Ekspert: Polska zrezygnowała z walki o Ukrainę za stanowisko dla Tuska

Władimir Putin spotka się z Petro Poroszenką w obecności przywódców Francji i Niemiec. Dlaczego na tych rozmowach nie będzie nikogo z Polski? Dr Piotr Wawrzyk z Uniwersytetu Warszawskiego uważa, że Warszawa sama zrezygnowała z walki o Ukrainę. Jego zdaniem, tylko w ten sposób Donald Tusk mógł zostać szefem Rady Europejskiej.

wróć do artykułu
  • ~komentarz
    (2014-10-16 17:01)
    SIEG TUSK!!!
  • ~rychu
    (2014-10-16 21:38)
    Warzyk, jeszcze jedna durna ******* ktora uwaza ze ma cos do powiedzenia !!! a im to bedzie bardziej udziwnione i nieprawdopodobne, tym lepiej !!???
    czy ta durna menda nie ma ani rozumu ani kalendarza ??!!!
    - za czasow Tuska Polska angazowala sie w sprawy Ukrainy !!!
    - Tuska wybrali do UE
    - rzadzi Kopacz i Polska nie stoi w pierwszej linii atakujacej ruskich !!!
    w jaki sposob te kretyn mogl dojsc do tych swoich wnioskow ??!!! nie mogl !!! to belgot i skrajna durnota !!!
    mam tylko jeszcze jedno pytanie - kto jest ten jeszcze wiekszy kretyn pozbawiony nawet odrobiny krytycyzmu w ocenie materialow przeznaczonych do publikacji w Dzienniku ??!!!
  • ~anka
    (2014-10-16 19:55)
    No i prawidłowo! wszyscy myslą o sobie więc wyciągajmy z tego lekcje!
  • ~gazag
    (2014-10-16 20:11)
    Tusek dostał stanowisko za to, że wciągnął Polskę w to bagno! UKRAIŃSKI BUCU
  • ~GoldmanSachs
    (2014-10-16 20:11)
    Artykułu jak ten , tolepszego nie można wymyśleć , a ten doktor Piotr Wawrzyk, to rzeczywicie nawyrzył, jako wymyslil następna teorię dziejową. Czasami się zdarza ,ze jakiś oszołom przemknie w gaciach ulicą , albo hukniesz pięścia w stól a pajac wyskoszy z szafy tudzież puścisz bąka w doborowym towarzystwie , rozglądając się uważnie na około czy na ciebie padlo podejrzenie. Doktór ten zapewnie z kadry smoleńskiej, zadziwił mnie i jeszcze nie jednego zadziwi . Prawdziwy doktór smoleński. Dać talon i pochować na Powązkach , ale nie za życia.
  • ~Życzliwy
    (2014-10-16 20:25)
    I bardzo dobrze. Wreszcie polska dyplomacja reaguje jak trzeba, Protest przeciwko dzaiałaniom Putina wynikał z obawy o rosyjską agresję, a nie z miłości do Ukrainy, kraju, który od lat podstawia nam nogę.
    Polityka Kwaśniwskiego (pomarańczowa rewolucja) i śp. Lecha KAczyńskiego (poroniona idea polityki jagiellońskiej) nie przyniosły nic. Istnienie Urainy jest dla nas ważne tylko geograficznie - by zagradzała drogę Rosji. Niech teraz Angela nadstawia pierś, my spokojnie postępujmy zgodnie z unijną strategią i odbudowujmy interesy na wschodzie (co nie będzie łatwe po wcześniejszych poczynaniach).
  • ~lew
    (2014-10-16 20:29)
    Wojna rosyjsko-ukraińska nie jest naszą wojną. My Polacy musimy się bać o trwałość naszej granicy na Odrze i Nysie. O nasz przemysł zniszczony przez zachód.
  • ~PL
    (2014-10-16 20:52)
    Kolejny ekspert idiota. Polsce marzy się przywództwo w regionie, niestety nikt nie ma zamiaru poddać się naszej hegemonii. Nasi sąsiedzi musza myśleć o swoich problemach a nie latać z brzytwą w ręku.
  • ~sc
    (2014-10-16 21:00)
    "filip,gazak"popatrz w lustro a zobaczysz te trzy litery /b.c/
  • ~bolo
    (2014-10-16 21:08)
    Panie dr.Warzyk , a czy pański doktorat nie był czasem załatwiany przez darowanie recenzentowi ćwiartki świniaka?. Tak powiadają na UW.
  • ~E, tam, s..ra..ta tata
    (2014-10-16 22:05)
    Nie wydaje się,ze za marne ochłapy dla Tuska Polska zrezygnowała z czegoś. Rosja zna stanowisko Polski . Obecnie wsparcie dla Ukrainy przebiega na kilku płaszczyznach tzn. na płaszczynie militarnej , ekonomicznej i politycznej. Polska powinna wspierać Ukrainę ekonomicznie i sprzętowo - taktycznie czyli militarnie. Putin liczy się tylko z silnymi i dlatego Francja i Niemcy powinni negocjować z Putinem. W przypadku kiedy Putin przesadzi to jest jeszcze NATO czyli USA .Polska jest terenem granicznym NATO dlatego zachowanie agresywne Rosji nie są dla NATO i Polski obojętne. Wsparcie ekonomiczne i militarne na tym etapie nie powinny być zbyt otwarte czyli jawne.
  • ~łowca PIS debili
    (2014-10-16 19:29)
    nagroda dziennikarzy przyznana Hofmanowi w uznaniu zasług urynalnych.do wręczenia nie doszło wskutek działań pachołków Kaczyńskiego.
  • ~Naparstek
    (2014-10-16 22:33)
    A ja się cieszę, że Polska nie pcha się przed szereg.
    Przecież nie mamy takiej siły przebicia jak Niemcy, Francja, WB, Włochy.
    - Nie bodźmy kundelkiem (kundel, gdy się znajdzie w zasięgu - dostaje kopa!).
  • ~k300
    (2014-10-16 22:43)
    ***** ręce opadają ***** ruskich i psy z ukry Polska jest najważniejsza
  • ~JJ
    (2014-10-17 01:01)
    Zgodnie z rozporządzeniem prezydenta Poroszenki Dzień Obrońcy Ojczyzny obchodzony będzie nie jak dotąd 23 lutego (pozostałość po czasach sowieckich, rocznica powstania Armii Czerwonej), lecz 14 października – w rocznicę powstania zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii.

    http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/rocznica-powstania-upa-swietem-panstwowym-na-ukrainie#

    Konflikt na Ukrainie nie jest wcale taki czarno-bialy. Rosja jednak trzymala za morde grupy faszystow, ktore po puczu prezydenckim wyplywaja na powierzchnie.

    Polska powinna przemyslec swoja racje stanu.
  • ~rok2014
    (2014-10-16 18:04)
    no to mamy pwenosc ze to putin sPOwodowal wejscie tuska do rady a to ze jest zdrajcom to juz mu POwiedzieli za bialackiego i mloda uczennica i to wlasnie jest prawdom TYLKO ZULWIKI Z PUTINEM dadzom tuskowi wolnosc
  • ~hanka
    (2014-10-17 08:31)
    Ale macie ekspertow z Koziej Wolki. Jak jest zapotrzebowanie, to zawsze jakis ekspert--poprzednio nieznany--sie znajdzie aby gawiedzi wytlumaczyc co sie dzieje wdg zapotrzebowan gazety. Co za bzdury--Polska od samego poczatku sie zeszmacila swoja ukrainska polityka--cale szczescie, ze sytuacja sie uspokoila, bo Europa juz patrzyla na nas jak na umyslowo chororych.
  • ~sokular
    (2014-10-17 08:50)
    Kolejny raz nas potwrnie upokorzono...
  • ~Ubek filozof chłopski
    (2014-10-17 09:08)
    Ale bzdety. Zapytajmy w takim razie Polaków , czy oddadzą życie i dobrobyt za Ukrainę?
    Ponieśliśmy ogromne koszty transformacji. My i naszym kosztem. TO JEST WŁAŚNIE KOSZT WOLNOŚCI!!!
    Ukraińcy po przekpionych 25 latach muszą wreszcie coś dać z siebie. NIKT na świecie nie zrobi tego za samych zainteresowanych. Jak ktoś wywalczy im wolność , to znaczy że im ja zabierze!!!
    Eksperci z "koziel wólki"
  • ~młotkowy
    (2014-10-17 11:04)
    TYLKO Z TEGO NALEŻY SIĘ CIESZYĆ,ŻE ŻABA NIE PODKŁADA SWOJEGO PAZURKA TAM GDZIE KONIE KUJĄ BO ZAMIAST PODKOWY MOŻE OSTAĆ MŁOTKIEM W ŁEPETYNKĘ.