Gronicki: Podatek będzie karał najlepszych pracowników

| Aktualizacja:

Odpowiedzmy sobie na pytanie: czy bogatymi są ludzie, którzy są najemnymi pracownikami zatrudnionymi przez innych? Dla mnie propozycja PiS nie jest opodatkowaniem bogactwa, tylko opodatkowaniem dochodów z pracy.

wróć do artykułu
  • ~..
    (2015-07-15 19:11)
    Przede wszystkim trzeba wyciac szara strefe! Ilez to uslug jest swiadczonych bez zadnych rachunkow. Zwlaszcza w branzy remontowo-budowlanej! Obnizyc podatki, przede wszystkim VAT, wtedy sklonnosc do wychodzenia z szarej strefy bedzie wieksza.
  • ~Janek@
    (2015-07-15 18:04)
    Śmieszy mnie ten Gronicki. Proszę mi pokazać dobrego pracownika zarabiającego ponad 600 tys złotych rocznie. W większości osoby które zarabiają ponad 600 tys rocznie czyli 50 tys miesięcznie to wyzyskiwacze. Na takiego pracują często bardzo dobrzy pracowici pracownicy
    za 1500 zł więc panie nie urządzaj tu kabaretu. Pracowitych ludzi fachowców miliony pracują za grosze. W sumie to oni zarabiają nad stan takiego wyzyskiwacza. Niech da ludzim po 2500
    to nie zapłaci większy podatek. Nie chce wchodzić w próg podatkowy ponad 50 tys miesięcznie daj innym zarobić wystarczy ci człowieku bądz życzliwy innym. Nie jesteś zyczliwy płać większy podatek za bogactwo.
  • ~człek
    (2015-06-30 11:22)
    Jestem prof zwyczajnym UW, zarabial 7000 brutto, czy to mało czy duzo,
    pensja nie zalezy od tego czy dobrze pracuje czy nie!!

    nikt mnie nie powie ze jesli ktos zarabia 400 tys na miesiac to jest tylko pensja za "prace",
    taka osoba zyje z innych, dlatego w cywilizowanych krajach płaca wieksze podatki
  • ~no tak
    (2015-06-30 09:13)
    Trzeba być butnym s-synem ,żeby gadać takie głupoty jak Gronicki
  • ~olga
    (2015-06-29 10:43)
    niech bogaci płacą 80% podatku, wystarczy im do życia i nie tylko, biedni muszą też godnie żyć
  • ~ubek
    (2015-06-29 10:21)
    jak jestes taki dobry to israela won tam cie mosad zatruni judaszu
  • ~Bulba
    (2015-06-29 10:18)
    A jakiż to "pracownik" zarabia > 300 tys. rocznie. Prezes to nie pracownik.
  • ~m-53
    (2015-06-29 08:55)
    Jak rozumiem narzeczona mianowana przez prezesa z PSL do pobierania kasy z zarządu zakładu energetycznego należała do "najlepszych'. W czym najlepszych???
  • ~rekx
    (2015-06-29 06:57)
    Kolejny mądraliński profesorek oderwany od rzeczywistości podobnie jak kiedyś Balcerowicz. Musi on i jego rodzinka nieźle zarabiać skoro boją się nowych stawek. Broni własnej kieszeni i pupy.
  • ~PIT
    (2015-06-29 06:48)
    Czy rzeczywiście w Polsce najwięcej zarabiają najlepsi?