Czubkowska: Tusk "ratuje maluchy" wojną z wydawcami

| Aktualizacja:

Pomysł z jednym, bezpłatnym podręcznikiem dla tegorocznych pierwszoklasistów, jaki ogłosił właśnie Donald Tusk, to próba częściowej pacyfikacji przeciwników wysyłania sześciolatków do szkół. Ale gasząc jeden pożar, premier wywoła kolejny. Tym razem będzie to wojna z wydawcami.

wróć do artykułu
  • ~Rysio bicz na POmatolstwo
    (2014-01-10 16:46)
    Owsiak vs. Caritas

    Osobiście od lat samego powstania tego cyrku miałem wątpliwości. Pierwszy finał orkiestry, zebrał 850tys PLN ówczesny (nie)rząd zredukował nudżet tzw. służby zdrowia o tą kwotę zaś sam padre owsiak anie me ani be ani kukuryku... powiedziałem sobie wtedy, że grosza nie dam na ten cyrk. Ile razy w różnych gronach wspominałem o tym...budziłem zgorszenie jak u pana Darskiego swoimi wpisami z Max Kolonko...
    Mało kto chciał słuchać o tym, że Caritas Polska, dzyń w dzyń, bez wolnych sobót i niedziel wydawał i wydaje 30 tys. gorących posiłków.
    Dlaczego ludzie wolą słuchać kolrowego pajaca zamiast tego co mówi się w zaciszu ościoła ? Nie wiem.
    Może dlatego, że zło zawsze było chcałasliwe, wygadane, elokwentne... zaś Dobro jest jak Baranek Boży...jest jak Duch Święty który cicho i jakby nieśmiało pyta... mówi przez sumienie... poniżej porównanie... mam nadzieje, że admin nie weźmie tego za propagowanie bolszewizmu
    http://www.pch24.pl/owsiak-vs--caritas,11516,i.html


    Owsiak vs. Caritas

    Czy działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest faktycznie w całości działaniem służącym dobrej sprawie? Przytaczamy krótkie zestawienie danych finansowych Caritasu i akcji prowadzonej przez Jerzego Owsiaka.Kilka liczb, które pomogą uzmysłowić niektórym na czym polega Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

    Dane na podstawie oficjalnego sprawozdania WOŚP za 2009 rok:

    Zbiórka - 54.506.270,77 zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 28.993.580,43 zł.

    Na działalność dobroczynną przeznaczono więc niecałe 54 proc. a gdzie jest reszta? Fundacja wykazuje dochód w wysokości 14.100.823,66 zł i oczywiście znaczna część środków została przekazana na zorganizowanie przystanku demoralizacji - „Przystanku Woodstock”. Wszystko dostępne jest na oficjalnej stronie http://s.wosp.org.pl/Files/Bilans_Fundacji_2009.pdf WOŚP i można porównać.

    Warto dla porównania przyjrzeć się sprawozdaniu Caritas z 2009 roku:

    Ogółem Caritas Polska zebrało 441.581.695,94 zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł, czyli prawie 99 proc. wpływów.

    Podsumowując Caritas miało 8 razy większe wpływy, oraz 15 razy większe wydatki na pomoc niż WOŚP.

    Tego chyba nie trzeba tłumaczyć i komentować, a każdy o zdrowych zmysłach sam potrafi wybrać kogo należy wspierać!
  • ~m.gawka
    (2014-01-11 06:30)
    Wojnę gangowi wydawców i skorumpowanych nauczycieli trzeba było wydać już wiele lat temu. Lepiej późno, niż wcale. Nie będziemy łkać i rwać włosów z głowy po bankructwie złodziei. Pamiętać trzeba, że nie jest celem zniszczenie kogokolwiek, lecz ulżenie rodzicom dzieci w wieku szkolnym i zaprzestania bezprzykładnego marnotrawstwa w dziedzinie podręczników szkolnych, jakiego byliśmy świadkami przez wiele ostatnich lat. Warto też wziąć pod uwagę nowe środki techniczne i w zdecydowany sposób zrewidować technologie wydawania podręczników, lektur szkolnych i innych materiałów dydaktycznych. Koszt wydania e-booka, wykupując wcześniej prawa majątkowe od ich autorów, jest znikomy, sięga ledwo kilku procent wydania papierowego. Warto zauważyć też, że koszt nie zależy od nakładu, czyli liczby wydanych (czytaj: pobranych z sieci) egzemplarzy.
  • ~TUSKAMBERGOLD alias Bąk filia w Gdańsku .
    (2014-01-10 18:42)
    Czy Wy nie widzicie że to obca agentura rozwala nam Polskę -

