Ksiądz Jacek Stryczek: Strefa wolna od etosu

| Aktualizacja:

Szara strefa to problem, w którym pod uwagę trzeba wziąć racje trzech stron: obywateli – którzy płacą podatki, urzędników – którzy je ściągają, i polityków – którzy tworzą system podatkowy. Gdybyśmy mieli mówić o zmianie podejścia do podatków, to porozumienie musiałoby być trójstronne. Z ks. Jackiem Stryczkiem rozmawia Maciej Miłosz.

wróć do artykułu
  • ~klerotyk
    (2014-10-12 17:56)
    czarna stref a to śmierc kler niezle zarabia na śmierci gdyby nie było smierci fige by zarobili strasza smiercia a forsa płynie manna z nieba leci
  • ~rex
    (2014-10-12 18:19)
    najwyzszy czas odciac czarna mafie od drenowania budzetu Panstwo powinno uchwalic ustawe aby dewociaze utrzymywali tych darmozjadow W budzecie sa pieniadze ludzi ktorym nie po drodze z KK
  • ~abak
    (2014-10-12 18:29)
    Prowokacja czy skrajny kretynizm - rozmowa o podatkach z kimś , kto płaci tych podatków grosze lub wcale ?
  • ~największa szara strefa w Polsce to kler
    (2014-10-12 18:34)
    rzymsko-katolicki.Sumarycznie prawie 30 mld PLN rocznie... A Polacy rzucając na "tacę" mówią,że im się źle żyje...
  • ~Katolik
    (2014-10-12 18:40)
    A co z tymi purpuratami???
    Pasibrzuchy!!!
  • ~max
    (2014-10-12 18:45)
    co klecha wie o podatkach .nie placi .zyje na koszt biednego podatnika i ciagle mu malo .klechy to zlo ktore gnebi polakow jak polityk solidarciuch i te cwaniaki ktorym ciagle malo
  • ~elf
    (2014-10-12 18:46)
    Polacy sami zniszczą Polskę ,jesteśmy mistrzami w oszukiwaniu i naciąganiu Polski
  • ~gość
    (2014-10-12 18:46)
    To jakiś potomek biskupa Józefa Kossakowskiego i Jukuba Masalskiego ! Rozlicza się napewno jak wszystkie kościoły czy to schizmatyczne, czy satanistyczne a więc do każdego pierwszego miesiąca roku następnego płaci podatek ryczałtowy co wychdzi maksymalnie u księży rzymskokatolicki 600 zł nawet jak zarobi w roku 500 000 zł. Z tą śmieszną fundacją Paczka szlachcica co na pokaz robi spaży się to wreszcie zamknie dziub .
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-10-12 19:40)
    RYBA PSUJE SIĘ OD GŁOWY

    Jak można wymagać uczciwości od urzędników, skoro dwóch najważniejszych w państwie, TUSK i KOMOROWSKI, są ludźmi nieuczciwymi??
  • ~nieskundlony
    (2014-10-12 19:56)
    Po wpisach dużej ilości komentatorów można się dowiedzieć , że na tacę zbyt dużo dają,deklarują się jako niewierzący a mówią o tym,że kler zarabia na śmierci -gdzie tu logika.Wpis "rex"=to wpis raczej reksa a nie rexa.
  • ~wnikliwy
    (2014-10-12 20:18)
    Doskonała, przemyślana analiza przepływu pożądanego pieniądza w chorym systemie podatkowym.

    Niestety nie wszyscy, z uwagi na zaburzoną, w całej jej spektrum, percepcję są w stanie zrozumieć przystępnie przedstawioną analizę.

    A oto przykłady:~elf2014-10-12 18:46
    Polacy sami zniszczą Polskę ,jesteśmy mistrzami w oszukiwaniu i naciąganiu Polski
    ~max2014-10-12 18:45
    co klecha wie o podatkach .nie placi .zyje na koszt biednego podatnika i ciagle mu malo .klechy to zlo ktore gnebi polakow jak polityk solidarciuch i te cwaniaki ktorym ciagle malo
    ~Katolik2014-10-12 18:40
    A co z tymi purpuratami???
    Pasibrzuchy!!!
    ~największa szara strefa w Polsce to kler2014-10-12 18:34
    rzymsko-katolicki.Sumarycznie prawie 30 mld PLN rocznie... A Polacy rzucając na "tacę" mówią,że im się źle żyje...
    ~abak2014-10-12 18:29
    Prowokacja czy skrajny kretynizm - rozmowa o podatkach z kimś , kto płaci tych podatków grosze lub wcale ?
    ~rex2014-10-12 18:19
    najwyzszy czas odciac czarna mafie od drenowania budzetu Panstwo powinno uchwalic ustawe aby dewociaze utrzymywali tych darmozjadow W budzecie sa pieniadze ludzi ktorym nie po drodze z KK
    ~klerotyk2014-10-12 17:56
    czarna stref a to śmierc kler niezle zarabia na śmierci gdyby nie było smierci fige by zarobili strasza smiercia a forsa płynie manna z nieba leci
  • ~Peror
    (2014-10-12 20:34)
    Pytania o to, co jest moralne, odnoszą się nie tylko do płacenia podatków. Do całego dekalogu. Kościół z podejrzanym jednak upodobaniem ogranicza praktyczne nauczanie do kwestii okołorozpokowych i związanych z nimi.
  • ~straciłem zaufanie do księży
    (2014-10-12 21:06)
    jeśli ktoś chce spokojnie i uczciwie przeżyć życie, to niech trzyma się z dala od hierarchii kościelnej, od wpływowych polityków, stolicy, świeckich i duchownych celebrytów.
    znałem kiedys jednego ksiedza, razem pracowaliśmy. teraz jak mnie zobaczył po kilku latach w markecie, uciekał w inny rząd regałów. już się nie opłaca pogadać...
  • ~któś
    (2014-10-12 21:08)
    Podobnie mówi Korwin. Etyka w biznesie powinna być na pierwszym miejscu, a państwo powinno bronić obywatela,a nie okradać go. Podatki powinno się płacić pod warunkiem, że nie ogałacają kieszeni obywatela. Jeśli jest inaczej to obywatel ma prawo przede wszystkim zadbać o siebie.
  • ~laks
    (2014-10-12 21:18)
    to taki meski ******
  • ~lew
    (2014-10-12 21:40)
    Moralną odnowę warto zacząć od lustracji wszystkiego co sprywatyzowano po 1989 r.
  • ~To zrozumiale ze :
    (2014-10-13 02:03)
    O tak .: nauki kosciola to smiertelny wrog PO it.p. holoty wiec ujadaja
    jak wsciekle psy gdzie tylko sie da incognito.
  • ~@abak
    (2014-10-13 02:07)
    Zdecyduj i odPOwiedz : jestes szajbniety PO rodzicach czy samodzielnie
    sie oszajbiles. Badz szczery, nikt cie nie rozPOzna !!!
  • ~anp
    (2014-10-13 04:50)
    Jak mozna wymagac uczciwosci od ludzi jak kosciol w imie /czego ??? / bredzi ,klamie ,oszukuje , molestuje , nie placi podatkow itd . Szkoda pisac...
  • ~Vega