Prezes IPN o Wałęsie: Legenda nie przetrwa bez prawdy [WYWIAD DGP]

Język polski zna pojęcie opisujące losy Lecha Wałęsy. To bohater ze skazą – mówi DGP prezes IPN Łukasz Kamiński.

wróć do artykułu
  • ~PRL
    (2016-07-30 17:46)
    buntowników zdrajców oszustów należy wieszać, a tego w prawodawstwie brak
  • ~blu
    (2016-03-02 07:57)
    Skoro IPN już się rozgrzał pracą to proponuję by wyjaśnili działalność rządów buzka łobuzka który to wyprzedawał swoim kolesiom za bezcen firmy i zakłady
  • ~gt5
    (2016-03-01 13:20)
    A co z kolejnymi pakietami dokumentów Kiszczakowej? Szybko zostały ujawnione dwa pierwsze, po czym zapadła trwająca już tydzień cisza. Czyżby IPN pozostałych pakietów nie zamierzał udostępniać? Okazało się, że są tam także rzeczy niewygodne dla PiSu?
  • ~Mataczenie.
    (2016-03-01 07:14)
    Niestety to taki charakter który lubi tylko mataczyć Bolek.
  • ~slazak
    (2016-03-01 05:32)
    To pan Kaminsnki wejdzie do historii jako sterowany prezes IPN obok marionetki prezydenta i wydmuszki premier. Szalenstwo trwa
  • ~Kazkot
    (2016-03-01 01:30)
    O kraju biegły w spisanej ,polskiej mowie Te same przymiotniki,ta sama przyczyna I ten sam patos na każdej stronie Czyja to wina? Te same upadki i orła wzloty Z flaga cynizmu zgrana godzina Wyniosłych racji z własnej głupoty Czyja to wina? O kraju gdzie nawet wierzba talenta rodzi W wierszu Szymborskiej, muzyce Chopina Orzeł ze wstydu opuścił głowę Czyja to wina?
  • ~chłopak
    (2016-03-01 00:09)
    A Lechu to Bolek czy Lolek?
  • ~..tek
    (2016-02-29 23:04)
    to nie prezez tylko lokaj kaczora przynies wynies pozamiataj
  • ~Medrzec
    (2016-02-29 21:24)
    Kaminski podwaza wiarygodnosc IPN. Zamiast rzetelnych badan dokumentow i historii organizuje na potrzeby pisu sady kapturowe i igrzyska. Ktos o tak watpliwym morale i braku poszanowania podstawowych zasad prawa nigdy nie powinien byl sprawowac stanowiska prezesa ipn.
  • ~Ambasada Prusakow
    (2016-02-29 20:48)
    W zasadzie daloby sie udowodnic, ze te teczki to,, oryginaly falszywek wytworzone w czasie rzeczywistym czyli datowania,, co przeciez moglo sie zdarzyc. Skoro Naukowcy zza oceanu potrafili udowodnic Zamach na TU-154M i to wbrew faktom, logice to mozna i udowodnic falszywosc tych oryginalnych dokumentow.Pan Walesa mogl byc zwerbowany fikcyjnie, zalozono fikcyjna dokumentacje zgodnie z wszelkimi wymogami sztuki pracy operacyjnej i Oficyjer Prowadzacy podpowiadal panu Walesie co ma mowic albo co pisac a sam wiedzial to od prawdziwych Agientow jakich posiadal w tym samym srodowisku co mial je obserwowac Agient Fikcyjny , Bolek. Tu potrzeba bylo tylko,, dogadania sie,,, Obu uczestnikow tej fikcyjnej Gry obliczonej na ,,kasowanie kasy,, i wszyscy byli zadowoleni. Oficyjer mial wykonany Plan pozysku Agientury za rok. 1970, dodatkowe pieniadze na,,, niewylewanie za kolnierz,, jako, ze musial tez i dawac w czajnik aby nie sfixowac tyrajac w tak trudnych czasach.
  • ~Gruszień 1970
    (2016-02-29 19:07)
    Darmozjady, skasować to badziewie, komu to potrzebne?
  • ~poloak maly
    (2016-02-29 18:29)
    Lukasz Kaminski to jedyny słuszny wybor PO iPSL.Rozsadnie podszedł do tematu ze NAROD powinien być od razu poinformowany w temacie ,,BOLEK".Pomimo ze wybrala go PO i PSL - ja bym się zastanowil ,ze może powinien dalej pelnic te funkcje.A wy co o tym sadzicie ?
  • ~wizadsky
    (2016-02-29 17:51)
    NIECH ŻYJE LECH WAŁĘSA !!!!!!! Śmieszny jest ten "onanista" z IPN. A już najbardziej żałosny to jest chyba ten CYCKIEWICZ. O zgrozo ,ten typ ma tytuł profesora ? Ja się o tym dowiedziałem to zdębiałem.
  • ~Shinn
    (2016-02-29 17:37)
    Szef IPN będzie potrzebował dobrego adwokata jak się zaczną sprawy w sądach przeciwko niemu. I wtedy podlizywanie się do PiS u skończy się tak, że ta partia się od niego odwróci gdy sprawy potoczą się nie po ich myśli-a wtedy będzie potrzebny kozioł ofiarny.I kto nim będzie? Prezes IPN. Zwalą na niego winę że to on chciał upublicznienia teczek. I tak się skończy legenda p.Ł.Kamińskiego wybranego w poprzednim sejmie. Jak pożądanie stanowiska zabija w ludziach honor?
  • ~50+
    (2016-02-29 17:16)
    Ewelinka. Ja wtedy żyłam, a nawet dziecko miałam i w kolejkach się nastałam. A on to zwykły sprzed.....k, ale był potrzebny by otworzyć granicę na zachód. Taka prawda, ale dziś winien odpowiadać przed sądem, bo ludziom nie którym życie zmarnował!
  • ~VALDI
    (2016-02-29 17:05)
    Panie Lechu Wałęsa, cała moja rodzina zawdzięcza Panu wiele. Dziękujemy i życzymy zdrowia i wielu słonecznych dni.
  • ~polak maly
    (2016-02-29 16:46)
    Ten Lukasz Kaminski to jedyny rozsądny ruch PO ze go wybrali.Ma racje ze Narod powinien być na bierzaco informowany o Bolkach i innych podejrzanych agentach !!!
  • ~abc
    (2016-02-29 16:26)
    W Posce mielismy sporo ubekow i donosicieli, wiec nie dziwi , ze teraz wylezli z rodzinami na ulice by protestowac i przeklinac IPN i dochodzeniu prawdy . Poparcie dla zdrajcow i kolaborantow mowi samo za siebie.
  • ~Tomek z W-wy
    (2016-02-29 15:28)
    Ten Kamiński powinien wreszcie przestać podlizywać się Kaczyńskiemu. Czy nie widzi, że robi z siebie durnego koniunkturalistę???
  • ~Gosc
    (2016-02-29 13:49)
    Ktoś kto donosi na kolegów za pieniądze ,to śmieć!