Janusz Piechociński dla "DGP": Nie możemy skupiać się na tym, jak zaszkodzić Rosji

| Aktualizacja:

"Kiedy popatrzymy na Niemcy, Francję, Włochy, kiedy wsłuchamy się w zgrzyty z systemu bankowego Portugalii - to powodów do optymizmu nie ma" - przyznaje Janusz Piechociński w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". "W tym roku nasz wzrost PKB powinien sięgnąć 3 proc. - chyba, że nastąpi jakaś totalna eskalacja działań militarnych" - dodaje wicepremier.

wróć do artykułu
  • ~realista
    (2014-08-20 14:47)
    Piechocinski ma racje, bo szkodzenie Rosji wcale nie zmniejsza obszaru polskiej biedy. Obowiazkiem polskich wladz powinna byc dzialalnosc na rzecz poprawy bytu Polakow, a nie na rzecz pogorszenia bytu Rosjan.
  • ~JKa
    (2014-08-20 08:22)
    Gosciu ma racje ,
    trzeba patrzec na interes narodu a nie na egoizmy niektorych politykow.
    Za Kaczynskiego mielibysmy kryzys nie lada chyba ze lizalby dupe Putinowi jak Orban.
  • ~spieprzajdziadu
    (2014-08-19 20:36)
    panie piechota o jakich sankcjach wprowadzonych przez polskę pan bredzi.to rosja wprowadziła sankcje a nie my.
  • ~Taaka prawda
    (2014-08-19 17:44)
    re ~Taaka prawda2014-08-19 13:35 PODRÓBA

    ZaPOmniałem dorzygać, że dla mnie również, jak dla Donalda T. polskość to nienormalność. SIEG TUSK!!!

    ---
    to se rzygaj IDIOTO
  • ~Drzazga 101
    (2014-08-19 16:25)
    "Janusz Piechociński dla "DGP": Nie możemy skupiać się na tym, jak zaszkodzić Rosji"
    O Matko, tu jest jakieś NIEDOPOWIEDZENIE, bo ten miniszef peeselmańskiej PRZYSTAWKI powinien dodać : -"SKUPMY się na tym, jak zaszkodzić POLSCE" - bo ta cała jego ministerlialna misja, SKUPIEJĘCA się na tworzeniu STREF EKONOMICZNYCH, czyli przyczółków dla BEZPODATKOWEJ działalności innostrańskich podmiotów gospodarczych jest UNIKATOWĄ w skali Jewropy. Co za ćwul z tego Piechotki, czy on na prawdę nie widzi, jak w tyn sposób szkodzi naszej, ukochanej Ojczyźnie, uzależniając Ją od innostrańców, jak Bałkany i niektóre państwa azjatyckie, kuervas, gdzie występowuje TANIA siła robocza, jełop jeden ?!!
    Hej !-
  • ~dgg
    (2014-08-19 13:52)
    Co by się gdziekolwiek nie działo to ta dziadowska władza tylko o szabelce, a może byście towarzysze cepem zaczęli wywijać przynajmniej będzie wam do twarzy
  • ~Bingo
    (2014-08-19 13:47)
    PIECHOCINSKI NA KLECZKACH PRZED RUSKIMI i JESZCZE WYWIJA BIALA FLAGA... WSTYD - JESLI NIE HANBA...
  • ~Hypothalamus
    (2014-08-19 13:41)
    Ach jaki przenikliwy geniusz ten wicepremier. I jaki "znawca" Rosji. Jednak moim zdaniem sprawa jest "arcyboleśnie prosta". Pawlak za gaz-kontrakt na Kremlu pobrylował, wódeczki ruskiej popił, blina z kawiorem pojadł. To i Piechociński też chce blina od "cara" Putina. A co, UN gorszy?
  • ~bał
    (2014-08-19 13:40)
    CBA niech zajmie się hotelem Marriott na przeciw budynku lotniska im F.Chopina! Przerwano jego budowę bo brakowało 18 milionów na wykończenie. Obecnie po plajcie Alpine Bau straty wynoszą już setki milionów złotych! CO JEST GRANE W PLL lot???
  • ~Taaka prawda
    (2014-08-19 13:35)
    ZaPOmniałem dorzygać, że dla mnie również, jak dla Donalda T. polskość to nienormalność. SIEG TUSK!!!
  • ~certo
    (2014-08-19 13:23)
    Hasło PSL od stetek lat: "żywią i bronią" - swoich.
  • ~Kielczanin
    (2014-08-19 12:56)
    On już wie, że o żadnym 3% wzroście nie ma w tym roku mowy.
    Niepokoje na wschodzie to jedyny ratunek dla obecnego rzadu. Tak jak kilka lat temu był nim swiatowy kryzys.
  • ~Taaka prawda
    (2014-08-19 12:16)
    re ~Robnad2014-08-19 11:03

