List od czytelnika: Górnicy emeryci, to przez was to bezrobocie na Śląsku!

| Aktualizacja:

Mam 20 lat, mieszkam na Śląsku, urodziłem się tu i wychowałem, ale wszystko wskazuje na to, że nie przeżyję. Piszę w imieniu całej bezrobotnej młodzieży. Chciałem poruszyć temat bezrobocia na Śląsku, bezrobocia które w wielu śląskich miastach mogłoby być niższe.

wróć do artykułu
  • ~baśka
    (2015-12-15 16:42)
    no i znaleźli /WYMYŚLILI/ PROWOKATORA
  • ~BAŚKA
    (2015-12-15 16:46)
    no i znaleźli/wymyślili/PROWOKATORA
  • ~ola
    (2015-12-15 17:04)
    I ma rację, pracuję w hipermarkecie, górników-emerytów jest u nas pełno, dorabiają sobie jak mówią 'na paliwo', a my musimy za to przeżyć. Dzięki nim nasze płace nigdy nie wzrosną, bo po co mają nam więcej płacić skoro zawsze jest chętny jakiś emeryt, który sobie chce dorobić. Jak chcą pracować to niech zakładają własną działalność.
  • ~emeryt
    (2015-12-15 17:10)
    Baśka ty mocherku-ciemnoto umysłowa wymyśl coś sensownego.
  • ~Richi Pierdu
    (2015-12-15 17:32)
    Ten mlody chyba nie wie o tym ilu ludziom podniósł specjalne emerytury Tusk w tym legendzie solidarności . Przez szacunek do :Solidarności: nie wymienię nazwiska tego krzywego gila. ponad 300 osobom w tym ;legędzie solidarności: nie wymienię nazwiska
  • ~Dziadek Dzidek niepracujący emeryt
    (2015-12-15 18:12)
    Argumentacja typu; w Polsce jest jak jest bo emeryci żyją za długo,do lekarz są kolejki bo ludzie chorują. Być może ten emeryt górnik ma jeszcze małe dzieci na wychowaniu,lub pracuje by wspierać dzieci takie jak autor listu. Od polityki społecznej i gospodarczej nie jest prosty górnik. Cała heca jest oto by wskazać wroga który wcale wrogiem nie jest. Młody człowieku , często wykształcony bardziej niż twoi rodzice , marzysz o pracy stróża,wożnego,czy popychacz wózków w supermarkecie. Twoją tragedię spowodowali skorumpowani i głupi politycy ,złodziejska prywatyzacja i jeszcze paru typów spod ciemnej gwiazdy .
  • ~Jorg
    (2015-12-15 18:21)
    Słuchej młody. Mosz recht, mosz racjo ale weź pod uwaga to że tyn górnik jakby sie na dole narobioł to chciołby łodpoczońć. Ale te górniki to niyroby, łone jyno umiom śrubami ciepać, za wachtyrzow robić bo nawet dwoździa przibić niy umiom. Wiync niy chciyj łod tyj mchołoty by zrozumieli Twoja sytuacyjo. A zresztom wiynkszość tych górnioli to GOROLE.
  • ~drekkett
    (2015-12-15 18:25)
    Jasne emeryci zabierają młodym pracę. Dla jaj pracują tyle mają kasy, że po prostu z czystej złośliwości blokują etaty. A pomyślałeś o tym, że trzeba się uczyć? A może jakbyś skończył Politechnikę to pracę byś miał? Chcesz założyć rodzinę i dlatego zamierzasz być słabo opłacanym pracownikiem biedronki czy czegoś tam? To tak na złość dla mamy/żony/dziecka? Nie wiem skąd ten płacz? Chcesz zmywać gary w Niemczech to przynajmniej masz taką szansę. Powinieneś się z tego cieszyć, bo emeryci nie mieli wyjścia i pracowali w Polsce.
  • ~Tomek
    (2015-12-15 18:27)
    Sam pochodzę z Bytomia jak autor tego listu i śmieszy mnie to co on napisał. Jak nie wie jak wygląda praca byłych górników którzy są na emeryturze to niech się przejdzie po różnych budowach i zakładach pracy tam gdzie potrzebują pracowników ochrony, bo najczęściej to emeryt-górnik pracuje za stróża(ochroniarza), a jak wiadomo to tam młody nie pójdzie gdyż bardzo słabo płacą a trzeba te min. 12h siedzieć w tej robocie czy to świątek piątek czy niedziela.
  • ~I.
    (2015-12-15 18:46)
