Frank równy euro? Ekspert: Taka relacja może utrzymać się na dłużej

| Aktualizacja:

Kurs franka w końcówce roku między 4,15 zł a 4,45 zł, dodatkowe ubezpieczenia wymagane przez banki oraz zmiany na rynku nieruchomości. Marek Rogalski, główny analityk walutowy DM BOŚ SA w dziennik.pl mówi o tym, czym będzie skutkować zniesienie przez bank centralny minimalnego kursu wymiany franka.

wróć do artykułu
  • ~POLAK
    (2015-01-17 18:02)
    SPRZEDAJ MIESZKANIE WYNAJMIJ ALBO ********** TAM SKAD PRZYSZEDŁES
    WAS JEST TYLKO 700 TYS A POLAKÓW MILIONY I NIE BEDZIEMY ZA WAS SPŁACAC
  • ~elf
    (2015-01-16 14:32)
    wyszło szydło - układy uzgodnienia ??? A przecież umowy były podpisane w określonym czasie i w/g mnie tym procederem winny zając się odpowiednie organa. Ogólnie zatem lipa bo w państwie panuje rozpierducha i frankowcy powinni kolegować z górnikami .
  • ~mjk
    (2015-01-16 10:06)
    Górnicy, zadłużeni we frankach, domagają sie pieniedzy, pomocy państwa wyciągają kasę, drenują nasze kieszenie! Zaś uczciwy złodziej za 500zł pójdzie siedzieć.
  • ~INV
    (2015-01-16 09:24)
    Kredytobiorcy frankowi, głównie tzw. "młodzi, wykształceni z wielkich miast", będą teraz jeszcze intensywniej finansować banki niemieckie, hiszpańskie, włoskie, francuskie, holenderskie i austriackie.
  • ~cx
    (2015-01-16 08:05)
    inflacja--- Szwajcarzy to jedni z największych drukarzy. Dodrukowali ok.500 mld franków .Za 300 mld nakupili walut a 200 mld pożyczyli Polakom,Węgrom i innym .Właśnie tu w Europie Srodkowej. A ty coś pleciesz o możliwości dodruku
  • ~Mark
    (2015-01-16 07:18)
    Na inflacji zarabia zawsze lewiatan...
  • ~inflacja
    (2015-01-16 02:40)
    Kolejne kraje poddają się amerykańskiemu dążeniu do wywołania inflacji na świecie: po dużym dodruku pieniędzy w USA, maszyny drukarskie ruszyły w Japonii, szykowane jest uruchomienie ich w strefie euro, a za chwilę będą zmuszeni do tego samego Szwajcarzy, żeby ratować gospodarkę przed recesją. Polski NBP też już może drukować. Skończy się to w ciągu kilku lat dużą inflacją na całym świecie, dzięki czemu wierzyciele USA poniosą straty i USA będą efektywnie oddłużone.
  • ~KSIADZ WALENTY
    (2015-01-16 00:08)
    FRANKOWI FRAJERZY - JEDYNE CO WAM ZOSTALO TO GORONCA MODLITWA DO TEGO SWIETEGO OD DLUGOW I OD KASY ... JEST TAKI SWIETY I PODOBNA SKUTECZNY ALE ZAPOMNIALEM JAK SIE TEN GOSCIU NAZYWA...
  • ~Ex
    (2015-01-15 23:59)
    Expert albo trafi albo nie trafi dlatego jest do bani...
  • ~hyzio
    (2015-01-15 23:32)
    mam kredyt we frankach i kilka stów w tę w czy w drugą mi powiewa
  • ~Zig
    (2015-01-15 23:30)
    Naprawde to jest duzy problem dla Szwajcarow. Wszystkie ich produkty i uslugi
    podrozaly o 20%.
  • ~jak to
    (2015-01-15 22:36)
    jak to jest ?w ciągu 5 minut PKB Szwajcarii rośnie w dolarach o 20% i za franka można kupić o 20% więcej .Ja tego nie pojmuję.Na 20% wzrostu PKB to Polska musiała z 6 lat pracować.
  • ~bankster
    (2015-01-15 22:24)
    Dla nie kumatych . Te wszystkie mądrze brzmiące programy typu QE to nic innego tylko okradanie na chama przez rządy swoich obywateli. Drukują nic nie warty papier. Twoje oszczędności topnieją a ty nie wiesz w jakim tempie. Pracujesz tak samo ale wypłata co miesiąc jest mniejsza. Też nie wiesz o ile. No ale jak barany dają się strzyc , to grzech by było nie skorzystać.
  • ~leon
    (2015-01-15 22:04)
    Lemingi sraja w gacie.Boże jak ja sie cieszę.
  • ~mm89
    (2015-01-15 21:49)
    Frankowicze trzymajcie sie. Najwazniejsze ze kaczynski nie rzadzi
  • ~ziomek
    (2015-01-15 21:27)
    Wykupie frankowicza z domem,mieszkaniem i z zona jego.Prosze o kontakt.
  • ~700tysiecy
    (2015-01-15 20:57)
    Ciekawe co by było gdyby w kolejnym miesiącu 700 tysięcy frankowiczów nie zapłaciło raty :) No to by było zaskoczenie !
  • ~Antyszwajcar
    (2015-01-15 20:49)
    Niestety szwajcaria to nie jest już synonimem stabilności i zaufania. Ja już nie zaufam we franka bo to niestety jest wielka szulernia.
  • ~Gotfried
    (2015-01-15 20:46)
    Kolejna, duuuża fala licytacji komorniczych.

    Ja już bym wolał jakąś III wojnę światową, bo za dużo złego się nazbierało i trzeba to jakoś "spuścić"
  • ~Gentlemen's agreement byl ale sie zmyl z Tuskiem
    (2015-01-15 20:05)
    'Zielona Wyspa' od 8 lat i 'By zylo sie lepiej...' czyli Donaldzina pakuje 300 tysiecy euro do kieszeni w Brukseli i mowi wam 'calujcie psa w nos, jelopy'. Tak to jest jak ludzie sa krotkowzroczni i tak przy kredytach jak przy glosowaniu nie kieruja sie wlasnym interesem i interesem panstwa w ktorym zyja tylko lapiac sie na obiecanki cacanki i ulegajac straszeniu, ze np. 'beda aresztowani o 6 rano'.

    "Kramer i Stawiski" znowu na 'gentlemen's agreement' w trabe zrobili swoich POslusznych i bezwolnych. Jako ze POplecznikow mozna robic na szaro w nieskonczonosc to szykujcie sie na kolejna POwtorke z 'Komoruskim' ,'Bufetowa' i 'VivaKopacz' , juz niedlugo owy 'salon' was pusci po ulicach na golasa w skarpetkach takze pod haselkiem- 'by zylo sie lepiej...'