Rybiński: Państwo traktuje obywatela jak przestępcę

Gdy parę dni temu parkowałem w centrum Warszawy, zobaczyłem nowy parkomat. Próbowałem zapłacić, wciskając monetę w otwór, ale parkomat odmawiał przyjęcia jej. W końcu dostrzegłem że coś się wyświetliło na ekranie. „Wprowadź numer rejestracyjny samochodu” – odczytałem i ze zdziwienia mnie zatkało - pisze Krzysztof Rybiński, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

wróć do artykułu
  • ~raff
    (2012-11-29 08:16)
    sama prawda
  • ~tshirt
    (2012-11-29 08:20)
    We Wrocławiu też trzeba podawać numer rejestracyjny - niestety, takie mamy społeczeństwo - lata zaborów (zwłaszcza rosyjskiego) i PRL-u zrobiły swoje. Postsowiecka mentalność urzędników (obywatel to z założenia oszust) oraz społeczeństwo cwaniaków, nakładają się wzajemnie na siebie i mamy to co mamy. Jak ktoś to kiedyś określił - Polacy mają postkolonialną mentalność i nie należy przykładać miary znanej z zachodnich społeczeństw. Przykre ale prawdziwe - i dlatego mamy tak jak mamy i długo się nic nie zmieni.
  • ~Jasza
    (2012-11-29 08:37)
    Juz mamy` więzenie`!~!
  • ~przyjezdny do Polski A
    (2012-11-29 08:44)
    kwintesencja polskiej prowincjonalnej mentalności. Podobno we W-wiu też tak jest, porażka. Jednak w P-niu jest rozwinięta cywilizacja europejska, bo o takich azjatyckich metodach nikt nie słyszał.
  • ~xxx
    (2012-11-29 08:51)
    jfj
  • ~fff
    (2012-11-29 08:52)
    fff
  • ~ddd
    (2012-11-29 08:52)
    xyz
  • ~007
    (2012-11-29 08:54)
    Faszyz w Polskich granicach ktory wprowadza V Kolumna jest ostatnim ostrzeżeniem dla Suwerena - OBUDŹ ŚIĘ
  • ~sokular
    (2012-11-29 09:03)
    Słucham prawej i lewej strony w komentarzach (to obiektywizuje obraz stanu) ale Panu się zdarza przeginać...nie zawsze się to mieści w formacie Profesora...to obniża meritum komentarzy.
  • ~Tonino
    (2012-11-29 09:12)
    I niech ktoś powie , że Polska nie jest krajem policyjnym . W represjonowaniu społeczeństwa doganiamy już Białoruś . JAK DŁUGO JESZCZE TAKI STAN POTRWA ?
  • ~Teresa
    (2012-11-29 09:23)
    A jak urzędnicy traktują podatników, nie ścigają złodziei a Bogu ducha winnych ludzi. Komuno wróc!!! ,
  • ~Tofik
    (2012-11-29 09:40)
    re~przyjezdny do Polski A
    Bo w Poznaniu nie rządzi Azjatka.
  • ~Kulfon
    (2012-11-29 09:42)
    PRL wiecznie żywy. Sowiecki model władzy. Złodziej (tzn. władza) w każdym widzi złodzieja. Obywatel traktowany jest jak śmieć i krowa dojna. Je...ne POlaczkowo.
  • ~rafael
    (2012-11-29 10:06)
    A przecież wiadomo, że z państwem i tak nikt nie wygra. Dlatego z założenia powinno być tak, że to obywatel ma rację i jest uczciwy. Tym bardziej, ze niewinnych wsadzają do więzień np. zarząd Stoczni Szecińskiej.