    Dla wszystkich dziadkow ktorzy nie zrozmieli intencji tego listu. To jest wolanie mlodego pokolenia o zmiany i pomoc. My potrzebujemy pracy dla naszej przyszlej rodziny, na przyszle mieszkanie, by miec za co utrzymac dzieci ktorych sie od nas wymaga, bo dzietnosc spada. Stare dziadki wybraly PIS ktory zamiast w przyszlosc i zmiany, angazuja sie jedynie w konflikty i podzialy. Rozumiem Patryka i podzielam jego zdanie. Pozdrawiam
  • ~jula
    (2015-12-15 19:38)
    Ma rację ten młody człowiek ! Nie wiem czy Polacy w reszcie Polski zdają sobie sprawę ,że teraz emerytury 50 letnich górników są rzędu 45oozł słownie cztery tysiące pięćset netto . Ludzie to paranoja ,którą PiSulcy będą pogłębiać . Wybraliście sobie szaleńców to spijajcie śmietankę czyli kacze mleczko .
  • ~Jorg
    (2015-12-15 20:27)
    Patryk masz racie ja jestem emerytem ale nigdzie nie pracuje jestem tego zdania niech młodzi pracują i zakładają rodziny .Górnik to najgorsza wredna świnia ma emeryturę a jeszcze pracuje jak pracował na kopalni to był na L4 wielce chorzy odrabiali od 2 lat do 5lat jak przeszedł na emeryturę to zdrowi i dalej do pracy znam takich z Wieczorka ani dnia wolnego na emeryturze na drugi dzień w prywatny firmie pracują .
  • ~ślonzok
    (2015-12-15 22:22)
    HAJEROM ZAWSZE BYDZIE MAŁO. 45LOT ZYCIA I NA EMERYTURA,FTOŚ MUSI DO USRANY SMIERCI ROBIĆ NA ICH EMERYTURY.a nojlepsze jest to ,że mają to wszystko dzieki komunie i gierkowi.a ponoc tak nie lubiom komunistów
  • ~Misiek
    (2015-12-29 19:47)
    Jak pogodosz z górnikiym kiery jeszcze robi to jest wrakiem człowieka zużyty do maksimum nie wiadomo jako do tej emerytury dorobi .Ale jak się dostanie na emerytura po 25 latach ciężkiej pracy to dostaje cudownego uzdrowienia że może zapierniczać po 12 godzin u prywaciarza za 1500zł.
  • ~Matka
    (2015-12-29 22:23)
    Miałam ojca górnika z dużą emeryturą, ale on nie dorabiał bo był zadowolony z tego co wypracował a pracował bardzo ciężko w przodku, na kombajnie. Miałam męża, który musiał iść na taksówkę bo zamknęli zakład a tam połowa to emeryci górnicy, nie dało się dłużej wyżyć z tej taryfy. Popieram młodego, górnicy zawsze mają mało a ich żony są jeszcze gorsze bo to one, które nigdy nie pracowały są zachłane, wszystko muszą mieć a ci głupcy im ulegają bo by im chyba zrobiły szlaban na wiele przyjemności. Znam takie panie i znam tych górników dlatego o tym piszę.Moja córka pracuje za głodowe wynagrodzenie w hipermarkecie, jej koleżanki mają mężów górników z emeryturą i jeszcze płaczą.
  • ~Smutna
    (2015-12-30 09:09)
    Hej wszystkim mam 23lata też muszę jechać za granicę żeby zarobić na przysłowiowe kromke chleba . znam gornika który ma emerytury ok 3000zł a jeszcze lazi do roboty za stawkę m-c ok 1720zł oczywiście do tego żebra od ludzi bo jest głodny kupisz mu coś to za chwle albo wyzuci albo poplu zacznie obrażać . mi proponowali prac za 300 zł na miesiąc to jest nie sprawiedliwe dlatego bende zmuszona opuścić swoich bliskich oraz kochany Śląsk pozdr Smutna
  • ~O
    (2015-12-30 11:02)
    POPIERAM ARTYKUŁ A NOWY RZĄD POWINIEN TEN PROBLEM ROZWIĄZAĆ TAK SZYBKO JAK ROZWIĄZUJE OBECNE PROBLEMY.ALE W TO NIE WIERZĘ.
  • ~adolf
    (2015-12-30 14:50)
    te piekne czasy nigdy nie wroca...pijanstwo ,leberstwo przez 25 lat i w koncu 4400zł emeryturki....i mało ...trza robic dalej bo mam 45 lat....
  • ~GORNIK
    (2015-12-30 18:14)
    O DAC EMERYTURY ROBIC ZA TO CO DASTANIESZ
  • ~VIP
    (2015-12-30 18:38)
    HM mode. Mocie recht jak tu robić na tych rylów jak cza na sms odpisać z cizią po flirtować na facezboku layki doprawić i na impra się umówić. Normalnie niy mocie czasu!!do roboty się zabrać tako prowda .Ale po co jak teść,ojciec zarobi szmal i nam da.Biydactwa.