"Szpitale jeszcze nigdy nie były tak zadłużone"

| Aktualizacja:

Sytuacja ochrony zdrowia jest coraz gorsza, jeszcze nigdy w historii nie było tak dużego zadłużenia szpitali; konieczne jest wprowadzenie współpłacenia - ocenia redaktor naczelny branżowego miesięcznika "Menedżer Zdrowia" Janusz Michalak.

wróć do artykułu
  • ~Pacjent polski
    (2013-01-03 09:56)
    Wydajemy na drogie leki, badania: Krew, USG. ECHO serca itd. lekarze nie dają skierowań nawet na podstawowe badania jakimi są: Ob. Morfologia, Mocz. Psiadam rachunki za jw. To już jest współpłacenie do ubezpieczenia w NFZ czy leczenia szpitalnego! Do refleksji!
  • ~Lerski
    (2012-12-05 18:16)
    NFZ prowadzi gospodarke socjalistyczna nakazowo planowana a za oszczednosci na pacjentach wyplacaja sobie sowite premie
  • ~Zgredek
    (2012-12-04 16:26)
    ~Elek Torat2012-12-02 12:56
    Zabrakło mi pieniędzy pod koniec miesiąca, a rząd nie podjął żadnych działań zapobiegawczych. Niewątpliwą winą rządu jest też to że mam taką małą pensję. Widocznie wykształcenie jakie dało mi za darmo państwo jest niewystarczające dla osiągnięcia lepszych zarobków. Oczywista oczywistość że nie można przyjąć tezy że źle gospodarowałem swoimi zasobami i dlatego pod koniec miesiąca nie mam co jeść. Nie jest też dobrym argumentem to że Franek z domu naprzeciwko ma taką samą pensję i jakoś mu starcza, a czasami nawet nieco zaoszczędzi. Widocznie ma tzw. "chody".
    Dokładnie tak jest. Konieczne jest dokładnie skontrolowanie wszystkich szpitali jak wydawane są nasze pieniądze i jaki sprzęt leży w magazynach.
  • ~Groszek
    (2012-12-02 17:28)
    Nie do wytrzymania jest to,że najwięcej i z nadroższych procedur korzystają ci,co płaca grosze na NFZ,nie dbają o zdrowie,pala,pija a potem chca się leczyc na najwyzszym poziomie.Zaden budżet tego nie wytrzyma,musimy doplacac,bo medycyna nowoczesna bdużo kosztuje.
  • ~Pacjent
    (2012-12-02 17:23)
    0mld.zl.Zmian nie chcą lekarze,ktorym pensje wzrosły 3-krotnie.W niektorych szpitalach 80 % idzie na pensje a leczenie pokrywa się z nadwykonań[stąd długi]Częśc wysoko postawiona grupa lekarzy nie chce żadnych reform i wszystko bojkotuje i zarabia krocie prywatnie.
  • ~aj waj, aj waj
    (2012-12-02 16:58)
    a żyd wiele bny zaciera ręce !
    przestrzeń życiowa dla koszernych rośnie
    i to szybciej niż długi szpitali !
  • ~to już nie do wytrzymania
    (2012-12-02 16:54)
    Co ten debil Michalak opowiada ?
    A gdzie są moje pieniądze i każdego obywatela płacone
    comiesięcznie na fundusz zdrowia, skoro są tylko usługi
    finasowane przez państwo ? Jakie państwo ?
    Żadne państwo tylko moje pieniądze do których zaś mam
    współfinansować, a złodszieje z PO wszystko rozkradną ?
  • ~wiele bny
    (2012-12-02 15:00)
    kler ryki jeszcze nigdy nie były tak spasione obłowione im wiecej chorób tym wiecej kler zarabia i o to chodzi niech idą do rayu tam jest le pij
  • ~Sielatycki
    (2012-12-02 14:38)
    Wszystko sie toczy tak jak powinno sie toczyc od 2007 roku czyli od momentu jak PO przejeławładże Niejaka Sawicka bodajże w 2006 roku kochajac sie z agentem Tomkiem szeptala mu w ucho. " JAK PRZEJMIEMY WŁADZE TO UWŁASZCZYMY SIE NA SZPITALACH " Polakom została juz tylko mozliwosc przespac sie u siebie. Wszystko ukradzione jak nie przez smierdzacych swoim dymem , bo kadza to przez tych co dorwali sie do władzy.