Sprzątam po Balcerowiczu

| Aktualizacja:

Polska jest dziś na innym etapie rozwoju, niż była w latach 90. Jesteśmy już normalną dojrzałą demokracją. Z dojrzałym i mądrym elektoratem. I nie ma powodu, by stosować politykę szokowych reform - przekonuje wicepremier Jacek Rostowski

wróć do artykułu
  • ~oberobozowy
    (2013-07-30 09:18)
    gdzie wyparowały miliardy złotych? Należy zastosować ścieżki prawdy,wówczas po kilku kopniakach facet zacznie śpiewać !
  • ~dođ
    (2013-07-24 10:00)
    Niedługo i po Rostowskim trzeba będzie sprzątać. Lecz po nim będzie musiało to robić kilka pokoleń Polaków. Dlatego już teraz trzeba odebrać mu paszport aby nie wyemigrował z polski a póżniej leżał pod palmom i śmiał się z Polaków Trzeba przygotować mu miejsce na Rakowieckiej.
  • ~adelaide
    (2013-07-23 12:20)
    Początek mojego postu miał być;



    Mają rację Miller, Belka i Balcerowicz jak najprędzej trzeba wykopać Rostowskiego i po nim posprzątać, póki nie zbankrutowaliśmy.


    Za niezamierzony błąd przepraszam.
  • ~adelaide
    (2013-07-23 12:16)
    Miller, Belka i Balcerowicz jak najprędzej trzeba wykopać Rostowskiego i po nim posprzątać, póki nie zbankrutowaliśmy.


    DONALDOWI TUSKOWI I JEGO KOLESIOM Z POWSI I PSLE NALEŻY SIĘ TRYBUNAŁ STANU I KRYMINAŁ A NIE ABSOLUTORIUM.


    ŻLE ROKUJĄ PERSPEKTYWY DLA POLSKI, DLA SAMORZĄDÓW DLA MIAST.

    PO LATACH RZĄDÓW, NIERZĄDU, ZA RZĄDÓW DONALDA TUSKA I JEGO KOLESI Z POWSI I PSL SPADA DOCHÓD OBYWATELI, SPADA PKB, PADA CORAZ WIĘCEJ MAŁYCH FIRM, ROŚNIE BEZROBOCIE I BIDA SPOŁECZEŃSTWA.

    Pisałam już o tym w 2012 roku pod nickiem annastasia, nick musiałam zmienić tak jak wielokrotnie IP etc. bo prawda w oczy nasze, usłużne rządowi media kole i moje komenty jako dla nich niestrawne były usuwane, przez automatyczne filtry.

    Donald Tusk i jego kolesie z POWSI i PSL finanse naszego państwa powierzyli Rostowskiemu.

    A importowany, od Angoli, Pan Jacek vel Jan Vincent Rostowski, jest, wielkim, magiem, od tzw. *kreacyjnej, księgowośći*. A cóż to, za magia ? Otóż, *kreacyjna księgowość*, to w tym przypadku prawdę mówiąc, szachrajska, oszukańcza, księgowość, bo polega na przesuwaniu, tych samych środków, finansowych, często wirtualnych i faktycznie, nieistniejących, z konta, na konto, z budżetu do, specjalnie, utworzonej spółki, ze spółki do innej spółki, czy agencji itd. dla uniknięcia jakichś, podatków, opłat czy zaliczenia, do jakiegoś budżetu, czy kwot, limitów itd., dla stworzenia, wirtualnego, przedstawienia, wyobrażenia, że wszystkie te podmioty, są wydolne finansowo, przy wykorzystaniu do tych machinacji jednych i tych samnych środków, często, też wirtualnych.

    To bardzo, niebezpieczne, praktyki, to praktyki, niebezpieczne dla, naszego państwa, to praktyki niebezpieczne, dla nas, dla wszystkich Polaków.

    Można, w ten sposób, oszwabić, Polaków, inwestorów a nawet, komisarzy UE. Ale to działanie, niebezpieczne i na krótką metę.

    Albowiem, Gdy finansami, naszego państwa, zarządza Pan Jan Vinvent Rostowski, mamy nie tylko *kreatywną, księgowość*, finansów naszego, państwa, ale i *kreatywny* bilans, *kreatywny*, budżet państwa i zapewne, *kreatywny*, wzrost, gospodarczy.

    Przypomina to, opisywane w literaturze, i przedstawiane obrazowo, w rysowanych, wiele lat temu, karykaturach, jak *kreatywnie* był traktowany, naiwny klient u przedwojennego, cwanego, wielce, kreatywnego, krawca, otóż przedstawiajac, w lustrze, klientowi, jak pięknie, leży, na nim, uszyty dla niego garnitur, krawiec demonstrując, jaki jest piękny, garnitur, z przodu, garścią, naciąga, bezczelnie, materiał z tyłu, i na odwrót, demonstrując, szykowność, garnituru, na plecach, bezceremonialnie, naciąga, garścią, materiał z przodu.

