Frank równy euro? Ekspert: Taka relacja może utrzymać się na dłużej

| Aktualizacja:

Kurs franka w końcówce roku między 4,15 zł a 4,45 zł, dodatkowe ubezpieczenia wymagane przez banki oraz zmiany na rynku nieruchomości. Marek Rogalski, główny analityk walutowy DM BOŚ SA w dziennik.pl mówi o tym, czym będzie skutkować zniesienie przez bank centralny minimalnego kursu wymiany franka.

wróć do artykułu
  • ~POszołom
    (2015-01-15 13:35)
    Żadne banki wspólnie z ukochanym rządem nie będą niczego rozpatrywać.
    A już na pewno "scenariuszy węgierskich".
    Więc czuj się wybzykany, szanowny lemingu.
    Ale jakby co, w razie czego, trzeba było coś głosować, to wiesz co masz robić?
    Najważniejsze tylko żeby Kaczor nie rządził.
    Chociaż walić jakieś tam głosowania.
    Nie takie rzeczy się przewalało, mordo ty moja!
  • ~wred52
    (2015-01-15 13:49)
    winny kaczor głosuje na kopacz
  • ~vh
    (2015-01-15 14:13)
    Pewnei jakis filantrop spekuluje na rynku walutowym, zarobi miliardy, odda kilka milionow przez fundacje jakiegos krola i w nagrode jeszcze dostanie od prezydenta Order Orla Bialego... a wy Polacy rwijcie wlosy z glowy - wasze problemy nie obchodza nikogo ze szlachty jerozolimskiej...
  • ~>>>>> Zibi <<<<<<
    (2015-01-15 14:30)
    ZNOWU CWANIACZKI Z ZACHODU ROBIĄ POLACZKÓW W BALONA ...
  • ~ona
    (2015-01-15 14:32)
    Nikomu kto będzie mowil ze głosuje na Po nie podam ręki
  • ~vag
    (2015-01-15 14:36)
    ~wred52 to zart czy na prawde jestes p o je b a ny?
  • ~icek rabin
    (2015-01-15 14:37)
    Wszystko przez pisobolszewików, to za ich podejrzanych rządów zaczęły się pozyczki we frankach, ateraz płacz i lament.
  • ~AC
    (2015-01-15 14:42)
    a ch.j mnie to obchodzi ile beda placic za franka
    i sr.am na problem kredytobiorcow-frankowcow
    to nie jest moj problem
    i nie mam zamiaru z tego wzglzdu ponosic zadnych kosztow, ani odpowiedzialnosci
    SRA.M NA TYCH P.L.N.T.O.W
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-01-15 14:44)
    Kto ich zmusil do wziecia kredytow we frankach ??? To byla spekulacja !
    Kredyt bierze sie w walucie jakiej zarabiasz !
    Jakby frank byl po 2zl to byscie narzekali ?

    Pamiętam jak prof. Balcerowicz parę lat temu ostrzegał, by brać kredyty zawsze w walucie kraju, w którym się mieszka. Jednakże wtedy wszyscy mówili: "Balcerowicz jest beeeee...". Teraz macie
  • ~xenon
    (2015-01-15 14:50)
    Państwo nie pomoże kredytobiorcom, bo musi dopłacić do przywilejów górniczych i horrendalnych wynagrodzeń prezesów, dyrektorów, zarządów i rad nadzorczych.
  • ~SLOWIANIN GOSC VIKINGOW
    (2015-01-15 14:58)
    Jedyny tzw, ekspert walutowy ...ktory ma jakiekolwiek pojecie o tym czym sie zajmuje...zawsze analizuje co mowi choc nie zawsze powielam...teraz kazdemu kto ma konto i lokate w bankach- naganiaczach na kredyty frankowe radze sie dobrze ZASTANOWIC...porada DARMO !!!
  • ~gosc
    (2015-01-15 15:01)
    Lemingi beznadziejne doprowadza swiat do upadku.
  • ~POdode
    (2015-01-15 15:04)
    Przyjdzie się POżegnać, lemingi, z apartamĘcikami w miasteczku Wilanów i szurnąć POd most z łazienką i WC nad Wisłą. Stamtąd na piechotkę do korPO za 1600. I najważniejsze: odsunąć PiS od władzy!
  • ~rudy z budy
    (2015-01-15 15:17)
    frankowicze dołączą do górników, ale tym raz pluskwy dziennikarskie staną we ich obronie
  • ~kredytbierzwzłotówkach
    (2015-01-15 15:46)
    Jaka pomoc frankowiczom! Toż to spekulanci. Nikt im nie obiecywał sztywnego kursu franka. Osobiście brałem kredyt drozszy, ale w złotych, bo nie chciałem ryzyka i to przez 20 lat kredytobrania. A jak ktos stracił kasę w funduszach kapitałowych na gieldzie, to co? Tez mu pomóc? To bardzo proszę.
  • ~K.C.
    (2015-01-15 15:53)
    PRZEZ SIEDEM LAT ZŁOTY CIĄGLE WYKAZUJE SPADEK WARTOŚCI , DO INNYCH WALUT. SKUTKIEM TEGO JEST KIEPSKA GOSPODARKA RZĄDZĄCYCH.
  • ~Wiesio13 biczowany przez syna ozjasza
    (2015-01-15 15:58)
    POpierali PO dadzą radę w razie Potrzeby TVN i GWniana im wytłumaczą że tak ma być i na PO POwinni dalej głosowac mimo ze to ch...ujowa partia POspoltych łajdaków i AmberGoldziarzy
    Prosto z czerskiej nadaje
  • ~KKK
    (2015-01-15 15:58)
    Obecne wypowiedzi mainstreamowych "ekonomistów" są żałosne.

    Ten pan powyżej nazywa QA (czyli de facto drukowanie pustych pieniędzy i pompowanie ich bezpośrednio do banków) "działaniami standardowymi". To chyba już żyjemy w wariatkowie, gdzie wszystko zostało postawione na głowie?

    Po drugie skoro EBC planuje tak zwany "skup aktywów", to chyba jasne że oznacza to kolejną próbę dewaluacji euro w światowym wyścigu na słabe waluty. W takiej sytuacji można się domyślać, że kapitał spekulacyjny drzwiamy i oknami zaczął kupowąć np. franka, wiedząc o jego w miarę sztywnym powiązaniu z EUR. Oczywiście o bankowych spekulantach w takim artykule nie przeczytacie. To więc jest też zapewne prawdziwa przyczyna - bank szwajcarski nie miał zamiaru dopłacać do utrzymania kursu za wszelką cenę. Można się tylko domyślac jakiej skali był to atak.
  • ~K.C.
    (2015-01-15 15:59)
    P.O. MATOŁY DWA LATA WSTECZ OGŁASZAŁY ŻE TO KONIEC KRYZYSU ŚWIATOWEGO , ONI SAMI NIE WIEDZIELI CO MÓWIĄ BO TO MATOŁY.
  • ~J-24
    (2015-01-15 16:10)
    Mysle ze Rzad nie ma innego wyjscia tylko bedzie musial obnizyc wynagrodzenia w sferze budzetowej bo nie bedzie z czego tego placic. Ale gospodarka tylko na tym zyska