List od czytelnika: Górnicy emeryci, to przez was to bezrobocie na Śląsku!

| Aktualizacja:

Mam 20 lat, mieszkam na Śląsku, urodziłem się tu i wychowałem, ale wszystko wskazuje na to, że nie przeżyję. Piszę w imieniu całej bezrobotnej młodzieży. Chciałem poruszyć temat bezrobocia na Śląsku, bezrobocia które w wielu śląskich miastach mogłoby być niższe.

wróć do artykułu
  • ~ola
    (2015-12-15 17:04)
    I ma rację, pracuję w hipermarkecie, górników-emerytów jest u nas pełno, dorabiają sobie jak mówią 'na paliwo', a my musimy za to przeżyć. Dzięki nim nasze płace nigdy nie wzrosną, bo po co mają nam więcej płacić skoro zawsze jest chętny jakiś emeryt, który sobie chce dorobić. Jak chcą pracować to niech zakładają własną działalność.
  • ~Jorg
    (2015-12-15 20:27)
    Patryk masz racie ja jestem emerytem ale nigdzie nie pracuje jestem tego zdania niech młodzi pracują i zakładają rodziny .Górnik to najgorsza wredna świnia ma emeryturę a jeszcze pracuje jak pracował na kopalni to był na L4 wielce chorzy odrabiali od 2 lat do 5lat jak przeszedł na emeryturę to zdrowi i dalej do pracy znam takich z Wieczorka ani dnia wolnego na emeryturze na drugi dzień w prywatny firmie pracują .
  • ~Jorg
    (2015-12-15 18:21)
    Słuchej młody. Mosz recht, mosz racjo ale weź pod uwaga to że tyn górnik jakby sie na dole narobioł to chciołby łodpoczońć. Ale te górniki to niyroby, łone jyno umiom śrubami ciepać, za wachtyrzow robić bo nawet dwoździa przibić niy umiom. Wiync niy chciyj łod tyj mchołoty by zrozumieli Twoja sytuacyjo. A zresztom wiynkszość tych górnioli to GOROLE.
  • ~Dziadek Dzidek niepracujący emeryt
    (2015-12-15 18:12)
    Argumentacja typu; w Polsce jest jak jest bo emeryci żyją za długo,do lekarz są kolejki bo ludzie chorują. Być może ten emeryt górnik ma jeszcze małe dzieci na wychowaniu,lub pracuje by wspierać dzieci takie jak autor listu. Od polityki społecznej i gospodarczej nie jest prosty górnik. Cała heca jest oto by wskazać wroga który wcale wrogiem nie jest. Młody człowieku , często wykształcony bardziej niż twoi rodzice , marzysz o pracy stróża,wożnego,czy popychacz wózków w supermarkecie. Twoją tragedię spowodowali skorumpowani i głupi politycy ,złodziejska prywatyzacja i jeszcze paru typów spod ciemnej gwiazdy .
  • ~I.
    (2015-12-15 18:46)
    Dla wszystkich dziadkow ktorzy nie zrozmieli intencji tego listu. To jest wolanie mlodego pokolenia o zmiany i pomoc. My potrzebujemy pracy dla naszej przyszlej rodziny, na przyszle mieszkanie, by miec za co utrzymac dzieci ktorych sie od nas wymaga, bo dzietnosc spada. Stare dziadki wybraly PIS ktory zamiast w przyszlosc i zmiany, angazuja sie jedynie w konflikty i podzialy. Rozumiem Patryka i podzielam jego zdanie. Pozdrawiam
  • ~ślonzok
    (2015-12-15 22:22)
    HAJEROM ZAWSZE BYDZIE MAŁO. 45LOT ZYCIA I NA EMERYTURA,FTOŚ MUSI DO USRANY SMIERCI ROBIĆ NA ICH EMERYTURY.a nojlepsze jest to ,że mają to wszystko dzieki komunie i gierkowi.a ponoc tak nie lubiom komunistów
  • ~jula
    (2015-12-15 19:38)
    Ma rację ten młody człowiek ! Nie wiem czy Polacy w reszcie Polski zdają sobie sprawę ,że teraz emerytury 50 letnich górników są rzędu 45oozł słownie cztery tysiące pięćset netto . Ludzie to paranoja ,którą PiSulcy będą pogłębiać . Wybraliście sobie szaleńców to spijajcie śmietankę czyli kacze mleczko .
  • ~Richi Pierdu
    (2015-12-15 17:32)
    Ten mlody chyba nie wie o tym ilu ludziom podniósł specjalne emerytury Tusk w tym legendzie solidarności . Przez szacunek do :Solidarności: nie wymienię nazwiska tego krzywego gila. ponad 300 osobom w tym ;legędzie solidarności: nie wymienię nazwiska
  • ~Tomek
    (2015-12-15 18:27)
    Sam pochodzę z Bytomia jak autor tego listu i śmieszy mnie to co on napisał. Jak nie wie jak wygląda praca byłych górników którzy są na emeryturze to niech się przejdzie po różnych budowach i zakładach pracy tam gdzie potrzebują pracowników ochrony, bo najczęściej to emeryt-górnik pracuje za stróża(ochroniarza), a jak wiadomo to tam młody nie pójdzie gdyż bardzo słabo płacą a trzeba te min. 12h siedzieć w tej robocie czy to świątek piątek czy niedziela.
  • ~emeryt
    (2015-12-15 17:10)
