Pobudzenie inwestycji ograniczy bezrobocie

| Aktualizacja:

Główna partia rządząca uzyskała swoją pozycję przede wszystkim dzięki poparciu zamożnych grup, więc trudno sobie wyobrazić, że podejmie politykę sprzeczną z - przynajmniej krótkookresowymi - interesami własnego elektoratu - uważa ekonomista prof. Ryszard Bugaj.

wróć do artykułu
  • ~AZz Oslo
    (2013-06-20 09:09)
    Bugaj mówi jak nauczyciel akademicki . Rozmywa sie w tym wszystkim hierarchia
    i kolejność działań . Nie wszystko jest możliwe . coś tam od nas praktycznie nie
    zależy. ( światowy kryzys na przykład) Moim zdaniem najłatwiej byłoby uzdrowić redystrybucje gomadzonych przez państwo środków. Wrócić do polityki mieszkaniowej rezygnują jednocześnie z kosztownych wymagań izolacyjności Planowanie przestrzenne musi tu być punktem wyjścia.
    W inwestycjach państwowych odciąć od pieniędzy pośredników. Obniżyć podatki.Podnieść opłaty za samochody osobowe i rygorystycznie je egzekwować. Obniżyć składkę ZUS , zlikwidować KRUS . Zlikwidować uprz
    ywilejowania emerytalne ( z wyjątkiem motywowanych zdrowotnie)...
  • ~Zołza
    (2013-06-07 07:30)
    przede wszystkim nakazać ,aby rzesza ludzi pracująca w administracji państwowej i samorządowej ponad to co do emerytury "wystarczy" przeszła realnie na tą wypracowaną emeryturę.Na ich miejsce niech trafią ludzie młodzi chcący pracować
    którzy zaczną składkować na swoje jutro za mniejsze pieniądze .I będzie wilk
    syty ,ale i owca nie za bardzo nadgryziona. Tak na moje oko jest tego 10 % ludzi
    pracujących w tym sektorze. Takie widzę doraźne -częściowe rozwiązanie
  • ~Myślący
    (2013-06-06 12:45)
    Bugaj !! Precz bydlaku!!
  • ~heliot
    (2013-06-04 12:54)
    popieram p. Bugaja w 100 %, liberałowie to bogacze,a że okłamali i nadal okłamują naród ,a naród daje się na te mrzonki nabrać to inna sprawa...kryzys światowy tu nie ma nic do rzeczy,z chwilą objęcia władzy przez liberałów kryzysu jeszcze nie było ,a ani jeden punkt z exposee tuska nie był i nie jest realizowany! Wszystko ma udzwignąć biedny naród! rozdmuchana administracja /dla swoich/ do czego jest potrzebna?zaś co trzecie dziecko polskie żyje w biedzie,a co piąte w nędzy! rządzący są oderwani od rzeczywistości!!!
  • ~Ironiamuss
    (2013-06-04 12:50)
    Bugaj: Ideologiem zwolenników "KOMUNO powróć"???
  • ~Tofik
    (2013-06-04 09:55)
    re~Wiesio13 bicz na PISmatołki2013-06-04 09:45
    Jeden z trzynastu, skończ wreszcie kopulować z klawiaturą.
  • ~Tofik
    (2013-06-04 09:53)
    re~nawet2013-06-04 09:36
    W Polsce są trzy rodzaje "bogaczy". Jedni którzy sami na to zapracowali, stworzyli firmy od podstaw i którzy rzeczywiście dają miejsca pracy. Drudzy, którzy uwłaszczyli się na majątku narodowym (czyli także twoim), którzy nie tworzą miejsc pracy, a jadą na machlojach i wyprowadzaniu kasy. Trzeci tworzący firmy "drucik", stający do przetargów i wygrywający je, a nie mający żadnych swoich pracowników, oszukujący podwykonawców. Ci pierwsi to nie jest elektorat PZPO, ci drudzy i trzeci zabili by dla własnych interesów, czyli typowy PZPOwski elektorat.
  • ~kat
    (2013-06-04 09:52)
    NoNo. Uważaj na słowa, bo źle skończysz.
  • ~>>>>>> Zibi <<<<<<<
    (2013-06-04 09:52)
    MAFIA -tuska TO SAMI ZŁODZIEJE I PRZEKRĘCI UDAJĄCYCH WIELKICH BIZNESMENÓW ...
  • ~recenzent
    (2013-06-04 09:45)
    Panie Bugaj, krytykuje Pan sposób zwalczania bezrobocia w Polsce. Przypomina mi to lekarza który umie postawić diagnozę, ale nie ma pomysłu na leczenie. Dla czego Pan nie zaproponuje swojego pomysłu na ograniczenie bezrobocia. Pana wywód jest uniwersytecki, lecz nie kończy się konkluzją. To tak jak praca naukowa z hipotezą, ale bez wniosków. Kto jak kto, ale Pan jako pracownik naukowy, profesor, powinien to doskonale rozumieć. Internet czytają nie tylko osoby nie douczone.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-06-04 09:45)
    re PIS pseudo Wiesio 2013-06-04 09:25