    - kradnąc przy tym mienie narodowe Polaków ?
  • ~xa
    (2014-01-10 18:45)
    Dostanie rodzic elementarz a w nim Polska rodzina uśmiechnięta- Hejże ho hejże ha elementarz rodzic ma- Oj kończy się gra i na mój głos nie liczcie, bo nie popieram to, co zrobiliście dla Polaków –Gdzie cała wyprawka pierwszoklasisty?- Czy tylko książka dla pierwszoklasisty?- Gdzie reszta dzieci?- Myślicie, że biedną książeczką poprawicie nastroje –Co w tej książce będzie wydrukowane manifest do narodu???
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-01-10 19:11)
    w PLATFORMIE jest tylko jedna myśl: GRABIĆ .GRABIĆ I KŁAMAĆ aby GRABIĆ uciekając się nawet i do mordów: SS-Seryjny Samobójca,CYBA z miasta łodzi,MIROSŁAWIEC, no i największa ich ZBRODNIA -ZAMACH SMOLEŃSKI !!!
  • ~vi
    (2014-01-10 19:18)
    TUSK I PO SIEDEM LAT RUJNOWALI POLSKĘ TERAZ BĘDĄ UDAWAĆ ŻE PRACUJĄ DLA NARODU A TYLKO DLATEGO ŻEBY OBYWATELE NIE POZNALI PRAWDY ILE MILIARDÓW SZLAK TRAFIŁ.
  • ~dlaczego musiał zginąć 10-04-2010
    (2014-01-10 19:55)
    ! ! Znaleźliśmy się właśnie w niebywałym momencie historii. Bo nie było w dziejach świata równie wielkiej tragedii adekwatnej do 10-04-2010 (DZIŚ MIESIĘCZNICA)

    NIGDY ale to Nigdy, ani w czasie wojny, ani pokoju, nie zginęło równocześnie całe kierownictwo wielkiego europejskiego Narodu.
    A my mamy nad tym przejść do porządku dziennego.?
    A my mamy się z tym pogodzić.?

    sytuacja z 2008 roku, kiedy to ludzie ówczesnego juz premieraTUsk154M wdarli się bezprawnie do Pałacu Prezydenckiego(śp prof Lech Kaczyński) i wywieźli dokumentację na temat(GRU jej odpowiednika w POLSCE tj WSI oraz nazwiska i rodzinne powiązania UB-owców i TW -głównie jednak imiona i nazwiska ludzi z WSI. ! ! ! !

    śp Lech Kaczyński,powiedział wówczas : cytat...:"Ty nawet nie wiesz, z jaką zbrodniczą mafią mamy do czynienia."

    Zdaniem Pana Antoniego Macierewicza w spisku oprócz rządu brał udział także obecny prezydent Bronisław Komorowski. Miał być jedynym, któremu po tragedii nie zadrżał głos oraz od razu przedstawił listę nominacji do Pałacu Prezydenckiego. -i jak bardzo dobrze pamietamy był jedynym który głosował za utrzymaniem Radzieckich służb specjalnych w POLSCE a mianowicie WSI
  • ~rydzio
    (2014-01-10 20:19)
    Korupcja zostanie zatrzymana. Tylko wydawcą bezpłatnego podręcznika powinna być firma państwowa. Wydawcy mogą zarabiać na modlitewnikach. Tak Polakom niezbędnym narzędziem w prośbach do pana B. o przetrwanie.
  • ~wer
    (2014-01-11 10:43)
    tusk jest BEZWZGLĘDNĄ KANALIĄ - a z naszych dzieci próbuje zrobić GŁUPKÓW
  • ~Kraina,mira,krzycha,zbycha to świetna lodziarnia.
    (2014-01-10 18:23)
    Jak żyć? Alternatywnym, równoległym do oficjalnego, z daleka od tych złodziei. Niech ich piekło pochłonie razem z tą wyszczekaną blondyną i rudym mitomanem.
  • ~dzień
    (2014-01-11 10:45)
    nie dajmy GŁUPIM BABOM mieszać w głowach naszym dzieciom
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-01-10 19:00)
    POfilia, to najgorsze zboczenie umysłowe i charakterologiczne...

    a czy ty mógłbyś przestać być idiotą ???
  • ~bib34
    (2014-01-10 17:34)
    Toć ten tusk w ciągu tygodnia nic nie robi, tylko konferencje prasowe. Aby móc coś miłego przekazać najpierw trzeba coś zrobić. tak to tylko wielki piiiiccccc!!! tak jak to robiten frajer w okularach co roku i zgarnia dla siebie kasę!!!. Takiim ci nPOlakom to spier...cie na szczaw.
  • ~agentom - nie!
    (2014-01-11 17:40)
    Kto robił reformę oświaty z wymianą WSZYSTKICH podręczników - minister Hall z rządu TUSKA

    kto podniósł VAT na podreczniki o 5% - rząd TUSKA

    jakieś pytania
  • ~~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-01-11 23:32)
    Czy ktokolwiek jeszcze w POlsce wierzy -oprócz olejnikowej - w te historyjki tuseka?
  • ~sp
    (2014-01-12 13:48)
    Najmniej martwi odstawienie biznesu od szkolnych podręczników? Wręcz przeciwnie. Nagle okazuje się, że koszty mogłyby być znacznie niższe. Dlaczego obniżenia kosztów szuka się tylko w takim kontekście, kiedy urzędnikom nie spina się kasa.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-01-10 18:38)
    Kłamliwych obietnic ciąg dalszy, nawet bez zmrużenia oka.
  • ~rudy z budy
    (2014-01-10 18:16)
    jeden podręcznik, jeden gruby podręcznik, jeden podręcznik na sto lat
  • ~Łowca debilizmu POmatolskiego
    (2014-01-10 16:49)
    Obce służby na polskich ulicach. Sejm przegłosował ustawę o "bratniej pomocy"
    Dodano: 10.01.2014 [15:02]

    foto: Jocian; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/deed.en
    Niemiecka policja na ulicach Warszawy, obce służby na meczach piłkarskiej ekstraklasy, szpiedzy ze Wschodu swobodnie przechodzący przez polskie granice. Tak będzie mogła wyglądać wkrótce polska rzeczywistość, bo Sejm przegłosował dziś ustawę o udziale zagranicznych funkcjonariuszy w operacjach na terenie Polski.

    W głosowaniu ustawę poparło 286 posłów z PO, Twojego Ruchu, PSL i SLD. Przeciw było 140 z PiS i Solidarnej Polski. Jeden poseł się wstrzymał. Chwilę wcześniej większości nie uzyskał złożony przez PiS wniosek o odrzucenie projektu. Poparło go 138 posłów, podczas gdy 273 było przeciw.

    Przypomnijmy, że kontrowersyjna ustawa dotyczy interwencji w wypadku zagrożenia bezpieczeństwa publicznego oraz porządku publicznego. Obce służby przybyłyby do Polski na wniosek komendanta głównego policji, straży granicznej, pożarnej, jeśli okres ich pobytu nie przekraczałby 90 dni, a ich liczba funkcjonariuszy 200 osób. Jeśliby mieli zostać dłużej, wówczas kierują wniosek do ministra spraw wewnętrznych. Decyzję o pozwoleniu na taki pobyt podejmowałaby Rada Ministrów. Z ustawy wykreślono Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, co budzi zdziwienie, jeśłi wziąc pod uwagę, że inicjatorzy ustawy wiele mówili o zwalczaniu terroryzmu.

    Posłowie partii rządzącej nie mają sobie nic do zarzucenia w sprawie tej ustawy. Jak mówił w Sejmie Piotr van der Coghen (PO): „Nowe regulacje przydadzą się np. w razie pościgu transgranicznego, ratowania ofiar lawin w górach czy np. imprez masowych, w których licznie biorą udział obywatele państw sąsiednich”.

    Tuż przed głosowaniem Jarosław Zieliński (PiS) apelował o odrzucenie ustawy. Pytał, po co jest "ustawa o bratniej pomocy" i "do czego potrzebne są rządowi uzbrojone posiłki z obcych państw". "Rząd wyraźnie boi się imprez masowych i demokratycznych zgromadzeń publicznych. Boi się Polaków i gotowy jest dla utrzymania się przy władzy sprowadzać do Polski obce siły i rezygnować z suwerenności państwa" - ocenił.
  • ~Kaczor
    (2014-01-10 16:26)
    Będzie to książka o ogromnych osiągnięciach rządów PO i osobistych premiera Donalda Tuska.