    Naiwny, spieszący się klient, widzi w lustrze same *dodatnie, plusy*, nowego, garnituru, który sobie sprawił, zadowolony, płaci cwanemu, krawcowi i wychodzi. Niestety, na raucie, na który go zaproszono, wszyscy, skrycie, śmieją się, ukazująć na niego, albowiem, jego garnitur, jest, szkaradnie, brzydki, wygląda na nim, jak nierówny, worek a bohater, prześmiechów, wypada w nim, gorzej, niż przysłowiowy, strach na wróble.

    Tak, jak ten, workowaty, szkaradny, garnitur naiwnego, klienta oszwabionego przez, pejsatego, krawca, znającego, się na, oszukańczym PR-rze i szatańczej, kreacji, wyglądają, w wyniku, kreatywnego zarządzania, finansami naszego państwa, przez Jana Vincenta Rostowskiego, wyglądać, gospodarka i finanse Polski.

    I co się stanie gdy, takie, kreatywne, szachrajstwo zostanie wykryte ? nasza gospodarka zbankrutuje, zbankrutują i stracą jakiekolwiek zaufanie nasze firmy, a wtedy wycofają swoje środki inwestorzy, wycofają z Polski swoje środki finansowe banki, już teraz polskie tylko z nazwy, takim bankrutom, nikt nie pożyczy, nikt nie pomoże, a przedewszystkim Ci których oszukiwano... a my nie mamy żadnego zabezpieczenia, nie mamy atrakcyjnych wysp do sprzedania jak Grecja ...!

    Wówczas, będziemy, mieli, kreatywne ale wirtualne, wynagrodzenie za pracę, kreatywne ale wirtualne, emeryturuy i renty, wirtualne oszczędnosci...


    Słońce Peru, niech zabierze swoich kolesi z PO i PSL, swoją silna drużynę, Palkota i jego ferajne i niech tam zostana na zawsze... !

    My damy sobie doskonale rade bez nich ...!
  • ~Nvt.
    (2013-07-22 21:32)
    Ta niedojda zeby jeszcze 20 lat byla przy tym korycie to i tak nic dobrego nie zrobi bo to przeciez beztalencie.Tylko wode lac potrafi.
  • ~Rafito
    (2013-07-22 19:08)
    Balcerowicz musiał odejść to Rostowski musi wylecieć najlepiej w powietrze
  • ~b-52
    (2013-07-22 09:58)
    alle kraj
  • ~obywatel
    (2013-07-21 15:16)
    przegonić tego bałwana.Przepraszam to nie jest bałwan.To jest cynik,który celowo zniszczył Polskę.Zamknąć faceta w kryminale,czas najwyższy.Pomalować celę na zielono.Niech ma cząstkę zielonej wyspy.
  • ~Drzazga 101
    (2013-07-21 14:10)
    O Matko, ale OLO z 14.15 napisał PIJĘKNE c.v. temu Van Vincentowi vel Dżekowi, ja cię kręcę ! Ale mi tu cóś nie klapuje - JAKIMŻE zatem sposobem taki vicek został dwajścia lat temu DORADCĄ naszego drugiego orła od ekonomii - Balcerowicza ? Czyżby TEŻ nasi Starsi Bracia w wierze z Wall Street maczali w tym swoje tłuste paluchi, kuervas ?!
    OLO zaaneksuj ten swój wpis, kurcze, bo aż ruszam z ciekawości grdyką !
    Hej !-
  • ~TW Stokrotka
    (2013-07-21 12:31)
    a kto uprzątnie tego przyniesionego w teczce z Brytanii - Dyzmę Rostowskiego ... ?
  • ~Gosc
    (2013-07-21 11:05)
    Panie Rostowski.
    Pan po prostu nie rozumie co sie dzieje.
    Wiekszosc tego co pan mowi jest nielogiczna i nijak sie nie ma do ekonomii opartej na ludzkiej pracy.. Za to bardzo dobrze nasladuje pan kreatywnych "ksiegowych" i chwilowych bonzow z Wall Street.
    Tylko ze Polski nie stac na eksperymenty "japonskie". Kraje ktore prowadza "panska" polityke fiskalna sa juz od dawna bardzo bogate i zyja z pracy innych. Polska taka nie jest. Manipulacje finansowe nie generuja nic poza wstydem (i bogactwem kolesiow). Jesli PO przegra, pan bedzie druga po Tusku przyczyna. Ale to juz polityka a nie ekonomia. Panskie koncepcje ekonomiczne nie odbiegaja bardzo od pomyslu Ponzi'ego. Co Balcerowicz naprawil pan skutecznie psuje.
    Najgorsze ze pan w to wierzy a panskie dane maja glebokie dziury.
  • ~Robnad
    (2013-07-21 07:55)
    Vincentemu Fasoli POzostało już tylko jedno.
    musi rzucić hasło: Balcerowicz musi odejść.
    znaczy ,cyrk POkemoński kwadratowy, błazny żenujące.
    się POrobiło, he, he, he.
    P.S.
    morony zaś łykają .
  • ~my
    (2013-07-21 07:31)
    Balcerowicz musi odejsc!!! Klamie, ze jest profesorem, pracuje na rzecz mafii brukselskiej
  • ~zorientowany
    (2013-07-21 07:09)
    A, kto po tobie będzie sprzątał rostowski, pytam się ???
    Ja?
    Takiego bolca !
  • ~Tofik
    (2013-07-21 06:06)
    re~motek2013-07-20 23:01
    Ty zaś obrzezany fiutku dalej jesteś niekumaty
  • ~NOWAK, TEN NOWAK
    (2013-07-21 05:19)
    ROSTOWSKIEGO WYCIĄGNIĘTO JAK KRÓLIKA Z CYLINDRA. WIĘKSZOŚĆ POLAKÓW NIE WIE, KTO ON JEST ?
    ZADŁUŻA POLSKĘ NA POTĘGĘ, MA PODWÓJNE OBYWATELSTWO, I MOŻE UNIKNĄĆ KARY, GDY W POLSCE ZROBI SIĘ GRECJA, ALBO ARGENTYNA.
    TUSKISTÓW ROZLICZYĆ NATYCHMIAST.
  • ~ROSTOWSKI SPRZĄTA LUDZI
    (2013-07-21 04:59)
    Alarm! To już koniec darmowego leczenia w Polsce
    Składka zdrowotna? Już nie wystarcza. Do leczenia w państwowych szpitalach trzeba będzie dopłacać z własnej kieszeni.


