Ekspert: Polska zrezygnowała z walki o Ukrainę za stanowisko dla Tuska

Władimir Putin spotka się z Petro Poroszenką w obecności przywódców Francji i Niemiec. Dlaczego na tych rozmowach nie będzie nikogo z Polski? Dr Piotr Wawrzyk z Uniwersytetu Warszawskiego uważa, że Warszawa sama zrezygnowała z walki o Ukrainę. Jego zdaniem, tylko w ten sposób Donald Tusk mógł zostać szefem Rady Europejskiej.

wróć do artykułu
 • ~młotkowy
  (2014-10-17 11:04)
  TYLKO Z TEGO NALEŻY SIĘ CIESZYĆ,ŻE ŻABA NIE PODKŁADA SWOJEGO PAZURKA TAM GDZIE KONIE KUJĄ BO ZAMIAST PODKOWY MOŻE OSTAĆ MŁOTKIEM W ŁEPETYNKĘ.
 • ~Ubek filozof chłopski
  (2014-10-17 09:08)
  Ale bzdety. Zapytajmy w takim razie Polaków , czy oddadzą życie i dobrobyt za Ukrainę?
  Ponieśliśmy ogromne koszty transformacji. My i naszym kosztem. TO JEST WŁAŚNIE KOSZT WOLNOŚCI!!!
  Ukraińcy po przekpionych 25 latach muszą wreszcie coś dać z siebie. NIKT na świecie nie zrobi tego za samych zainteresowanych. Jak ktoś wywalczy im wolność , to znaczy że im ja zabierze!!!
  Eksperci z "koziel wólki"
 • ~sokular
  (2014-10-17 08:50)
  Kolejny raz nas potwrnie upokorzono...
 • ~hanka
  (2014-10-17 08:31)
  Ale macie ekspertow z Koziej Wolki. Jak jest zapotrzebowanie, to zawsze jakis ekspert--poprzednio nieznany--sie znajdzie aby gawiedzi wytlumaczyc co sie dzieje wdg zapotrzebowan gazety. Co za bzdury--Polska od samego poczatku sie zeszmacila swoja ukrainska polityka--cale szczescie, ze sytuacja sie uspokoila, bo Europa juz patrzyla na nas jak na umyslowo chororych.
 • ~JJ
  (2014-10-17 01:01)
  Zgodnie z rozporządzeniem prezydenta Poroszenki Dzień Obrońcy Ojczyzny obchodzony będzie nie jak dotąd 23 lutego (pozostałość po czasach sowieckich, rocznica powstania Armii Czerwonej), lecz 14 października – w rocznicę powstania zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/rocznica-powstania-upa-swietem-panstwowym-na-ukrainie#

  Konflikt na Ukrainie nie jest wcale taki czarno-bialy. Rosja jednak trzymala za morde grupy faszystow, ktore po puczu prezydenckim wyplywaja na powierzchnie.

