Co może Komisja Wenecka? Jej eksperci już wnikiliwie prześwietlają Polskę

| Aktualizacja:

Członkowie Komisji Weneckiej już przyjechali do Polski, by zbierać informacje na temat zmian w Trybunale Konstytucyjnym. Czym jest ta instytucja? To organ doradczy Rady Europy, którego orzeczenia nie mają mocy prawnej. Mogą być jedynie materiałem doradczym. I wbrew pozorom z siedzibą główną w Strasburgu, nie w Wenecji.

wróć do artykułu
  • ~kz
    (2016-02-05 07:55)
    Polska rację ma . Dumny polski rzad , odwoła się od decyzji Komisji Weneckiej , a później będzie negocjować zastosowanie się do prawie wszystkich Jej u w a g .
  • ~jerzy
    (2016-02-05 08:08)
    Komisja wenecka może Polskę i Polski Rząd pocałować w d.... Durne Komisje powinny Merkelową sprawdzić czy ona jeszcze jest kumata, bo chyba nie jest.
  • ~Kaz
    (2016-02-05 08:15)
    Pani premier pokazała tym eurokołchożnikom, jaka jest Polska. Polska dopiero wyzwala się ze złodziejskiej POstkomuny i będzie jeszcze działać prawo i będą obiektywne media, a mendy pójdą do paki, a nie będą wychodzić na ulicę.
  • ~mario
    (2016-02-05 08:19)
    Trzeba być niewyobrażalnym idiotą, by popierać rozwiązania godzące w wolność i demokrację. Komisja Wenecka ma właśnie za zadanie ostrzegać przed narodzinami neofaszyzmu i neobolszewizmu. Tylko nienawiść do własnego Narodu powoduje wdrażanie i popieranie rozwiązań totalitarnych.
  • ~Dor
    (2016-02-05 08:26)
    Oni mogą nam skoczyć! Hipokryzja tych ludzi nie zna graNIC! Zrozumcie barany że my nie damy sobie odebrać nadziei na lepsze jutro dla naszych dzieci! Jak będzie trzeba to targowica nie zostanie wpuszczona do kraju albo zapakowana i wysłana do Berlina!!
  • ~mmm
    (2016-02-05 08:53)
    Czerwcową ustawę i sposób jej tworzenia też powinni zbadać. Mogą się posiłkować opinią Fundacji Helsińskiej, która na tamtej ustawie nie pozostawiła suchej nitki, mimo iż pisał ją sam Rzepliński dla Bronka.
  • ~Sru
    (2016-02-05 09:19)
    Ta Brukselka z tymi komisjami,podkomisjami...to niezły grosz.Turystyka urzędniczo-prawna,pilnuje właściwych zachowań,a kto pilnuje ich.Dieta na dzień - ile.Gdzie mogą się ciągać,np hotele,burdele...Czy spotkania są jawne,czy poufne.Czy opozycja spotyka się z komisją jawnie,czy po cichu przy kielichu. Demokracja domaga się odpowiedzi!
  • ~ja
    (2016-02-05 09:27)
    Ludzie rzygac sie chce z tym Smolenskiem.Tysiace ludzi ginie codziennie,bieda wojny,dajcie juz spokoj zmarlym,Tak naprawde to chodzi chyba o pieniadze ,bo rodziny za malo wzieli za zmarlych ,pewnie mysla ze im sie wiecej nalezy . Dajcie juz spokoj .Nie bylo zadnego wybuchu .Panie Macierewicz Pan ma juz chyba obsesje na tym punkcie
  • ~gela
    (2016-02-05 09:31)
    Kto czyta tą stronę? Trollowanie jest tu na typowo ruską modłę. Kto za to płaci?
  • ~dfgh
    (2016-02-05 09:40)
    der dziennik ty szwabski szmatławcu
  • ~xxx
    (2016-02-05 10:01)
    Schetyna i PO to zdrajcy Polski!!!!!!Chcą się dogadać z Niemcami i Rosją omijając rząd Polski , który został i wybrany w wolnych , demokratycznych wyborach!!!!!!
  • ~jak
    (2016-02-05 10:53)
    Suchocka i wszystko w temacie! Wynik jest oczywisty.
  • ~rex
    (2016-02-05 12:04)
    PRECZ Z NIERZADEM PISu..LUDZIE WYJDZCIE NA ULICE BO KACZYNSKI ZNSZCZY POLSKE
  • ~morales
    (2016-02-05 12:18)
    Tu też dotarły PiSowskie trolle? ;) Współczuję!
  • ~morales
    (2016-02-05 12:21)
    Uwielbiam te spontaniczne komentarze kopiowane niemal bez zmian do kilkunastu różnych miejsc w internecie ;] Czasem nawet nie trzeba już się bawić w VPNy. To już chyba przestało działać, hmm? A co do samej treści artykułu to mam nadzieję że rząd zastosuje się do opinii, co by nie mówić Komisja Wenecka jest akurat najlepszym ciałem do tego typu ocen. No, chyba że Sasin czy Gowin zlustrują jej członków i wyjdzie im że to potomkowie stalinistów, cyklistów i wegetarian, bo wtedy, jak wszyscy wiemy, żadna opinia nie jest ważna ;)
  • ~d-kt.
    (2016-02-05 13:51)
    ludzie wy jestescie polakami ? na was potrzeba drugiego hitlera zeby was przez sita przepuscil
  • ~Złodzieje - zdrajcy Polski kwiczą dzisiaj w UNII !
    (2016-02-05 14:05)
    manipulatorze z DERSZPICLA .........P I E R D O L SIĘ BITA PAŁO...... zmanipulowany skorumPOwany gestaPOwcu..... j e j b a ć ..............DERDZIENNIK
  • ~Bilul
    (2016-02-05 14:47)
    Niemal wszystkie komentarze pisane na zamówienie. Ich "twórcy" zarobili od zleceniodawców najlepszej i najuczciwszej partii.
  • ~demonstracja na wielka skale
    (2016-02-05 15:49)
    Czy wy Polacy jestescie slepi ze polske sprzedano w obce rece.
  • ~POnownie.
    (2016-02-05 18:44)
    Chyba nie może przywrócić POnownie władzy.