Janusz Piechociński dla "DGP": Nie możemy skupiać się na tym, jak zaszkodzić Rosji

| Aktualizacja:

"Kiedy popatrzymy na Niemcy, Francję, Włochy, kiedy wsłuchamy się w zgrzyty z systemu bankowego Portugalii - to powodów do optymizmu nie ma" - przyznaje Janusz Piechociński w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". "W tym roku nasz wzrost PKB powinien sięgnąć 3 proc. - chyba, że nastąpi jakaś totalna eskalacja działań militarnych" - dodaje wicepremier.

wróć do artykułu
  • ~gosc
    (2014-08-19 07:15)
    Robić szybko wybory. Cele już na was czekają!
  • ~Robnad
    (2014-08-19 07:22)
    no dobrze, a gdzie Tusk?
    dalej (od 7 lat) na zwolnieniu od odpowiedzialności?
  • ~boli
    (2014-08-19 07:36)
    NIGDY więcej PSL!
  • ~lola
    (2014-08-19 07:43)
    Tak pięknie gada, a Polakom żyje się coraz gorzej już nie wspominając, ze na prowincjach PSL-ZSL zdominował wszystkie stołki dla swoich i ich rodzin.
  • ~Qń
    (2014-08-19 07:47)
    7 lat klęski nieurodzaju dla Polaków pod rządami bandy zwanej koalicją PO i PSL przy wsparciu Rucha Palikota i komunistycznego SLD. Wszyscy z tej bandy zasłużyli na wycieczkę , bez powrotu w miejsce odosobnione, na Kamczatkę do gułagu. Tam przy poparciu KGB niech pobierają lekcje poddaństwa i zostaną na zawsze.
  • ~św.NH
    (2014-08-19 07:56)
    JABOLOWY CYC PEŁO KOCHA PUTINA!
    ŚWIŃSKIE OLIGARCHY NA KOLANACH PRZED PEŁO!
  • ~Wańka
    (2014-08-19 08:15)
    To takie pierdu pierdu PSL, jednych z największych szkodników Polski. Juz niedługo, chyba, że sowieci będą ich siłą trzymać u władzy, odejdziecie w niebyt. Przyrośnięci do koryt mordami.
  • ~Jan Stańczyk
    (2014-08-19 08:28)
    Nic i nikt tak nie szkodzi Polsce jak rządy kolesiów Platformy i PSL. To zło trzeba zwalczać , póki nie jest za późno !!!
  • ~slowianka
    (2014-08-19 08:28)
    no i se pogadaly gumofilce...
  • ~rządzący zamordyści
    (2014-08-19 08:32)
    Na forum, od .15 do 7.56, same wypowiedzi pędzących do koryta świń. Oczadziałe elity /PiS, rząd i wielu na forum/ wyli i wyje dalej o sankcjach. Nic tak nie poprawia wielu poczucia ich wartości, jak opluwanie rzekomych wrogów /nauka agentów Watykanu nie idzie w las/. W efekcie dokoła nędza. Z wyjątkiem plującego. Który kradł, kradnie kraść będzie dalej z Bogiem, honorem i ojczyzną na ustach.
    Kto zacznie rozmowę, aby wykazać błąd w słowach, lu go w zęby. Ulubioną formą rozmowy jest szykanowanie i poniżanie, tego co nie z nami. Taki ma czelność wskazywać inne rozwiązanie, trzeba go zniszczyć. I tak to leci od ponad 1000 lat.
  • ~sw
    (2014-08-19 08:43)
    "Mąmż" stanu się wyraził. Skundlona zupełnie partia i na jej czele ciekawy ewenement. Twarz jakby nie ta ale za Tuska gardłuje że hej. No i ci ukochani miłośnicy obecnych władców inwektyw im już w komentarzach brakuje a tu wodzu się schował i wytycznych brak.
  • ~tiko
    (2014-08-19 09:08)
    ON ZACHOWUJE SIĘ JAK SZEŚCIOLATEK WIADOMO ŻE MOSKWA ROBI WSZYSTKO ŻEBY POLAKOM ZASZKODZIĆ. DZIESIĘĆ LAT TEMU TRZEBA BYŁO SZUKAĆ PEWNYCH RYNKÓW ZBYTU, JAK DOSTALI SZEREG SANKCJI TO SIĘ OBUDZILI.
  • ~CCCP
    (2014-08-19 09:26)
    JEDNI KAPITALIŚCI W NIBY WOLNYM RYNKU DOSTANĄ ODSZKODOWANIA OD TYCH CO TEŻ DOSTAJĄ ALE W TYŁEK PRZEZ EMBARGO, ALE NIE SĄ WYBRAŃCAMI Z WILLAMI, MERCEDESAMI I KOMBAJNAMI ! JAK BIZNESMEN ROLNIK MA UMOWĘ TO NIECH ODSZKODOWANIA ŻĄDA OD WŁAŚCIWEGO PODMIOTU. A NIE NARODOWA ZRZUTKA NA KAPITALISTYCZNYCH CWANIACZKÓW !!!
    ROLNICY TAK BARDZO CHCIELI KAPITALIZMU !
    SORRY, W TYM USTROJU PODEJMUJE SIĘ RYZYKO NA WŁASNY KOSZT !!! BANKRUTUJE TEŻ !!!
  • ~rzeczywistość
    (2014-08-19 09:40)
    No pięknie do wpisów z 8.41 i 9.08 - znowu nie słuchacie, co ktoś mówi, tylko potępiacie kogoś, za przynależność partyjną. Dlatego jesteście stale oszukiwani przez złotoustych cwaniaków wszelakich. Zachwyceni, za to jesteście, każdym starym głupstwem, ładnie opakowanym, w nowe szmatki.
    Tiko Moskwa ma w pupci Polskę. Jesteśmy jednym z wielu narodów, które im brużdżą. Co ich tylko wzmacnia, a nie osłabia. A PSL to normalna partia, taka jak każda w Polsce. Lepsi od niej są tylko partie w Anglii, USA.
  • ~ozon
    (2014-08-19 09:59)
    premier nie patrzy prosto w oczy, mało wiarygodny
  • ~Obergefrajter
    (2014-08-19 10:25)
    Piechociński to w tej chwili jedyna osoba z rządu, która wypowiada się przytomnie i z rozwagą na bieżące tematy. Zdecydowanie zyskuje przy bliższym poznaniu. Przeciwieństwo robota Pawlaka.
  • ~Robnad
    (2014-08-19 10:34)
    hm, wynika z tego jedno.
    cały nasz PKB opiera się na eksporcie żywności, czyli jesteśmy gospodarką rzeczywiście POst-industrialną.
    nowy wyższy etap rozwoju POkemońskiego, czyli POwrót do czasów króla ćwieczka, z którego ród swój chrabia z POd żyrandola.
  • ~wyborca
    (2014-08-19 11:00)
    Eureka. Jak on na to wpadł po 25 latach? Geniusz prawdziwy.
  • ~Robnad
    (2014-08-19 11:03)
    ~Taaka prawda2014-08-19 09:40