  Polska powinna przemyslec swoja racje stanu.
 • ~k300
  (2014-10-16 22:43)
  ***** ręce opadają ***** ruskich i psy z ukry Polska jest najważniejsza
 • ~Naparstek
  (2014-10-16 22:33)
  A ja się cieszę, że Polska nie pcha się przed szereg.
  Przecież nie mamy takiej siły przebicia jak Niemcy, Francja, WB, Włochy.
  - Nie bodźmy kundelkiem (kundel, gdy się znajdzie w zasięgu - dostaje kopa!).
 • ~E, tam, s..ra..ta tata
  (2014-10-16 22:05)
  Nie wydaje się,ze za marne ochłapy dla Tuska Polska zrezygnowała z czegoś. Rosja zna stanowisko Polski . Obecnie wsparcie dla Ukrainy przebiega na kilku płaszczyznach tzn. na płaszczynie militarnej , ekonomicznej i politycznej. Polska powinna wspierać Ukrainę ekonomicznie i sprzętowo - taktycznie czyli militarnie. Putin liczy się tylko z silnymi i dlatego Francja i Niemcy powinni negocjować z Putinem. W przypadku kiedy Putin przesadzi to jest jeszcze NATO czyli USA .Polska jest terenem granicznym NATO dlatego zachowanie agresywne Rosji nie są dla NATO i Polski obojętne. Wsparcie ekonomiczne i militarne na tym etapie nie powinny być zbyt otwarte czyli jawne.
 • ~rychu
  (2014-10-16 21:38)
  Warzyk, jeszcze jedna durna ******* ktora uwaza ze ma cos do powiedzenia !!! a im to bedzie bardziej udziwnione i nieprawdopodobne, tym lepiej !!???
  czy ta durna menda nie ma ani rozumu ani kalendarza ??!!!
  - za czasow Tuska Polska angazowala sie w sprawy Ukrainy !!!
  - Tuska wybrali do UE
  - rzadzi Kopacz i Polska nie stoi w pierwszej linii atakujacej ruskich !!!
  w jaki sposob te kretyn mogl dojsc do tych swoich wnioskow ??!!! nie mogl !!! to belgot i skrajna durnota !!!
  mam tylko jeszcze jedno pytanie - kto jest ten jeszcze wiekszy kretyn pozbawiony nawet odrobiny krytycyzmu w ocenie materialow przeznaczonych do publikacji w Dzienniku ??!!!
 • ~bolo
  (2014-10-16 21:08)
  Panie dr.Warzyk , a czy pański doktorat nie był czasem załatwiany przez darowanie recenzentowi ćwiartki świniaka?. Tak powiadają na UW.
 • ~sc
  (2014-10-16 21:00)
  "filip,gazak"popatrz w lustro a zobaczysz te trzy litery /b.c/
 • ~PL
  (2014-10-16 20:52)
  Kolejny ekspert idiota. Polsce marzy się przywództwo w regionie, niestety nikt nie ma zamiaru poddać się naszej hegemonii. Nasi sąsiedzi musza myśleć o swoich problemach a nie latać z brzytwą w ręku.
 • ~lew
  (2014-10-16 20:29)
  Wojna rosyjsko-ukraińska nie jest naszą wojną. My Polacy musimy się bać o trwałość naszej granicy na Odrze i Nysie. O nasz przemysł zniszczony przez zachód.
 • ~Życzliwy
  (2014-10-16 20:25)
  I bardzo dobrze. Wreszcie polska dyplomacja reaguje jak trzeba, Protest przeciwko dzaiałaniom Putina wynikał z obawy o rosyjską agresję, a nie z miłości do Ukrainy, kraju, który od lat podstawia nam nogę.
  Polityka Kwaśniwskiego (pomarańczowa rewolucja) i śp. Lecha KAczyńskiego (poroniona idea polityki jagiellońskiej) nie przyniosły nic. Istnienie Urainy jest dla nas ważne tylko geograficznie - by zagradzała drogę Rosji. Niech teraz Angela nadstawia pierś, my spokojnie postępujmy zgodnie z unijną strategią i odbudowujmy interesy na wschodzie (co nie będzie łatwe po wcześniejszych poczynaniach).
 • ~filip
  (2014-10-16 20:21)
  ,,Tusko-buc"
 • ~GoldmanSachs
  (2014-10-16 20:11)
  Artykułu jak ten , tolepszego nie można wymyśleć , a ten doktor Piotr Wawrzyk, to rzeczywicie nawyrzył, jako wymyslil następna teorię dziejową. Czasami się zdarza ,ze jakiś oszołom przemknie w gaciach ulicą , albo hukniesz pięścia w stól a pajac wyskoszy z szafy tudzież puścisz bąka w doborowym towarzystwie , rozglądając się uważnie na około czy na ciebie padlo podejrzenie. Doktór ten zapewnie z kadry smoleńskiej, zadziwił mnie i jeszcze nie jednego zadziwi . Prawdziwy doktór smoleński. Dać talon i pochować na Powązkach , ale nie za życia.
 • ~gazag
  (2014-10-16 20:11)
  Tusek dostał stanowisko za to, że wciągnął Polskę w to bagno! UKRAIŃSKI BUCU
 • ~anka
  (2014-10-16 19:55)
  No i prawidłowo! wszyscy myslą o sobie więc wyciągajmy z tego lekcje!
 • ~mgr PiSodajew
  (2014-10-16 19:44)
  Dlaczego nie zaproszono Polski ?

  Tu nie trzeba doktora ani tym bardziej Wawrzyka.

  Z agentem USA Poroszenka spotyka sie europejska pierwsza liga.
  A Polska gra w lidze okregowej.
 • ~łowca PIS debili
  (2014-10-16 19:29)
  nagroda dziennikarzy przyznana Hofmanowi w uznaniu zasług urynalnych.do wręczenia nie doszło wskutek działań pachołków Kaczyńskiego.