Szokująca wypowiedź abp. Michalika o pedofilii. Terlikowski: Obraził ofiary

| Aktualizacja:

"Tej wypowiedzi nie da się obronić" - komentuje szokujące słowa abp. Józefa Michalika na temat pedofilii w Kościele Tomasz Terlikowski w rozmowie z dziennik.pl.

wróć do artykułu
  • ~Krzysztof
    (2013-10-08 17:50)
    Napisałem,że dzieci pozbawione miłości stają się łupem zdemoralizowanych ludzi w tym księży i w tym punkcie zgadzam się z Michalikiem i tyle. Reszta dywagacji jest tyko manipulacją w określonych celach.
  • ~gmin42
    (2013-10-08 18:02)
    Wypowiedz godna abp.Michalika, tak może mówić tylko przedstawiciel kościoła w Polsce,bo tylko media obrażają i mówią o pedofilach wśród księży, oni są ofiarami, biedactwa. Ciekawe jak długo "adwokat czarnych sukienek" będzie ich bronił. Ludzie kościoła nie wszyscy udają że problemu nie ma, ale gdyby posądzono któregoś z ludzi, szarych obywateli, to na 100% jestem pewien że tego samego dnia byłby już w areszcie i tam czekał na wyrok.Statuetka z wagą w jednej ręce i opaską na oczach to obraz naszej polskiej sprawiedliwości. Może kiedyś doczekamy się że kościół przyzna się do tego że są wśród księży pedofile i któryś pójdzie do więzienia bez zawieszania wyroku.
  • ~akk
    (2013-10-08 18:04)
    Arcykatabas sttracil rozum. Rodzice musicie trzymac dzieci z dala od tych chorych ludzi dla dobra dzieci. Oni na was zrzuca wine, gdy dojdzie do tragedii. Podlosc nie do uwierzenia, traktowanie ludzi jak durne bydlo! Pogarda, jakiej trudno uwierzyc... :((((
  • ~parafianin
    (2013-10-08 18:05)
    To nie pierwszy raz gdzie ksiądz wini dzieci za swoje zboczenie - takie twierdzenie to HAŃBA i tego nie da się odwołać niestety. Za takie publiczne gadanie powinny być konsekwencje.
  • ~mentalista
    (2013-10-08 18:09)
    Ten chory człek naprawdę tak myśli i na nic zdadzą się tu mętne przeprosiny, które pokrętnie wykonał.
  • ~w66
    (2013-10-08 18:12)
    W trybie natychmiastowym wyprowadzić religię ze szkół, przedszkoli i żłobków. Niech te małe, zdegenerowane gnojki nie narażają szlachetnych kapłanów na demoralizację.
  • ~hohoho
    (2013-10-08 18:15)
    Brawo Michalik ! Mam nadzieje ,ze papiez zrobi z wami porzadek !
  • ~ak51
    (2013-10-08 18:19)
    Abp. Michalik i jemu podobni czują się ponad prawem. Jak można małe dzieci oskarżać że to one wciągają księży w pedofilię. Co to jest za Bóg który toleruje takie osoby jako swoich przedstawicieli na ziem.
  • ~jk
    (2013-10-08 18:27)
    banknot wystajacy czesciowo z kieszeni stanie sie latwo lupem zlodzieja. To zadne usprawiedliwienie dla zlodzieja
    Zlodziejowi obciac paluchy apedofilowi palucha i do zakonu w pelnej izolacji.
  • ~RIMET
    (2013-10-08 18:28)
    ha ha pis-pedofile geje ale wam dowalil terlikowski
  • ~Porażka
    (2013-10-08 18:29)
    Takie widzenie sprawy przez hierarchę to zupełna porażka na polu moralności.Żeby poczuć absurd tego uzasadnienia nie trzeba być ksztalconym znawcą .Podobnym tokiem rozumowania można uzasadnić to że inkwizycja paliła na stosie ludzi bo im bylo zimno.Poczułem się jakbym dostał piachem w zapaczone w Boga oczy!
  • ~Robnad
    (2013-10-08 18:32)
    No więc wszystko jasne - nie księża są pedofilami tylko dzieci KSIĘŻOFILAMI. Będą się smażyć w piekle małe zboczki..
  • ~to ogromny wstyd
    (2013-10-08 18:44)
    Po tych wypowiedzianych bzdurach świat intelektualny pewnie odwróci sie od abp. On na prawde obraził dużą rzesze ludzi uwazając ich za nierozumnych.
  • ~Wiesio13 bicz na PIS-matolki
    (2013-10-08 18:44)
    1. Afera hazardowa, 2. Afera lekowa, 3. Afera z kupowaniem glosów w Walbrzychu, 4. Afera Senatora Misiaka (ustawione przetargi), 5. Afera ministra Grada (firma jego zony przypadkowo wygrywa przetargi dla ministerstwa którym kieruje Grad...), 6. Afera ministra Grabarczyka, 7. Podsluchiwanie dziennikarzy przez ABW, 8. Zakup samolotów Bryza bez przetargu, 9. Podwyzka podatku VAT, 10 .Podwyzka podatku gruntowego, 11. Benzyna w góre, 12. Gaz w góre, 13. Kredyty w góre, 14. Zywnosc w góre, 15. Podwyzka energii, 16. Wzrost cen biletów komunikacji miejskiej , 17. Upadek stoczni (katarscy inwestorzy którzy nie istnieli), 18.Dramatyczna sytuacja w sluzbie zdrowia w NFZ-cie brakuje 600mil., 19.Od 4 lat brak nawet PROJEKTU poprawy stanu sluzby zdrowia , 20. Brak odpowiedniego przygotowania i bezpieczenstwa polskich zolnierzy w Afganistanie, 21. Skandaliczne szkolenie wojska - 4 katastrofy lotnicze (Bryza, Casa, Mi-24, Tu-154), 22. Minister sportu na stanowisko dyrektora mianuje swojego prywatnego fryzjera, 23. Pierwszy raz w historii ministrem sprawiedliwosci zostala osoba bez wyksztalcenia prawniczego 24. Asystent Komorowskiego Roman Kuzniar publicznie deklaruje ze Katyn nie byl ludobójstwem 25. Usilnie twierdza ze w Polsce niema kryzysu i jestesmy zielona wyspa a dlug publiczny wynosi ponad 800 miliardów, 26. Wzrost bezrobocia do 13%, 3.2 mln dzieci w Polsce zyje na skraju nedzy, 27. Wzrost liczby bezdomnych, 28. Obietnica wybudowanie do konca 2008 3 000tys km autostrad (nie wybudowano nawet 1 km), 29. Nowo oddana trasa S8 której 1km kosztowal 200mln. nadaje sie juz do generalnego remontu! 30. Wstrzymanie budowy autostrady A2, 31. Wedlug raportu NIK Polowe polskich dróg nalezaloby zamknac z powodu stanu technicznego a przyzwoitych jest tylko 0,5 procenta, 32.Wstrzymano wiele inwestycji drogowych, 33. Za poparcie PO w wyborach w 2007 roku Gronkiewicz Waltz dofinansowala stadion pilkarski Legii za ok 500mln, 34. Rzad do konca 2009 mial przyjac 269 projektów (przyjal 74), 35. Ciagle próby sprywatyzowania strategicznych polskich firm (Lotos, Orlen, WBK, SPEC, LOT,), 36. Coraz wiecej opóznien w przygotowaniach do EURO 2012 (brak autostrad, nowych lotnisk, dworców, hoteli, opóznienia w budowie stadionu w Warszawie i Wroclawiu, problemy z murawa stadionu w Poznaniu która byla juz szesciokrotnie wymieniana) 37. Zabrali 1,5mln dla niewidomych, 38. Brak reakcji rzadu na krytyke Polski w Parlamencie Europejskim przez holenderskich Eurodeputowanych, 39. Brak reakcji Polskiego rzadu na oskarzenia Eriki Steinbach o to ze Polska jest wspólwinna wybuchowi II Wojny Swiatowej, 40. Doprowadzenie do likwidacja fabryki FSO, 41. Zabieraja pomostówki, 42. Brak reakcji na zamykanie Polskich szkól na Litwie, 43. Brak pieniedzy na wojsko i policje, 44. Wzrost przestepczosci, 45. Brak zapowiadanych reform, 46. Planowane zwolnienia, prezesa Narodowego Centrum Sportu otrzymuje 570tys zl premii od minister sportu Anny Muchy za brak dotrzymania terminu zwiazanego z oddaniem do uzytku Stadionu Narodowego. 47 .Wyzszy wiek emerytalny, 48. Coraz nizszy poziom szkolnictwa, 49. Zamykaja i likwiduja sanatoria dla dzieci, 50. Tragiczna sytuacja na polskiej kolei, 51. Przekrety drogowe+stadionowe...a czekamy jeszcze na CUD gospodarczy i druga Irlandie 52. afere "tasmowa" PSL etc.. etc..
    BY ZYLO SIE LEPIEJ... ZYDOKOMUNIE
  • ~Taaka prawda
    (2013-10-08 18:48)
    re ~Robnad2013-10-08 17:20