    "to co mówi opozycja to mówi, "
    ---
    aha ,to opozycja może sobie bredzić
    To jak można zdecydować się na zmienianie na takie coś co mówi aby mówić ?
    Do licha ciężkiego opozycja ,która chce przejąć władzę powinna starać się być odpowiedzialna ..
    Bo nie mówi TYLKO do swoich wielbicieli ,którzy wszystko łykną.
  • ~Taaka prawda
    (2014-08-19 11:51)
    re ~Robnad2014-08-19 11:03

    ~Taaka prawda2014-08-19 09:40

    przy śniadanku, zobaczyć czym POkemony szczytują.
    jakbym nie wiedział, he, he, he.
    ---
    uważaj bo możesz się zakrztusić a szkoda by było
    a po kolacji przy papierosie zajmij się telefonem
    albo wcześniej
  • ~007
    (2014-08-19 11:42)
    Kto POciąga za sznurki tą kukłą umieszczoną na tle Godła Państwowego?
  • ~robson
    (2014-08-19 11:23)
    Panie Piechociński tylko Jankesi Jankesi nam POMOGĄ ale w KONIA LECIEĆ.
  • ~pol anka
    (2014-08-19 11:04)
    przypominam, średnia zarobków w ministerstwach to ok. 10 tyś. miesięcznie, nie rocznie.Inflacja, deflacja, PKB, kryzys, bieda to pojęcia dla tych ludzi obce i niezrozumiałe. Pan Piechociński dowiódł swoim głosem jednego, że rozumie pospólstwo, powiedział to co gmin chciał usłyszeć, zdobył kolejnych zwolenników, za rozsądny, wyważony głos. Ale to ta tłuszcza przyjmie na klatę ich bezgraniczny brak wyobraźni. Chłopcy i dziewczynki desantują się w strukturach unijnych ( patrz Buzek , Lewandowski ) i powoli będą zapominać o Nas, Trzecim Świecie Europy. A jak przyjadą do Polski to pod silna eskortą przemkną na czerwonych światłach, Polacy obudźcie się.
  • ~Robnad
    (2014-08-19 11:03)
    ~Taaka prawda2014-08-19 09:40

    przy śniadanku, zobaczyć czym POkemony szczytują.
    jakbym nie wiedział, he, he, he.

    ~Obergefrajter2014-08-19 10:25
    "Piechociński to w tej chwili jedyna osoba z rządu.."

    on PO prostu mówiłby coś w sumie normalnego, gdyby to wymachiwanie szabelką odniósł do swojego pryncypała, a nie sugerował PIS, bo to Parada Oszustów w osobach Tuska i Radsika rządzi od 7 lat i domaga się sankcji.
    to co mówi opozycja to mówi, to co mówi premier powinno być obowiązujące, chyba że, to wszystko tylko pijar dla ciemnoty i na to akurat zgoda.
    zresztą wszystko co mówi Tusk jest uzgadniane z Makrelą.
  • ~wyborca
    (2014-08-19 11:00)
    Eureka. Jak on na to wpadł po 25 latach? Geniusz prawdziwy.
  • ~Robnad
    (2014-08-19 10:34)
    hm, wynika z tego jedno.
    cały nasz PKB opiera się na eksporcie żywności, czyli jesteśmy gospodarką rzeczywiście POst-industrialną.
    nowy wyższy etap rozwoju POkemońskiego, czyli POwrót do czasów króla ćwieczka, z którego ród swój chrabia z POd żyrandola.