    Ot taki typowy, merytoryczny wpis typowego PISdzielca z IQ ponizej zera. -Taka mala buczaca bojówka kurdupla...czyli takie male, cuchnce PISuarem goowno, któremu kaczyzm, fanatyzm, nienawisc, trotyl i dym z pochodni zlasowal maly, nakryty przyciasnym moherkiem PISuarski mózdzek...
    P.S. Prosimy o wiecej, wiecej inwektyw, wulgaryzmów, obelg, gnoju, lajna i trotylu, - aby kazdy wiedzil ze jestes "prawdziwym PISdzilcem" !

    Wulgarne rozmodlone z Torunia ( szkola rydzyka )
    PIS falszywki PISdzielstwo swiruje falszuje posty !!!
    A Jaroslaw juz dogorywa...Zimny Lech , Zimny Jaroslaw
    swiniarnia rozmodlona wrocila z mszy w kosciele

    Kazdego dnia dziekuje Bogu ze nie jestem pisdzielcem. Cale zycie anty-pis!
  • ~Tofik
    (2013-06-04 09:44)
    re~takmisięzdaje2013-06-04 09:21
    Tak ci się tylko zdaje, rację ma Bugaj.
  • ~nawet
    (2013-06-04 09:36)
    Ten Pan posiada genetycznie wdrukowany "sosjalizm" w kod genetyczny. Panie Bugaj bez pracodawców, nazywanych przez Pana "kapitalistami" mielibyśmy dobrobyt jak w PRL-u. Dla wybranych towarzyszy i towarzyszek. Pozostali staliby w długich kolejkach, bez nadziei. A kiedy nie dało się nakarmić naród, wywołąno hiperinflację aby odebrać "ludowi pracującemu miast i wsi" środki pieniężne. Pozostały puste półki i puste kieszenie.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-06-04 09:25)
    Pewnego dnia dostanę kopa w doopę,
    ale już mam chatę i robotę zapewnioną
    na Wzgórzach Golan. Zbieram doświadczenia
    na POlaczkach, bo niedługo będę musiał
    wciskać kit Palestyńczykom !!
  • ~takmisięzdaje
    (2013-06-04 09:21)
    Panie Bugaj, zamożni w Polsce to mniej jak 10% ludności. Nie da się wygrać wyborów z takim poparciem. PO wygrało bo PS-u mieliśmy już dość. A jak będzie za dwa lata, zobaczymy. Obawiam się, że pamięć ludzka jest bardzo krótka, a wielu nie rozumie co to kryzys światowy.Nie rozumie również że Polska idzie przez kryzys z małymi stratami, w porównaniu do Grecji, Cypru, Włoch, Portugalii i Hiszpanii, a nawet Francji. To dlatego, że "sockal" w Polsce nie jest rozbudowany, a koszty robocizny stale są dużo niższe. Ale kapitalizm w Polsce rodził się od nowa, a gdzie indziej rządy zastały nie swoje "grzechy", lecz poprzedników.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-06-04 09:17)
    Podly PIS...!
    Dla PiS wiarygodnym byl Andrzej Kryze , prokurator Prokuratury Generalnej w rzadzie PiS,
    sam wielce zasluzony w tepieniu ruchów niepodleglosciowych.
    Syn Romana Kryze sedziego aparatu terroru PRL, który min. skazal na kare smierci
    rotmistrza Witolda Pileckiego. Znany byl z bezwzglednosci wobec polskich patriotów,
    sluzalczy wobec aparatu terroru Zwiazku Sowieckiego.
  • ~yeti
    (2013-06-04 09:10)
    Bugaj ma rację.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-06-04 09:10)
    Pewnego dnia caly budzet stanie przed Prezesem Panem otworem trzeba tylko wygrac wybory.
    .i mozna futrowac Rydzyka setkami milionow i siebie i swoich zausznikow
    To jest PIS...cel koryto ! Za to Prezes-Zbaw obieca wszystko wszystkim na swoich spotkaniach- tylko nigdy nie mowi jak to zrobi ! ( 3 000 000 mieszkan tez debiol obiecal )
  • ~Ania
    (2013-06-04 08:56)
    Młodzi Demokraci pod wodzą Grasia wylegli by w boju dać odpór
    wszelkiej maści POmówieniom wodza Thuska
  • ~Artur23