    Baśka ty mocherku-ciemnoto umysłowa wymyśl coś sensownego.
  • ~baśka
    (2015-12-15 16:42)
    no i znaleźli /WYMYŚLILI/ PROWOKATORA
  • ~żona emeryta
    (2015-12-30 20:06)
    ale tu idzie o miejsca pracy zajmowane przez emerytów ćwoki jedne a wy zaraz rozmowy w toku robicie ja bym dała wybór albo praca albo emerytura chcesz pracowac to emeryture zaiweszają sama jestem zoną emeryta górniczego a moj syn w holandi pracuje i to nie emeryci winni tylko pracodawcy nie musza opłacac zusu a najbardziej winien rzad
  • ~Misiek
    (2015-12-29 19:47)
    Jak pogodosz z górnikiym kiery jeszcze robi to jest wrakiem człowieka zużyty do maksimum nie wiadomo jako do tej emerytury dorobi .Ale jak się dostanie na emerytura po 25 latach ciężkiej pracy to dostaje cudownego uzdrowienia że może zapierniczać po 12 godzin u prywaciarza za 1500zł.
  • ~Bea
    (2016-02-21 21:08)
    Kto chce pracować ten pracuje. Tylko dzisiaj młodzi myślą , że im się wszystko należy od razu na początek, samochód za 100 tys. , mieszkanie czynszowe to wstyd, przydałby się dom 200 m kwadratowych no i dzieci odchowane , a i na jakieś wakacje dwa razy do roku oczywiście zagraniczne trzeba wyjechać a uczyć się nie chciało ( pewnie bez matury ). Wiem co piszę bo sama zaczynałam w mieszkaniu 33 metrowym i maluchem pod blokiem. Komu się nie chce pracować to żadna praca nie będzie dobra. Najpierw trzeba szukać i pracować zdobyć jakieś doświadczenie a potem wymagać. Mam 21 letniego syna , w kwietniu skończył szkołę a w maju już pracował, nie pasowały mu zarobki to szukał dalej ale pracował dalej aż nie znalazł odpowiedniej. Tak więc weź się do roboty a nie wymyŝlaj głupot , albo nie , jedź za granicę i pracuj na zmywaku 12 godzin to zarobisz więcej. Powodzenia.
  • ~drekkett
    (2015-12-15 18:25)
    Jasne emeryci zabierają młodym pracę. Dla jaj pracują tyle mają kasy, że po prostu z czystej złośliwości blokują etaty. A pomyślałeś o tym, że trzeba się uczyć? A może jakbyś skończył Politechnikę to pracę byś miał? Chcesz założyć rodzinę i dlatego zamierzasz być słabo opłacanym pracownikiem biedronki czy czegoś tam? To tak na złość dla mamy/żony/dziecka? Nie wiem skąd ten płacz? Chcesz zmywać gary w Niemczech to przynajmniej masz taką szansę. Powinieneś się z tego cieszyć, bo emeryci nie mieli wyjścia i pracowali w Polsce.
  • ~Łukasz
    (2015-12-31 09:31)
    Pieprzenie , jesteś zwykłym lewusem jak większość twoich rówieśników,żaden zakład na dzień dobry nie da ci baranie 2000netto na to trzeba sobie zapracować,jak ja zaczynałem to cieszyłem się że jakąkolwiek robotę dostałem 670zł brutto tok 2000,teraz każdy zakład na strefach ekonomicznych szuka ludzi do pracy ,a emeryci wykonują pracę z której ty dupku się śmiejesz i nigdy byś takiej nie wziął ,jesteś zwykłym lewusem i tyle
  • ~ryl
    (2015-12-30 21:21)
    I mo racja ino ze emeryci gorniczy nie robia w firmach za 1500 zl.bo te 1500zl. maja na papierze a reszta do koperty dostaja by im nie przekroczylo.ktory emeryt chce robic to powinien dostac najnizsza krajowa emeryture i niech robi.to zoden nie bedzie robil.
  • ~właściciel firmy
    (2016-02-16 21:49)
    Młody bytomianinie , napisz najpierw jakie masz wykształcenie , co potrafisz , jaki masz zawód i ile byś chciał zarobić , potem pisz że ktoś zabiera Ci pracę , znam firmy w których niema ani jednego emeryta i wynagrodzenie w tych firmach kształtuje się około 2100 netto .I naprawdę wiele młodych osób nie che tam pracować za taką kasę . Dlatego właściciele takich firm wolą zatrudnić takiego emeryta , który jest sumienny , nie choruje tak często jak młody i ma doświadczenie zawodowe .Czepiasz się ,że nie upominają się o barbórki itd. ale wypadało by sprawdzić ,co jeszcze na kopalniach płacą , bo z tego co wiem to 13- tki nie płacą im jakieś 20 lat . Z poważaniem prywatny przedsiębiorca zatrudniający górniczych emerytów .
  • ~Andrzej
    (2015-12-30 19:53)
    Aktualnie mam 2 lata do emerytury ale wręcz nienawidzę tych którzy po przejściu na emeryturę podejmują prace na kopalni i nie odchodzą na nią ale domagają się wszystkiego wychodzę z założenia że rząd powinien wprowadzić ustawę emerytura albo praca wtedy kto jest na emeryturze siedział by w domu
  • ~BAŚKA