    Płatne sanatoria, darmowe leczenie zębów tylko dla dzieci i emerytów? Musimy przygotować się na to, że do leczenia w państwowych przychodniach i szpitalach będziemy dokładać z własnej kieszeni. Bo kasa Narodowego Funduszu Zdrowia coraz bardziej świeci pustkami. W tym roku, w budżecie NFZ zabraknąć może aż miliard złotych. Ten miliard wystarczyłby na leczenie ok. 100 tys. osób z zawałem serca. To tyle zawałów, ile zdarza się w naszym kraju przez cały rok!

    Jednak na leczenie np. zawałowców NFZ będzie musiał szukać pieniędzy w swoich rezerwach. Wszystkiemu winny jest kryzys i rosnące bezrobocie. Im więcej osób jest bez pracy, tym mniej pieniędzy wpływa do kasy Funduszu. Bo składka na leczenie potrącana jest właśnie z pensji pracujących. Nie lepiej będzie w przyszłym roku. Choć kryzys ma już odpuszczać, szacuje się, że wpływy ze składki zdrowotnej będą na podobnym poziomie, co teraz. Dlatego NFZ, tworząc budżet na przyszły rok zdecydował, że wszystkie samorządy dostaną na leczenie pacjentów w szpitalach 62,4 mld zł – dokładnie tyle samo, co w tym roku. I ani złotówki więcej. No bo skąd brać fundusze, skoro nie tylko kasa NFZ, ale i budżet państwa świeci pustkami?

    Cięcia w koszyku

    Jak twierdzą eksperci, jedną z recept na uleczenie chorej służby zdrowia byłoby podniesienie składki zdrowotnej. Dziś do NFZ płacimy 9 proc. naszych pensji. Podwyżka składki o 1 pkt. proc. spowodowałaby wpływy wyższe ok. 5–6 mld zł .
    – To fatalne rozwiązanie na czas kryzysu. Przez to jeszcze wzrosłoby opodatkowanie pracy – ocenia Jerzy Gryglewicz ekspert ds. służby zdrowia. – Nie sądzę, by rząd zdecydował się to wprowadzić, choćby z powodów politycznych. Premier właśnie ogłosił, że mamy kryzys w finansach publicznych i zaczął gorączkowo szukać pieniędzy w resortach. Może pod lupę pójdą także wydatki NFZ.
  • ~Army_Security_Agency
    (2013-07-21 01:07)
    Z jakiej jesteście krwi qur.. z WSI
  • ~taka prawda
    (2013-07-21 00:28)
    Polacy - jestescie KRETYNI! Dowodem tego jest fakt iz taki GAMON JAK VINCENT JEST WASZYM "MINISTREM"...
  • ~pkpl
    (2013-07-20 23:47)
    Kiedy w 2007 roku Jacek Rostowski (62 l.) wchodził do rządu, dług publiczny wynosił około 527 mld zł. Teraz zadłużenie Polski wzrosło do 874 mld zł. W tym samym czasie minister finansów zarobił 2,7 miliona złotych. To m.in. my, Polacy, składaliśmy się na jego pensje! Mamy więc prawo zapytać: ministrze, dlaczego tak nas zadłużyłeś? Za co brałeś pieniądze?!