  • ~biber
    (2012-11-29 10:07)
    Nie wiem czy jest to zgodne z konstytucja , ale spotkalem sie z tym w wielu miejscach ; Wegry , Austria Niemcy i Wlochy .Jest to moim zdanien kontrolowanie obywatela , ale... Dojezdzajac do tego parkingu byl juz Pan pare razy zanotowany w kamerach ulicznych to samo sie dzieje gdy kupuje Pan np przejazd po autostradach np Wegier czy Wloch .Jadac po autostradach europy jest pan wszedzie obserwowany i nagrywany Numer jest po to np gdy zamiast 2 godzin jest Pan jedna godzine i oddaje Pan miejsce z biletem nastepnemu , jak rowniez przy obliczeniach fiskalnych jest to jasne ,ze to Pan parkowal . Wydaje mi sie to jest legalne poniewaz to sa panskie pieniasze , ale posiadacz parkingu zarabia na tym poniewaz stoi tu panski nr. samochodu . Ja bedac w Budapeszcie na parkingu dostalem przy wjezdzie z automatu bilet z moim numerem . Jest to w sumie zabezpieczenie przed kradzieza .Gdziekolwiek jedziemy jestesmy obserwowani .
  • ~lolcat
    (2012-11-29 10:23)
    lemingi nie bulgotać !! sami sobie socjalistyczne rządy wybieracie od 90 roku, PO PIS SLD PSL Palikoty to czysty socjalizm wbijcie to sobie do głowy a w socjalizmie urząd i urzędnik ma dobrze i sie niczym nie musi przejmować! trzeba było głosować na partie wolnościowe.
  • ~vh
    (2012-11-29 10:29)
    Przeciez to oczywiste - czego sie spodziewacie po prawie 200 latach okupacji i przejmowania rozwiazan prawnych od okupantow ktorzy prawo tworzyli by Polakow rugowac i sekowac? Ze to prawo bedzie sluzyc budowaniu postaw obywatelskich, ze bedzie ono traktowac Polaka normalnie? Najsmiejszniejsze jest ze pPolacy wyjezdzaja i generalnie swietnie czuja sie w krajach ktore maja normalne relacje ze swoimi obywatelami i czesto lwasnie potwierdzaja ze jakosc zycia wyzsza niz w Polsce zwiazana jest z tym jak sa traktowani - i doceniaja to.
  • ~pytanie
    (2012-11-29 10:31)
    Partie wolnościowe, a są takie?
  • ~eed
    (2012-11-29 10:49)
    Rybinski ma 100% racje!!! Polska to chory kraj! Urzędnicy powinni mieć kilkudziesięcio tysięczne grzywny za złą decyzje czy potraktowanie petenta. to samo prokuratura, która wsadza do więzienia ludzi za jazdę po pijanemu na wsi na rowerze, albo za to, że ktoś pobił złodzieja we własnym domu podczas rabunku!! To jest poprostu nie normalne! Sądy, prokuratura, cała administracja to jedna, wielka banda, która wykorzystuje mase robotniczą do własnych zysków. Przykładów jest wiele i wszyscy znas w mniej lub bardziej poważnych sprawach zetknęli się z tym zjawiskiem. A pogadaj z taką panią prokurator, to ona uważa się za wielce inteligentną, obrończynię społeczeństwa, bo np dała kare grzywny biednej osobie, która nie płaciła abonamentu bogatej firmie teleokomunikacyjnej. I uważa ją za nie inteligentną i bandycką. A mało tego uwaza, ze jej prawo nie obowiązuje, bo ona zna wszystkich prokuratorów i policjantów w mieście.
  • ~Kon Donek
    (2012-11-29 10:51)
    Parkomat w centrum Warszawy połknął moje pieniążki i nie wydał biletu. Od razu telefonicznie zgłosiłem. Pech chciał, że za chwle przechodziła Srasz Wiejska i wlepieli madat (opłatęza parkowanie rzekomo bez opłaty). Od firmy zarzadającej się, że wszelkie telefony mogę sobie schować tam gdzie oni wiedzą ze ja wiem, a reklamacje można składać tylko droga pisemną listem polecony lub pismem skłądanym osobiście. Oczywiście koszt złożenia takiej reklamacji przekracza koszt opłaty parkingowej. Nie złozyłem, no to komornik sciga mnei już trzeci rok.. HGW wype...!!