    nic tak nie koi dziecięcych żali,
    jak ciepło wyświęconych genitalii


    Okrutna hipokryzja i bandytyzm kleru - jak to rodzice odpowiadają za niecne igraszki księży za pedofilię księży i zakonników niewinnych dzieciaków.

    Łeb arcybiskupa jest qwypełniony gooooownem i pomyjami.
    ---
    czy ty jesteś ubogim krewnym ,że cię nie stać na własnego nicka ?
    To po pierwsze
    A po drugie ???
    odnośnie rodzin to Michalik ma częściowo rację.
  • ~jasna dziewczyna
    (2013-10-08 18:52)
    tez jesem winna ze napadł mnie zboczeniec
  • ~nie rozumiem
    (2013-10-08 18:53)
    czemu napastują mnie zboczeńcy?
  • ~ak51
    (2013-10-08 18:56)
    Zakazać religii w szkołach żeby małe dzieci nie deprawowały księży i wciągały ich w pedofilie. Widać że pan Bóg pokarał tych chciwych i bez wiary kapłanów i odebrał im rozum.
  • ~Aśka
    (2013-10-08 18:57)
    Dlaczego napadają na mnie gwałciciele? pierwszy raz jak miałam ok 17 lat zboczeniec na ulicy prawie mnie zgwałciół i dalej to robią
  • ~Dziękujemy ci, panie Michalik !
    (2013-10-08 18:59)
    Już dawno nikt nie zrobił tyle, co zrobił pan Michalik jednym swoim zdaniem dla wypalenia żywym ogniem czarnej zarazy.
    Teraz tylko obłąkani fanatycy mogą twierdzić, że kościół katolicki nie jest organizacją zbrodniczą.

Może zainteresować Cię też: