Komorowski zwyciężył, ale wynik wyborów niepewny. Eksperci o debacie prezydenckiej

| Aktualizacja:

Bronisław Komorowski zwyciężył, ale wynik wyborów niepewny. Tak eksperci oceniają debatę kandydatów na prezydenta.

wróć do artykułu
  • ~WIEKOWA POLKA.
    (2015-06-19 12:53)
    niewiem ale jak patrze na michnika to mi sie pszypomina stan wojenny jaruzel michnik ta sama SKALA przestempstw nie chce takiego kraju BOJE SIE!!!
  • ~Krysia
    (2015-05-22 09:36)
    Ludzie jak można sprzedać swój głos za drożdżówkę -trzeba mieć godność .
  • ~warszawiak
    (2015-05-18 19:47)
    To było starcie polskiej inteligencji z PRL -owskim buractwem.

    Andrzej Duda mówił o Polsce. Komorowski o Dudzie.

    Agresja Komorowskiego wcale mu nie pomogła. Zobaczycie w tą niedziele.
  • ~czepiajew
    (2015-05-18 19:08)
    naprawdę, bezsensowna, nieuzasadniona agresja, pieniactwo jest wyznacznikiem zwycięstwa ?! świadczy raczej o niezrównoważeniu, co potwierdza ostatnia aktywność ustawodawcza i niewiarygodna zmiana poglądów ! podrasowywanie IQ GENETYCZNIE MODYFIKOWANYM ORGANIZMOM może źle sie skończyć dla naszego kraju !
  • ~JKs
    (2015-05-18 17:05)
    On musiał być na kacu z Kwaśniakiem co mu POparcie zaoferował bo całą szklane wydoił tak go suszyło i dlatego był zdenerwowany z zaciśniętą pięścią
  • ~debata nienawisci do POLski
    (2015-05-18 15:52)
    hrabia komoruski herbu POmatol zwyciezyj z pijakim palikmiotem
  • ~policjant
    (2015-05-18 15:01)
    komorowski jest agresywny a Duda kulturalny. Agresywnym zawsze sie wydaje ze wygrali.
  • ~KŁAM
    (2015-05-18 14:25)
    DZIWNE.SPRAWDZALIŚMY WSZYSTKIE RANKINGI W INTERNECIE GDZIE WIĘKSZOŚĆ PONAD WSZELKĄ WATPLIWOŚĆ MIAŁ DUDA.CO WY PIEPRZYCIE BY PRZYPODOBAĆ SIĘ STAREJ WŁADZY
  • ~ha ha ha...
    (2015-05-18 13:52)
    Dlaczego Komorowski dużo póżniej wyszedł po debacie niż Duda?To proste,musiał zmienić pampersa przecież,no i ten walnięty prowokator gdzieś się zaPOdział.
  • ~też hrabia... ho ho ho
    (2015-05-18 13:48)
    Komorowski zastosował wszystkie chwyty w tej debacie(nawet fioletowy krawat założył,tzw.fioletowy płomień,działający deprymująco na przeciwnika),a nawet POdstawiony dokument,pewnie fałszywy jak on sam.
  • ~Gestykulacja
    (2015-05-18 13:43)
    Komorowski gestykulował pięścią natomiast Duda otwartymi dłoniami. Komorowski przerywał Dudzie a Duda ni przerywał Komorowskiemu.
  • ~DOŚĆ!!!
    (2015-05-18 13:42)
    Gdyby,nie daj Boże,znów wygrał obecny,niewydolny gajowy,to nic się nie zmieni w tym kraju,tylko większe represje będą i gnębienie obywateli,którzy śmiali się przeciwstawić fałszywemu hrabiemu z Ruskiej Budy i całej mafii PO-PSL,okradającej Polaków(OFE,Amber Gold,dług publiczny i inne afery) i fałszującej wybory.
  • ~zgroza
    (2015-05-18 12:59)
    EKSPERT markietyngu POlitycznego Maliszewski POwjadał w TVPinfo ze w SMOLENSKU zgineło 98osób i to MM BYĆ RKSPERT
  • ~ot co
    (2015-05-18 12:35)
    hahaha - 'eksperty POmatolskie to PLATNE MENDY'
  • ~wyborca
    (2015-05-18 12:06)
    Płatne pachołki nie eksperci. To naród wybierze tego, za którego więcej nie będzie musiał się wstydzić, a nie kłamcę, krętacza i agresywnego zaściankowca.
  • ~wyborca/moze za tydzien * bedzie cieplej
    (2015-05-18 11:45)
    *** Internet otworzyl Chlopam oczy***.
  • ~konstytucjonalista
    (2015-05-18 11:17)
    KOLEJNA AFERA TAŚMOWA TRZYMAJACEJ WŁADZE KLIKI POWSI-PSL.

    i jak zwykle stale ta sama śpiewka człowieka Platformy. Sienkiewicz u Olejnik nie o nagraniu, a jego pochodzeniu.Cezary Gmyz dotarł do nagrania rozmowy Elżbiety Bieńkowskiej z Pawłem Wojtunikiem. Całość pojawiła się w tygodniku „Do Rzeczy”. Portal 300polityka przytoczył fragmenty z tego spotkania. Taśma dedykowana politykom PSL ? Szef CBA o Janie Burym mówił „skur...”, była wicepremier Elżbieta Bieńkowska o Januszu Piechocińskim: „debil”.


    Bartłomiej Sienkiewicz stosuje znaną metodę Platformy Obywatelskiej, gdy wybuchła afera taśmowa, a on był szefem MSW. Nie odpowiedzieć na pytania, wykpić zarzuty, nie odnieść się do tego co jest na nagraniach, tylko kto je nagrał. Mógł tak kadzić, bo był gościem Moniki Olejnik, która zbytnio niewygodnego tematu nie drążyła.

    - Nigdy nie siedziałem z Wojtunikiem na trybunie. Tekst „DoRzeczy” to absurd i bzdura. Kolejna historia z taśmami nie wiadomo skąd wziętymi, którym głównym oskarżeniem jest to, że niemal własnoręcznie spaliłem budkę pod rosyjską ambasadą. Szkoda, że nie ma infografiki jak tam osobiście z hubką i krzesiwem idę - szydził Sienkiewicz. - To jest taki poziom absurdu, że wolałbym tego nie komentować. Niedługo się dowiem, że czarną wołgą wywożę dzieci, albo że wywołałem wojnę rosyjsko-ukraińską. Ja wolałbym w tym absurdzie nie brać udziału – mówił.

    Przypominamy, Cezary Gmyz dotarł do nagrania i ujawnia: podpalenie przy ambasadzie Rosji mogło być prowokacją służb. Jeśli to prawda będzie międzynarodowy skandal o niewyobrażalnym zasięgu. Oto fragmenty z nagrania:

    - Paweł Wojtunik o Sienkiewiczu: Widzisz, ale facet nauczył ich, że on dzwoni i on im rozkazuje. I tak samo poszli, spalili budkę pod ambasadą, bo minister osobiście wymyślił taką… wiesz z takiego…

    Na nagraniu Paweł Wojtunik mówiąc o kontroli przeprowadzonej w jednym z ministerstw, niewybrednie wyrażał się też o Janie Burym – przewodniczącym Klubu Parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego.

    Paweł Wojtunik: Jakie ja przeszukania zrobiłem dwa dni temu… W ministerstwie… U Kluzikowej.
    Elżbieta Bieńkowska: Kluzikowa mnie działa na system…
    P.W.: Ona jest w porządku, tylko ma jedną wadę polityczną, ona się z tym Burym zadaje.
    E.B.: Ona się zadaje z Burym?
    P.W.: Teraz może mniej, ale Buremu się wydaje, że ona się zadaje, że go słucha. Ma *********
    E.B.: Mnie się wydaje, że ona wie, kto to jest Bury.
    P.W.: On się na nią powołuje…

    Elżbieta Bieńkowska: Taką koncepcję, tak, tak.
    P.W.: Z takiego zarządzania ręcznego są same problemy. Tym bardziej dla ministra, który nie ma takich uprawnień, on nie ma uprawnień.

    Dalej na nagraniu Bieńkowska mówiąc o Pendolino określiła wicepremiera Piechocińskiego mianem „debila”.

    E.B.: Teraz mamy cały czas jazdę z tym Pendolino, nie… Ale wiesz… Ja mówię no nie, utną mi język w grudniu, bo ja cały czas mówię: w grudniu Pendolino pojedzie po polskich torach… Według mnie… Z naszej strony nie ma wyjścia… A głupi Piechociński po prostu to chyba wiesz… Debil jeden… Ale stary, on się o tym pięć razy wypowiedział, wiesz, i podkręca temat, rozumiesz? Podkręca temat, że za mną gonią z mikrofonami co z Pendolino… I to jest no niestety najgorsze.
    P.W.: Pendolino, tak nie badając sprawy, to jest jedna rzecz słaba. Generalnie Alstom ma problemy wszędzie i Alstom już miał problemy.



    Sienkiewicz sugerował nawet, że taka taśma nie istnieje.
    - Mi się nie chce wierzyć, że szef służb opowiada takie androny – mówił na antenie Radia Zet Sienkiewicz. O czym my rozmawiamy pani redaktor, o budce sprzed dwóch lat, litości – pyta w końcu Sienkiewicz.

    - Nie, rozmawiamy o szefie CBA, Pawle Wojtuniku, który jest cały czas szefem – powiedziała Monika Olejnik.
    - Ale to proszę rozmawiać z szefem Wojtunikiem, a nie ze mną – tłumaczy były szef MSW.
    - Wie pan, jak on pana oskarża, że pan podpala budkę policyjną, żeby popsuć marsz niepodległości, udowodnić co to są za ludzie – dopytywała prowadząca.
    - Proszę się go spytać co ma na myśli, bo ja naprawdę nie mam siły komentować już tego rodzaju bzdur – zakończył Bartłomiej Sienkiewicz.

    Podczas całej afery podsłuchowej ekipa z Platformy Obywatelskiej (zwłaszcza ci nagrani na taśmach) przekonywali i skupiali się na tym, że skandalem jest sam fakt, że ktoś śmiał ich nielegalnie nagrać.
  • ~konstytucjonalista
    (2015-05-18 11:14)
    BZDURA, KOMOROWSKI PRZEGRAŁ.

    KANDYDAT POWSI-PSL, PATRON WSI, KOMOROWSKI UDOWODNIŁ FAKTYCZNIE, ŻE ON SIĘ NIE ZMIENIA, ON JEST NIEREFORMOWALNY JAK PUTIN; ON NIE JEST W STANIE SIĘ ZMIENIĆ !

    Komorowski, kandydat kliki POWSI - PSL, trzymającej władzę w Polsce, taki pazerny na tą drugą kadencję na fotelu prezydenckim, że po PSL-u gotów z diabłem kontrakt podpisać bo z WSI współprace podpisał pewnikiem przed laty !

    Ale to się psu na budę zda. Bo Polacy się na nim poznali; Komorowski stracił wiarygodność; dostał w pierwszej rundzie prztyczka w nos a w drugiej rundzie, głosując 24 maja 2015 Polacy zasadzą mu kopa w ... i wreszcie wykopią go z fotela do którego chce się przyspawać !
    Apage satanas !


    PRZECIE KOŃ JAKI JEST KAŻDY NIE TYLKO WIDZI ALE I SŁYSZY, CODZIENNIE SŁUCHAJĄC BEZCZELNYCH, PEŁNYCH PYCHY, WYPOWIEDZI KANDYDATA TRZYMAJĄCEJ WŁADZĘ KLIKI POWSI-PSL, ZWŁASZCZA, ŻE TEN KOŃ JAK ŻADEN INNY NIE TYLKO RŻY ALE WYDZIERA SIĘ,
    I WRZESZCZY, DOBRZE, ŻE JESZCZE NIE GRYZIE ...!!!


    "Błędów nie robi ten, kto nic nie robi" - mówi prezydentowa Anna Komorowska i to prawda.

    - ALE NIE JEST WAŻNE ABY ROBIĆ COKOLWIEK - WAŻNE JEST ABY TO CO ROBIMY ROBIĆ DOBRZE.


    - JEŻELI NAROBILŚMY WIELE BŁĘDÓW TO WCALE NIE ZNACZY, ŻE ZROBILIŚMY COKOLWIEK DOBREGO.


    - SĄ BŁĘDY, KTÓRYCH NICZYM NIE MOŻNA USPRAWIEDLIWIĆ.


    JEDNYMI Z NAJWAŻNIEJSZYCH BŁĘDÓW I WAD KANDYDATA KOMOROWSKIEGO SĄ MIĘDZY INNYMI;


    - NIEWYOBRAŻALNA, PYCHA, BEZCZELNOŚĆ, ZAROZUMIAŁOŚĆ, ZADUFANIE W SOBIE, LEKCEWAŻENIE INNYCH NP. KONKURENTÓW DO FOTELA PREZYDENCKIEGO, WYBRANYCH PRZEZ NARÓD A ZATEM LEKCEWAŻENIE NARODU,


    - LEKCEWAŻENIE ADWERSARZY POLITYCZNYCH,


    - LEKCEWAŻENIE URZĘDU PREZYDENTA, LEKCEWAŻENIE OSOBY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ PROF. LECHA KACZYŃSKIEGO, LEKCEWAŻENIE I OBRAŻANIE PAMIĘCI I CZCI TRAGICZNIE ZMARŁEGO LECHA KACZYŃSKIEGO CO JEST NIEZGODNE Z POLSKĄ I W OGÓLE SŁOWIAŃSKĄ, KULTURĄ, MENTALNOŚCIĄ, ZWYCZAJEM I OBYCZAJEM CO JEST NIEWYOBRAŻALNE DLA WIERZĄCYCH JAKIEJKOLWIEK WIARY, W TYM KATOLIKÓW A TAKŻE DLA NIEWIERZĄCYCH, DLA ATEISTÓW.


    - BŁĘDEM, KANDYDATA KOMOROWSKIEGO, KTÓRY NIE MOŻE BYĆ NICZYM USPRAWIEDLIWIONY JEST TO, ŻE KOMOROWSKI W OKRESIE SWOJEJ PREZYDENTURY ANI NAWET TERAZ, W CZASIE KAMPANII WYBORRCZEJ NIE PRZEPROSIŁ POLAKÓW, NIE ZAKOŃCZYŁ "WOJNY POLSKO-POLSKIEJ", ROZPĘTANEJ PRZEZ DONALDA TUSKA PO KLĘSCE WYBORCZEJ W 2005 ROKU, GŁÓWNIE PRZECIW KACZYŃSKIM I PiS ORAZ MILIONOM ICH ZWOLENNIKÓW I WYBORCÓW.


