Zygac sie chce...
  • ~luk1407
    (2012-08-05 15:28)
    orędzie z serii Ostrzeżenie, które otrzymała wizjonerka z Irlandii, Maria Bożego Miłosierdzia ---Nie mogę znieść myśli o tych DUSZACH, wleczonych przez SZATANA do PIEKŁA---Orędzie nr 282 z serii Ostrzeżenie---Otrzymano wtorek, 13 grudzień 2011, godz.20.15---Moja najdroższa, ukochana Córko, ponieważ zbliża się Ostrzeżenie, ważne są przygotowania dla wszystkich Moich WYZNAWCÓW.Wszyscy ci wierzący muszą się mocno MODLIĆ o przebaczenie swych GRZECHÓW, aby uniknąć BÓLU CZYŚĆCA, którego większość ludzi na ŚWIECIE doświadczy przez krótki czas, natychmiast po OSTRZEŻENIU.Módlcie się, módlcie się za tych, którzy będą SZOKU widząc stan swojej DUSZY, kiedy ich grzechy zostaną im ujawnione podczas Ostrzeżenia.Muszą oni zrozumieć, że ich grzechy muszą być ujawnione, zanim będą mogli być całkowicie oczyszczeni z GRZECHU, tak aby mogli wejść do Mojego NOWEGO RAJU NA ZIEMI – Nowej Ery Pokoju, Miłości i Szczęścia, które każde z Moich dzieci musi odziedziczyć.Moje Serce jest pełne radości, ponieważ przynoszę ten Wielki Dar dla ludzkości. Mimo to utrzymuje się Mój smutek z powodu tych, którzy po prostu ODRZUCĄ szansę tego nowego życia.Dzieci, potrzebuję tak wiele MODLITW, aby SZATAN mógł być powstrzymany od kradzieży ich dusz. On będzie robił to nadal, aż do ostatniej minuty.Nie mogę znieść myśli o tych DUSZACH, które będą odrywane ode Mnie, KRZYCZĄCE i kopiące w proteście, gdy on i jego słudzy ciągnąć je będą w CZELUŚĆ PIEKŁA.Pomóżcie Mi dzieci zapobiec temu poprzez wasze MODLITWY.Dzieci, dusze te muszą kategorycznie odrzucić szatana i jego metody, jeśli mają wejść do Nowego RAJU. Albo muszą zwrócić się ku Mnie z ochotą, albo wcale nie. Mają do wyboru dwie możliwości, Nowy Raj na ziemi lub otchłań WIECZNEGO POTĘPIENIA w towarzystwie szatana. Nigdy w życiu nie miejcie wątpliwości co do istnienia PIEKŁA, dzieci. Bądźcie świadomi, że każda poczerniała DUSZA, zaraz po śmierci wciągana jest przez DEMONY szatana do piekła i DRĘCZONA na WIECZNOŚĆ. Pomimo swoich wszystkich obietnic szatan utworzył przerażający stan TORTUR dla takich dusz. Z powodu jego nienawiści do ludzkości, dusze te będą CIERPIEĆ PONAD ICH WYTRZYMAŁOŚĆ, ale mimo to muszą ZNOSIĆ to całą wieczność. Czy te dusze nie wiedzą, co przynoszą obietnice SZATANA? Czy nie wiedzą, że bogactwo, sława i uwodzicielski materializm tworzą oczywistą ścieżkę prosto w ramiona złego? Obudźcie się wszyscy, dopóki MOŻECIE. Ratujcie siebie i tych słabych, wprowadzonych w błąd grzeszników od tego straszliwego KOŃCA waszego istnienia. Nie macie dużo czasu. Niech modlitwa za te dusze rozpocznie się dzisiaj. Wasz Zbawiciel. Jezus Chrystus
  • ~Gernucki
    (2012-08-05 15:41)
    PSL to tylko biedne ludzie, chcące szybko się nachapać póki prawdziwi szkodnicy Tusk i Kaczyńskie pozwalają.