    przy śniadanku, zobaczyć czym POkemony szczytują.
    jakbym nie wiedział, he, he, he.

    ~Obergefrajter2014-08-19 10:25
    "Piechociński to w tej chwili jedyna osoba z rządu.."

    on PO prostu mówiłby coś w sumie normalnego, gdyby to wymachiwanie szabelką odniósł do swojego pryncypała, a nie sugerował PIS, bo to Parada Oszustów w osobach Tuska i Radsika rządzi od 7 lat i domaga się sankcji.
    to co mówi opozycja to mówi, to co mówi premier powinno być obowiązujące, chyba że, to wszystko tylko pijar dla ciemnoty i na to akurat zgoda.
    zresztą wszystko co mówi Tusk jest uzgadniane z Makrelą.
  • ~pol anka
    (2014-08-19 11:04)
    przypominam, średnia zarobków w ministerstwach to ok. 10 tyś. miesięcznie, nie rocznie.Inflacja, deflacja, PKB, kryzys, bieda to pojęcia dla tych ludzi obce i niezrozumiałe. Pan Piechociński dowiódł swoim głosem jednego, że rozumie pospólstwo, powiedział to co gmin chciał usłyszeć, zdobył kolejnych zwolenników, za rozsądny, wyważony głos. Ale to ta tłuszcza przyjmie na klatę ich bezgraniczny brak wyobraźni. Chłopcy i dziewczynki desantują się w strukturach unijnych ( patrz Buzek , Lewandowski ) i powoli będą zapominać o Nas, Trzecim Świecie Europy. A jak przyjadą do Polski to pod silna eskortą przemkną na czerwonych światłach, Polacy obudźcie się.