    - KOMOROWSKI STALE KŁAMIE I OSZUKUJE POLAKÓW; CO INNEGO MÓWI I KAŻE WYPISYWAĆ NA SZTANDARACH, POKAZYWAĆ NA SPOTACH A CO INNEGO ROBI. JEST JEDNYM Z INSPIRATORÓW, AKTYWNYCH UCZESTNIKÓW I FILARÓW "WOJNY POLSKO - POLSKIEJ"; OD JEJ POTWIERDZENIA
    I UTWIERDZENIA, ROZPOCZĄŁ SWOJĄ KAMPANIĘ PREZYDENCKĄ W 2010 ROKU. STALE MÓWI
    O ZGODZIE ALE STALE DZIELI POLAKÓW, OBRAŻA ICH I PONIŻA. PATRZY NA NICH "Z GÓRY". ZACHOWUJE SIĘ TAK, JAKBY PREZYDENTURA, NA KOLEJNĄ KADENCJĘ NALEŻAŁA MU SIĘ
    Z URZĘDU, JAKBY NIE MUSIAŁ O NIĄ ZABIEGAĆ, ZAPOMINA, ŻE KANDYDUJĄC NA URZĄD JEST TYLKO KANDYDATEM JAK INNI.


    - KANDYDAT KOMOROWSKI, DENERWUJE SIĘ, IRYTUJE I ZAPOMINA - TYCH, KTÓRZY W RAMACH PRAW WYBORCZYCH I ZASAD KAMPANII WYBORCZEJ, WYRAŻAJĄ NIECHĘĆ WOBEC JEGO KANDYDATURY, PRZEZYWA KRZYKACZAMI, DEMAGOGAMI, FRUSTRATAMI - NIE BACZĄC NA TO, ŻE SAM NIE SZANUJĄC INNYCH, NIE SZANUJĄC POLAKÓW, NIE SZANUJĄC NARODU, SWOJEGO SUWERENA, WRZESZCZY NA POLAKÓW, WYKRZYKUJE, DZIELI ICH, PRZEZYWA I OBRAŻA.


    PREZYDENT - TO GŁOWA PAŃSTWA, NAJWAŻNIEJSZA OSOBA W PAŃSTWIE ALE PREZYDENT SPRAWUJĄC SWÓJ URZĄD POWINIEN PAMIĘTAĆ, ŻE SPRAWUJE TEN URZĄD NIE DLA SIEBIE, NIE DLA SWOJEJ PARTII POLITYCZNEJ ALE DLA NARODU, KTÓRY GO NA TĘ FUNKCJĘ WYWYŻSZYŁ, POWINIEN PAMIĘTAĆ O TYM, ŻE NARÓD JEST JEGO SUWERENEM, SPRAWOWANIE FUNKCJI PREZYDENTA POWINIEN ROZUMIEĆ, TRAKTOWAĆ I WYPEŁNIAĆ JAKO JEGO MISJĘ, SŁUŻEBNĄ WOBEC NARODU, WYPEŁNIAĆ JĄ ZE WSZYSTKICH SWOICH SIŁ, JAK NAJLEPIEJ POTRFAFI, KIERUJĄC SIĘ JEDYNIE PRAWAMI USTANOWIONYMI PRZEZ NARÓD, WOLĄ, DOBREM I POŻYTKIEM NARODU A NIE PRYWATĄ CZY POŻYTKIEM PARTII. POWINIEN GODZIĆ WSZELKIE WAŚNIE, JEDNOCZYĆ NARÓD, I JEDNOCZYĆ SIĘ Z NARODEM.

    TAKIM PREZYDENTEM BĘDZIE ANDRZEJ DUDA.
  • ~Elżbieta
    (2015-05-18 10:44)
    Czytam te Wasze komentarze i zastanawiam się,że nikt nie pokusił się o chwilę zastanowienia nad tym jak Pan Duda zamierza spełnić swoje obietnice wyborcze. Gdyby Pan Duda powiedział : obniżę wiek emerytalny, a zrobię to w ten sposób, podniosę kwotę wolną od podatku i stąd a stąd wezmę na to fundusze. Puste obietnice bez pokrycia. Nie mówię że Pan Komorowski jest idealny. Niemniej dlaczego nie wymagamy od kandydatów pokrycia na swoje puste obietnice.. Nie pytamy chcesz to zrobić? Ok tylko jak
  • ~AnykTadzio